Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teszveszes anyukák! Nálatok...

Teszveszes anyukák! Nálatok is előfordul, hogy többet utalnak, mint amennyit valóban kellene? [Bőv. Lent! ]

Figyelt kérdés

Már a sokadik alkalom, hogy többet utalnak, mint amennyit ténylegesen kellene a termék ára + postai díjon kívül.


Baromira idegesítő visszautalgatni az 50-100 Forintokat, de már akadt olyan is, hogy 10-15 Forintról volt szó.

Lelkiismeretesen szólok nekik e-mailben az utalás után, hogy "Hahó! Többet utaltál ennyivel, mi legyen?"

Nincs kedvem azért negatívot kapni, mert ők figyelmetlenek vagy valami más miatt ...


Ma is adtam fel egy ajánlott posta kész levelet és beleraktam a 20 Forint visszajárót. Erre a postás nő rám förmedt, hogy mit gondolok én magamról! Mi az, hogy én pénzt rakok a borítékba?!

Mondtam, hogy 20 Forintról van szó és máskor is volt már ilyen.


Kivetette velem 10 perc gondolkodási ideje után (eközben az asztalán huzigálta ide-oda a borítékot) és közölte, hogy ragasszam meg a borítékot miután kivettem belőle a pénzt, mert csak így veszi fel.


Most megint vett tőlem egy emberke matricát. Neki leírtam, hogy a pontos összeget utalja át. Se többet, se kevesebbet, mert nem fogok 10-20 Forintokat visszautalgatni.


Nálatok is sűrűn előfordul ilyen? Vagy csak én vonzom be az "adakozókat"?!


2012. okt. 2. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy csak egészre kerekítenek? és azért? mondjuk 1885 ft helyett 1900 at? ennyire zavar?
2012. okt. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Ha megírtad a pontos összeget, mégis többet utal valaki, tedd el és kész. Ha mindenkinek visszautalgatsz 10-20 forintokat, csak ráfizetsz.
2012. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tegnap fordult elő velem először, hogy többet utaltam. 2955 Ft helyett 3000-ret. Na bumm, direkt volt és eszem ágában sincs visszakérni a többletet.

Egyszerűbb, kerekebb.

Pontosan megkapja az illető az emailben a fizetendő összeget, ha ennek ellenére ő többet utal, akkor hagyd rá és örülj. :)

2012. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell vele foglalkozni. Én megmondom őszintén hogy volt már, hogy nyertem 50 Ft-ért terméket és direkt 300Ft-ot utaltam, mert így tartottam korrektnek, hogy nehogy még ő fizessen rá, hogy nekem adja.
2012. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem pl. 160Ft-ba kerül egy utalás,biztos nem utalnék vissza 50Ft-ot...Ha valaki 50-100-zal többet utal,add fel elsőbbséginek a csomagot,és máris megvan a különbözet,mindenki jól jár...Én is volt,h felkekítettem 50,100ft-tal,nem vagyok lökött,ismerem a számokat,nem félrenéztem,direkt csináltam..
2012. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam is volt már hogy többet utaltam,direkt volt,az emberke meg megköszönte levélben a borravalót.:) Ne utald vissza,felesleges.
2012. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De miért utalod vissza? Ez nem olyan, mint amikor a boltban fizet valaki, és "bocsi, nincs apróm" felkiáltással kerek összeget ad, ahonnan neked vissza kell adnod, ez utalás, nem áll semmiből a pontos összeget elutalni. Senki nem várja el, hogy visszaadj.

Egyébként volt, hogy nekem is többet utaltak, és volt, hogy én is többet utaltam. Például egyszer vettem egy könyvet, 2850 forintért lett az enyém, direkt 3000-et utaltam, mert például arra is gondoltam, hogy mi van, ha ez az egy tétel lesz a számláján, és esetleg szeretné készpénzben kivenni, az automata nem ad ki még ötszázast sem, hát akkor így le tud venni kereken háromezret (mondjuk ez se igaz, mert a kp felvétnek van egy díja ugye), de amúgy is, nekem olyan vacakolósnak tűnik, hogy aprópénzezek, szóval általában én is szoktam kerekíteni ilyen összegeknél.

2012. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak vásárló vagyok, de szerintem se utald vissza. Mivel pontosan leírtad, mennyibe kerül ha többet utalnak át, direkt teszik.

Azért leírom a másik oldalt is: Még 2 éve vettem a gyereknek néhány apróságot egy másik portálról. Elküldte a csajszi, majd írt egy emailt, hogy 15 forinttal többe került a feladás, mint számította, és küldjem el neki a pénzt, mert addig nem tudja feladni a levelemet. (A/4-es borítékba belefért, amit vettem.)

Szóval ilyen is van, csak azért írtam le neked, hogy értem a dilemmádat, mert van néhány érdekes ember a világon!

2012. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is csak vásárló vagyok és én is szoktam kerekíteni,vagy van olyan ,hogy picit többet utalok,mert annyira elégedett vagyok. pl. nyertem 101ft-ért valamit a postaköltség 365ft-volt akkor elutaltam 600 ft-ot ,mert szerettem volna többet adni érte,hiszen ha valaki még rálicitál akkor én is ráteszek még. Személyes átvételnél is volt olyan ,hogy 1 ft-ért megnyertem valamit és adtam 300ft-ot.Miért? Mert elégedett voltam és ennyit amúgy is adtam volna érte ,mert a max licitem erre volt beállítva.

Ti megegyeztek egy összegbe , elutalja neked akkor nincs utána módosítás. Neked sem kell visszaküldeni,ha többet küld és ahogy írták, ha 10ft-tal kevesebbet írt az eladó akkor így járt.

Barátnőm által adtam el egy termékemet. Megegyeztünk,hogy a postát én állom 650ft-t. A barátnőm becsomagolta ,de nem éreztem biztonságosnak ezért vettem pluszba 200ft-ért egy normális borítékot,hogy tutira ne sérüljön. Szóval a 650ft helyett nekem 850ft-ba került végül,de eszem ágában nem volt írni neki,hogy a 200ft-ot utalja el azért mert én nem bíztam a postában és lelkismeretteljesen szerettem volna eljuttatni neki az árut.

2012. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!