Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » én is úgy fogom majd nevelni...

én is úgy fogom majd nevelni a gyerekeimet, mint az anyám? Szulok, ti úgy nevelitek?

Figyelt kérdés
lényegében jól neveltek 16 évesen sosoem cigiztem,nem voltam részeg,szóval egy normális lány vagyok,de a helyzet az,hogy kicsi korom óta vertek foleg az anyám,minden apróságért,még olyanért is amit nem tettem meg,és már 10 évesen eldontottem,hogy én más anya leszek,de egyre jobban érzem úgy,hogy én is pont olyan leszek,mert kétségbe leszek esve,hogy talán az én gyerekem is egy tini*ribanc lessz,és én ezt nem akarom,de ettol még nem akarok anyámra hasonlítani
2012. okt. 7. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Apám mindig ütött. Én voltam a levezető pont.

15 hónapos a lányom, nem ütöttem eddig meg sosem, mert épp feszült voltam vagy valaki felbosszantott.

1× kapott a seggére a lányom. 1 éves volt és 3× mondtam el neki, hogy a sütőtől jöjjön el. Végül odáig jutott a dolog, hogy megfogta a forró sütő üvegét.

Persze üvöltött, de csak pillanatra ért oda, szerencsére nem történt semmi komolyabb.

Viszont olyat sóztam a seggére, miután megnéztem, hogy van-e komolyabb baja, hogy csak na ...


Vannak dolgok, amiket hasznosítok a szüleim neveléséből, de a legtöbbet inkább a férjemmel (fejlesztőpedagógussal) beszélem meg. Az ő szavára ezerszer jobban adok, mint bármelyik szülőjére..

2012. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
nagyon nehéz, de nem lehetetlen, hogy másképp neveld a gyerekeidet.. az a fontos, hogy mindig tudatosan csináld a dolgokat.. sajnos a legtöbb ember a negatív példákat 100%-ig továbbviszi, valamiért azt sokkal könnyebb, mint a pozitívat.. én nem tervezek gyereket, de ha véletlenül mégis úgy alakulna, igyekeznék teljesen másképp csinálni mindent, mint a szüleim.. amúgy 1. válaszoló-- az 1 éves gyereknek elmondhatod akár ezerszer is, hogy ne menjen ide, vagy oda, nem fog hallgatni rád, mivel még nem érti.. és azt sem érti meg, hogy utána miért versz a seggére.. az, hogy megégette magát jobban tudatosul benne, de te hiába magyarázol, vagy ütöd, nem használ semmit szerintem.. egyszerűen fel kell kapni és elvinni a közelből..
2012. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a 2. hozzászólóval teljes mértékben egyetértek. Irtó nehéz levedleni az otthonról hozott, sok-sok év alatt rögzült mintákat. Nyilván nem lehetetlen, de igenis nagyon kell rá figyelni, mit csinálsz, és észnél kell lenni, hogy meglásd magadban a „jeleket”. Ha már felmerül benned, hogy másképp akarsz cselekedni, az az első lépés, de pl. magamról tudom, hogy mikor először idegrohamot kaptam a gyerekem rendetlensége miatt, hiába szégyelltem el magam, hogy ugyanúgy kiabálok, ahogy nevelőanyám anno, és amit tudom, mennyire utáltam, mégis iszonyú nehéz volt nem felhúzni magam újra és újra. És itt még nem verésről van szó, „csak” kiabálásról…

Ismerek jó fej, inetelligens (nem „züllött”, nem „lecsúszott”) embereket, akik mondták, hogy nem fogják verni a gyereküket, mert őket verték, és tudják, milyen rossz… majd mégis megtették.


Az első hozzászólónak: ebben is igaza van a 2. hozzászólónak, egy egyéves gyereket nem nevelhetsz ilyen eszközökkel, felesleges kínzás a seggére verni. Olyan körülményeket kell biztosítani, hogy ne történhessen vele olyasmi, amit nem akarsz. Az ilyen balesetekre mondja egy ismerősöm, hogy szerencsés, hogy megtörtént, mivel ezt meg fogja jegyezni, de nem lett tőle nagyobb baja.


Még annyit a kérdezővel kapcsolatban, hogy a „jó nevelés” elég relatív, mert én bizony söröztem már és időnként rá is gyújtottam 16 évesen, de nem voltam „tini…”, ahogy írtad, és a szüleim sosem emeltek rám kezet azért, hogy ne legyek az. Viszont tiszteltem és szerettem őket, amit nem hiszem, hogy tettem volna, ha vernek. Szóval szerintem a „lényegében jó” nevelésbe nem fér bele a verés, semmilyen indokkal – de persze ez csak az én véleményem.

2012. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok még egy szóra:

A gondolatmenetem lényege, hogy ha szerinted igazolható anyád nevelése, találsz „felmentő okot” az agressziójára, akkor sajnos elég sanszos, hogy te is így fogsz viselkedni a gyerekeddel.

