Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hordozási bizonytalanságban...

Hordozási bizonytalanságban vagyunk. Elolvasod?

Figyelt kérdés
2.5 éves lányom van,14 hetes pocakos vagyok. Még nincs nagy hasam,de kellemetlen a kérdés:( Amikor reggel megyünk a bölcsibe reggel akkor azt a 10percet(gyalog lenne 1 óra is,mire minden bogarat madarat fűszálat megnézünk... ) általában elől viRáadásul elég szem,hogy még tudjon kicsit pihizni. Meg a bölcsiben könnyebb levenni ha elől van. DÉlután apa megpróbál munka után odajönni a bölcsihez és akkor együtt /vagy ő hozza haza a kicsit. Probáltuk hogy apa viszi reggel,de akkor sok minusz lesz a munkahelyén időben és máskor kell többet bent lennie. 4 hós kora óta nem viseli el a kocsit,lehet az lenne a megoldás? Igy is fél 8kor indulunk hogy 8ra bent legyünk és még sirás nélkül elengedjen..

2012. okt. 3. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kismotor,kis bicaj?
2012. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidd a hátadon, úgy kényelmes lesz egész terhesség alatt. Pocak alatt kösd meg. Bár nem tudom, milyen eszközöd van, de a meitai pl kényelmes egész terhesség alatt.

Az elöl hordozásról inkább szokj le minél hamarabb. Ekkora gyereket már simán háton kéne vinni.

Bár 2,5 évesen már megtanulhatna normálisan közlekedni és nem a fűszálakat nézegetni, szóval az a 10 perc ne legyen már 1 óra, hanem max 20 perc. Elég nagy ahhoz, hogy megértse, hogy menni kell és nincs nézelődés.

2012. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kismotorral is megy mindenfelé..

Mt-nk van. Általában hátul viszem de reggel nem tudom felvenni amikor még kóma a hátamra. Meg a bölcsiben nem merem csak ugy puha felület nélkül pl ágy nélkül letenni.

Egyébként próbálunk sokat sétálni vele,de ugye neki minden érdekes. Meg elég későn indult el,igy gondolom nem gond hogy viszem...

2012. okt. 3. 10:40
 4/18 anonim ***** válasza:

nekünk van egy ilyenünk: [link]


ezzel bárhova eljutunk a 2 évesemmel. Imádja és azért vettünk, mert a babakocsit utálta. :)

2012. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
7kg felett nem szabad elől hordozni, nagyon nem tesz jót a gátnak és egyéb szerveidnek, főleg nem babásan! Az oviban nincs olyan segítőkész anyuka, aki segítene hátról levenni a kislányod?
2012. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg minél előbb levenni a hátadról, ne hordozz már elöl, főleg terhesen. Már nagyon nagy a kislányod az elölhordozáshoz. Semmi baja nem lesz, ha lehuppantod a földre, úgy hogy picit leguggolsz. Nem kell ehhez ágy, meg puha dolog... Ereszd le szépen, tessék megtanulni és terhesen nem elöl hordozgatni...
2012. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Napközben már ha megyünk akkor általában jön a hátamr de reggel hullán kizárt.. De majd holnap megpróbálom a hátamra venni.. Ez a tolókaros bigyót ám mi is néztük. Lehet beruházunk egyre.. Meg ugye a fő nehézség hogy reggel nem lehet öltöztetni,nem valami együtt müködő.. Meg most ugye jön a hidegebb idő.Vagy vegyem elő a hordozóskabátomat?
2012. okt. 3. 11:23
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, vedd elő a kabit, egy réteg ruhával kevesebb mehet a kicsire, ergo kevesebb az öltöztetési macera:).

Kendőt tudsz szerezni és megtanulni hátra kötni? Kendővel ugyanis léteznek olyan megkötési technikák, amelyekkel nem a pocakodon kötöd a hordozóeszközt, hanem felette, pl. batyu kötés mellkason befejezve)így állapotosan is kényelmesek:), nem utolsó sorban pedig egy kendő még pocakkötőnek is használható, majd amikor nagy lesz már a hasad, illetve az újszülöttnél is tudnád majd használni:).

A mei tait állapotosan nagy hassal úgy kösd, hogy a derékpántot a has alatt, a vállpántot pedig a has felett kösd.

Levételhez:

nem találtam értelmes videot, megpróbálom leírni:

kikötöd a vállpántot, szorosan a nyakad mellett megfogod(balt a bal kezeddel, jobbat a jobbal), egyik kezeddel óvatosan, lassan, a fejeden átemeled a másik kezedbe a pántot, összefogod a kettőt, szorosan, minél közelebb a gyermekhez, ellentétes kézzel, mint amelyik cspőd fele forgatni fogod. (én most jobb oldalom írom) Bal kézzel fogod nagyon szorosan a gyermekhez közel a két pántot, elforgatod a derékpánttal együtt a gyereket a obb csípődre, bal kézzel húzod a pántokat, ezáltal a mt.- t és a gyermeket. JObb válladat kibújtatod hátra felé, és a babát alulról megtámasztod, csípőre ülteted, és már lenn is van:).

Remélem érthető:).

2012. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a válaszomért, de valamit változtatni kellene a dolgokon. Egyrészt a 2,5 éves már elég nagy ahhoz, hogy megértse, ha sétáltok, mentek valahova, akkor megy veled és kész. Hogyan fogsz majd a kettővel sétálni??? A másik, hogy semmiképp ne hordozd elöl! Megterheli a hasi szerveket, a méhed amúgy is egyre inkább nehezedik, egyre nagyobb a nyomás a gáton stb. Kell neked egy inkontinencia??? Ennyi idősen igenis meg kell tanulni a szabályokat, rendesen sétálni vagy elviselni hogy felveszed a hátadra.

Nekem 15 hónapos volt a fiam, amikor kiderült, hogy terhes vagyok a másodikkal. Nem emelhettem (fenyegető vetélés miatt) a 7. héttől! Folyton véreztem, annyit mondtak, de emeljek meg semmit, még a porszivót sem, és ha akar, akkor megmarad a baba. A fiam megtanult felmászni az etetőszékbe, nem vettem fel sehol, csak ha leültem, akkor tudott felmászni az ölembe. 1,5 évesen pedig leszoktattam a babakocsiról, hogy mire jön a tesó, ne legyen gond. 22 hónap van köztük, a kezdetektől jön normálisan a babakocsi mellett, délelőttönként 3-4 km-t sétálunk (most lesz 3 éves) a városban (ügyintézés, bevásárlás). Rettenetesen akaratos, hisztis, mindig is nehéz eset volt, de az utcán nem ismerek tréfát, nincs szaladgálás, ha menni kell valahova, akkor megyünk. Sajnos nem tudom senkire se hagyni őket, nincs rokon a városban.

Most kell a sarkadra állni, és változtatni kicsit a dolgokon, mert ha meglesz a picike is, akkor nehezen fogsz boldogulni velük!

2012. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy irtatok!:) Jól esik a rengeteg jó tanács! Reggelente azért viszem elől(legalábbis eddig) mert többször be akarna aludni,s igy ébren tudom valamennyire tartani.. Kendőm van, egy Amazonas lollipop.. Voltam vele tanfolyamon is , de azt utcára félek használni. Lehet megkérem apát,hogy jöjjön megint velünk kicsit reggel,s megpróbálom háton vinni..
2012. okt. 3. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!