Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kettő gyerekem 3 és 4,5...

A kettő gyerekem 3 és 4,5 éves miatt nem akarnak felvenni sehova dolgozni, pedig rátermett diplomás nyelveket beszélő nő vagyok. Lehet állásinterjún egy picit ferdíteni?

Figyelt kérdés
Ti megtettétek már? Mindenhol őszintén bevallom hogy most jönnék vissza GYESről de jönnek a kérdések: hát akkor maga évek óra nem is dolgozott? ki vigyáz a gyerekekre? mekkorák? A gyerekeket minden tőlem telhető módon megpróbálnám elhelyezni de ez úgy látom nem hat meg senkit.. Van értelme őszintének lennem?

2012. okt. 8. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ezen én is elgondolkoztam, igaz nekem nincs diplomám,de amint meglátják,hogy gyereke van,akkor már tárgytalan.Most nem is értem a tudás számít,vagy az,hogy van-e családja...:S
2012. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én ferdítettem. 6 hónapot kerestem gyes után munkát mire találtam...és ez még nem is olyan sok, más jóval több időt tölt el álláskereséssel. Simán beírtam az önéletrajzomba is, hogy ha beteg a gyermekem nem kell táppénzre mennem, mert nagyszülő van vele, szépen megfogalmaztam.
2012. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig lehet, persze, de a próbaidő alatt őgyis kiderül, hogy gyereked van. Hát úgy kell tálalni, hogy van bölcsi, ovi és fel vagy szerelkezve nagymamákkal (aztán ha nem, akkor az csak később lesz gond, a próbaidőd csak megoldod valahogy).

Mondjuk azért valahol érthető, főleg kis létszámú cégnél, hogy nem mindegy, hogy heti átleg 5 napot dolgozik az a dolgozó vagy heti átleg 4-et. És ha te bevallod, akkor nem szabad csodálkozni rajta, hogy tovább kérdeznek, ez természetes.

2012. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem érdemes letagadni hogy van gyereked, mert úgy is kiderül.

Viszont abban tényleg érdemes kicsit ráferdíteni hogy ott van 4 nagyszülő, 3 nagynéni stb és a férjednek rugalmas a munkahelye szóval betegség esetnén is van bőven kire hagynod a gyerekeket, amiatt te nem esel ki semmiképp a munkából.


Amúgy ez a van gyereke, nincs gyerek téma pontosan olyan hogy ha van kalap az a baj ha nincs kalap akkor meg az.

Mert ha van gyerek: jaj hát majd állandóan betegálományba van a gyerekekkel


Ha nincs: akkor hamarosan úgy is akar, és akkor majd megy táppénze, meg gyedre...

2012. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es: vagy ha még nincs gyereked, de még termékeny vagy, akkor azért nem vesznek fel:S
2012. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ez jó, akkor termékenységi vizsgálatot kéne csatolni az önéletrajzhoz! (negatív eredménnyel persze :o)) vagy leszbikussági nyilatkozatot. Bár attól még fogadhatsz örökbe. Akkor esküt, hogy utálod a gyerekeket!

Viccet félretéve, tényleg fura egy nőnek, mert vagy túl fiatal = tapasztalatlan vagy, vagy mindjárt szülni akarsz vagy kisgyereked van, utána meg már túl öreg leszel...

2012. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Ugye milyen szuper nőnek lenni!?!? Mennyi sok értelme van egyetemre is járni!
2012. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ŐŐŐŐ azért én szeretek nő lenni és még jobban szeretek anya lenni és a diplomának is nagyon is látom értelmét (anélkül még kevesebb az esély)... Szóval ez nem ezen múlik.
2012. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A problémám az hogy az önéletrajzomból teljesen kitűnik hogy én egy idegen városból költöztem ide. A férjem kapott egy remek állást és várost váltottunk ahol nem ismerünk senkit. A gyerekek felügyeletét meg tudom/fogjuk oldani ha más nem babysiterrel de nekem fontos hogy dolgozhassak mert már 4,5 éve itthon vagyok. Nem ezért tanultam másfelől szeretnék független nőnek is megmaradni akit nem a férje tart el.
2012. okt. 8. 12:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb az egyenes út. Nekem ezt a hr-es ismerőseim javasolták. Lehet, hogy kevesebb ajánlatot kapsz, viszont aki behív így is interjúztatni, az már tisztában van a helyzettel. (És legalább megspórolsz egy felesleges utat...)

Én is dilemmázom, nem vesznek vissza, még tart a gyed-em fél évig, de muszáj új állást keresnem. És én "csak" két évre estem ki a munkából a terhességgel együtt. Beírjam a gyermekem? Ne írjam? Kisregényt nem kérnek rólam, hogy van bölcsi, nagymama, babysitter stb.


Éppen erről beszélgettünk az egyik rokonommal hétvégén.

- ha most estél ki az iskolapadból, tapasztalatlan vagy, nem kellesz.

- ha fiatal vagy, biztos, hogy elmész szülni, talán egymás után kettőt is.

- egy kicsi gyereked van? Már ez is elég ok, hogy ne legyél jó, de tuti akarsz majd még egyet...

- két gyerek? Akkor biztos évekre kiestél a munkából, nem fogsz tudni túlórázni, felváltva lesznek betegek....

- nagyok a gyerekek? Ó, akkor te már vén róka vagy, sok pénzt akarsz, meg kell fizetni...

- 50 elmúltál? Ásd a sírodat...

2012. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!