2012. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én igyekszem és szeretném, de majd meglátjuk hogy megy :S Néha sajnos agresszor vagyok meg idegbeteg, ezt kéne kikerülnöm és rengeteg energiámat elviszi ennek a tudatos elkerülése és még nem is mindig sikerül sajnos.

Nekem a legmeghatározóbb, hogy anyukám kiabál, ordít velünk, mégse viselkedünk szerinte sose normálisan.

Őt már sajnos nem tudom erről megkérdezni.

Apukám meg állandóan azzal jön, hogy ha nem ugrok a gyerek első nyekkenésére, hogy velünk sose voltak ilyenek. Meg ha nem engedek a hisztijének és ő ordít, akkor én gonosz vagyok és kínzom. Lehet, hogy úgy néz ki, de talán nem lesz olyan életképtelen, mint én, aki nehezen találja a helyét általában... Nagyon sokszor ittam a levét az apukám szerint hiperszuper fantasztikus nevelésüknek.

2012. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Anyukám nagyon sokat bántott kiskoromban. Állandóan vert. Nagyon apró dolgokért is kaptam pofont... Én pont az ellenkezője vagyok. 3 fiam van, 14, 12 évesek és 4 hónapos. Volt ugyan, hogy tehetetlenségemben rácsaptam a fenekükre, de ez nagyon ritkán fordult elő. Nem akartam, hogy a gyerekeim úgy érezzenek irántam mint én az anyám iránt...
2012. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenki azt mondja, hogy tuti, hogy nem lesz olyan szülő, mint az övé volt. Sajnos ez a legtöbb esetben nem így van, mivel a szocializációnkat és a viselkedésmintánkat legnagyobb részt otthon tanuljuk. Szociológián mi anno úgy tanultuk, hogy az ember viselkedését kb. 70 %-ban határozzák meg a gyermekkori körülmények.

Hiába akar sok ember jó szülő lenni, egyszerűen a gyermekkora miatt nem megy neki. Ezzel nem akarok senkit felmenteni, főleg azokat akik verik a gyereküket, de ez sajnos nem feltétlen -csak- az ő hibájuk.

2012. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát én is kezdem úgy érezni,hogy olyan leszek,mint az anyám.ha itt vagy az utcán azt hallom,hogy egy gyerek részegen megy haza,meg lefekszik valakivel még gyerkként,olyanokat még én is nagyon felpofoznám,és félek attól,hogy az én gyerekm is ilyen lessz majd,és kétségbeesésemben én is úgy fogom felnevelni ahogy engem az anyám.nem utálom anyámat szeretem ot és hálás vagyok neki,hogy olyannak nevelt amilyen vagyok,de azt nem tudom neki megbocsátani,hogy hogyan tette.
2012. okt. 24. 18:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem azért nem vagyok tiniribi, mert annyit kaptam a fejemre (pedig ez lehetne így) hanem mert tudom, mi történhet. Tudom, hogy kihasználhatnak, hogy teherbe eshetek, akármi történhet. Nem azért nem cigizek, mert megölnének érte (anyám már mondta, hogy nem olyan nagy dolog ez, csak iszonyú hülyeség) hanem mert tudom, hogy bele lehet halni, nem mellesleg pedig iszonyú drága.

A te gyereked sem fog elzülleni, ha a józan paraszti eszed átadod neki, és felvilágosítod a dolgok veszélyeiről. Emiatt nem kell aggódnod, csak a legaberráltabbak nem értik ezt meg :) (én legalábbis ezt tapasztalom)

2012. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Könnyű mondani, hogy elkerülöm majd a szüleim hibáit, de én azért mégis meg fogom próbálni. Kezdésnek ott lesz, hogy egyáltalán nem akarom, hogy bármiféle tudomásuk legyen a gyermekemről. Vagy, ha lesz is, csak úgy láthatják, hogy én is ott vagyok. Hogy miért? Nem akarom olyan emberek közé hozni, ahol nem hangzik el egy olyan mondat sem, amibe ne lenne benne a b+, b@szlak, kib@szott k*rva élet stb. Undorító. Apukám sokat piál és ilyenkor érthetetlen dolgokat fecseg, hülyeséget meg az én gyerekem ne tanuljon. Azon túl meg a szüleim saját magukon kívül mindenkit utálnak. Egész nap megy a "mocskos zsidók, franciák, szerbek, németek, angolok stb" minden ok nélkül. Az én gyermekem meg azért ne legyen rasszista, mert néhány tudatlan embertől ezt hallotta. Tudom nem szép dolog, hogy ezt gondolom a szüleimről, de az igazság az igazság, akkor is, ha rokonaim, akkor is, ha nem.
2012. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!