Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne legyen...

Mit tehetnék, hogy ne legyen bennem ez a félelem?

Figyelt kérdés

Napokon belül szülni fogok. A bajom csak annyi,hogy állandóan aggódom és azon jár az eszem,hogy valami nem lesz rendben. Ahogy elképzelem,hogy megszületik a babám,annyira meghatódok,hogy folynak a könnyeim. Aztán jönnek a kételyek,annyi rosszat olvastam,talán túl sokat is... Nem tudom miért,de belegondolok,hogy mi lenne,ha valami baj lenne és elveszíteném Őt és egyből zokognom kell. Aztán elhessegetem a rosszat és próbálok a szépre koncentrálni,ami néha megy is,de nem tudok kikapcsolni és csak a jót látni,mert mindig ott van a "de mi van,ha...?" hogy tudnék ezen túllépni? Nagyon várom a babát,de félek,hogy ezzel az állandó aggódással nem teszek jót neki,meg magamnak sem. Akkor lennék nyugodt,ha már a karomban lenne,akkor tudnám,hogy vigyázok Rá,hogy ha bármi van,akkor közbe tudok lépni,de amíg bent van,valahogy nem érzem biztonságban. Egyébként probléma mentes terhességem volt,az uh-k és laborok alapján teljesen egészséges baba,meg én is érzem,hogy igazán életrevaló lesz,mert még mindig irtó sokat és erőteljesen mocorog. Csak ezek a hülye gondolatok.. Hogy öljem ki magamból?

40 hkm


2012. szept. 27. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld magad lefoglalni :)

még csinosíts a baba szobán, vagy amit kell:)barátnőzz, menj el kicsit többet otthonról, mert ha itt lesz a baba akkor úgy is csak otthon leszel egy ideig:)

2012. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de ha rájössz írd meg.Én is a 40. hétben vagyok-3. baba-és mostanában rám is rám jön a sírógörcs,hogy mi van,ha bármi történik a babával,vagy mi lesz a gyerekekkel,ha velem történik valami(a kisebbem 4 éves,és nagyon anyás).Na,elég erre gondolnom,és már zokogok is.Szerintem a hormonok játszanak velünk.Ne aggódj(unk),minden rendben lesz!Könnyű,gyors szülést,és jó egészséget!
2012. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem egy 8 hónapos kislányom van,én is sokat aggódtam,amíg a pocimban volt,főleg,mert nem akart befordulni a helyes irányba,sokat rágódtam rajta,mi lesz,ha császározni kell.Végül így is lett,mert teljesen keresztbe feküdt a hasamban,de túléltem,mindketten egészségesek vagyunk,nem volt semmi baj.Szerintem nem kell aggódnod.Minden rendben lesz.A baba megérzi,ha nem vagy nyugodt.Ne idegeskedj.Mostmár hamarosan a karjaidban tarthatod,addig foglald el magad :) Beszélgess barátnőkkel,vagy anyukáddal,ha van rá lehetőséged.Nekem ő sokat segített :) Minden jót :)
2012. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a nyugtatást! Jól estek a szavaitok. Úgy néz ki indított szülésem lesz,félek,de izgatottan várom is,hogy már végre megpillantsam a kisfiam. Remélem minden rendben lesz,próbálok pozitív lenni és nem nyugtalankodni.

Sok boldogságot mindenkinek!

2012. okt. 1. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Jelentem minden rendben ment.Szept.28.-án, 2 óra alatt megszületett a pici(3020g,51 cm).Ma már haza is jöttünk.Semmiféle beavatkozásra nem volt szükség(oxi,gátmetszés stb.).Hasonló jókat,és gyors szülést kívánok.
2012. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!