Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás házasságon...

Gyerekvállalás házasságon kívül: elítélendő?

Figyelt kérdés

Kérlek őszintén válaszoljatok, nem megerősítésre vágyok. Aki elítéli, írja le nyugodtam.


Azt is, hogy miért igen/nem elítélendő?


Milyen hátránya származhat a babának jogi értelemben ha nincs házasság, de van apasági nyilatkozat?


2012. okt. 8. 11:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő egyáltalán, főleg a mai világban! Mi 20 éve vagyunk együtt, van egy gyerkőcünk is és semmi hátrányunk nem származik abból, hogy nem vagyunk összeházasodva! Persze nem vagyunk házasságellenesek, úgyhogy lehet pár éven belül mi is kimondjuk az igent.
2012. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem elítélendő! A mai világban meg pláne nem!

Az első babámat úgy szültem meg, hogy még nem voltunk házasok. Semmi hátránya nem származott belőle. A másodikat meg úgy fogom, hogy már házasok vagyunk.


A gyűrű meg nem feltétlenül drága! Az eljegyzési 11.000 volt, a karika meg 23.000 az 1 pár. Igaz az utóbbi ezüst. Az esküvőt meg meg lehet tartani lakodalom nélkül is, csak 2 tanuval és akkor nem kerül semmibe. Ezt csak azért írtam, mert ha valaki házasodni szeretne, akkor nem mondhatja, hogy a pénz miatt nem akar :)

2012. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Dehogy elítélendő, nem az 1800-es éveket írjuk! :)


Engem speciel kiráz a hideg a lagzi gondolatától! Máséra persze szívesen elmegyek, de hogy a szinte vadidegen rokonok előtt kelljen illegetnem magam, ráadásul habos-babos ruhában, földöntúli boldog mosollyal az arcomon, ááááááááááááá dehogy!

Annak meg, hogy 2 vadidegen tanú előtt kimondjuk az igent, mégis mi értelme van? Vagy akár a szűk család előtt.

Én így is-úgy is hűséges voltam/vagyok/leszek, mert számomra erkölcsileg nem fér bele a megcsalás, nem egy fránya papír vagy egy papnak tett ígéret miatt!

A gyerekek már úgyis összekötnek minket egy életre és ha neadjisten elmúlna a szerelem/szeretet és már nem akarnánk együtt élni, akkor elég nehéz lesz megoldani válóper nélkül is, szóval nem bonyolítjuk tovább egy házassággal :)

2012. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi házasok vagyunk, még a gyerekvállalás előtt került sor rá, de szerintem sem elítélendő, ha a baba házasságon kívül születik. Mindenkinek úgy felel meg, ahogy ő akarja. Szerintem a gyerkőcnek semmi hátránya nincs abból, hogy a szülei házasok vagy nem. A lényeg hogy szerető családban legyen.
2012. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi házasok vagyunk.. De nem a gyerekek miatt döntöttünk így. ..egy papír semmit nem jelent , nem attól lesz valaki jó szülő..:) És a gyerekeknek sem lesz semmi hátránya belőle..:)
2012. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!