Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergiás kisgyerme...

Tejfehérje allergiás kisgyermekek anyukái! Melyik kórházban voltatok? Kaptatok papírt, hogy tartós beteg a kicsi (ezáltal plusz juttatásokat kaphattok)?

Figyelt kérdés
Eddig magánorvoshoz jártunk, elmúlt kétéves a fiam, bizonyítottan allergiás. De ő nem írhat igazolást, javasolta keressünk fel egy állami intézményt. Nem tudom, melyik kórházba kellene mennünk?
2012. okt. 11. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A tejallergiáért nem fogsz plussz juttatást adni.

Nem szellemi fogyatékos, és nem testi sérült.

2012. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
holnap valaszolok rendesen, ma mar zombi vagyok :)
2012. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval.

Mi a Heim Pálba járunk a Lőrinc Margit doktornőhöz, ő az osztályvezető főorvos.

Tavaly, amikor 2 éves lett a kisfiam, automatikusan írta az igazolást az allergiáról és ő küldte magától a MÁK-hoz beadandó papírt is a tartós betegségről, így azóta kapjuk az emelt családit és a gyes-t (én azóta visszamentem dolgozni, így nem járt volna a gyes).

Most megyünk majd ismét felülvizsgálatra, mert 3 éves lesz a kisfiam.

Én nagyon ajánlom őt, mert szerintem nagyon jó szakember. Nem egy bőbeszédű, mézes-mázos modorú, na de nem is ezért járunk hozzá, szóval kedvességet ne várj tőle, viszont azért eléggé segítőkész, szerencsére :)

A gyerekorvosotokat kérdezd meg, hogy helyileg hová tartoztok és ha nem oda, akkor van-e lehetőség oda menni.

2012. okt. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves első, ezt nagyon rosszul tudod.

Sok élelmiszer allergia tartós betegségnek minősül. Pl. tejfehérje allergia esetén 2 éves kor fölött.

Ekkor emelt családi pótlék és a gyerek 10 éves koráig gyes jár.

Ez a kettő kb. 36e Ft pluszt jelent a családi kasszában, úgyhogy azért nem mindegy, hogy kapod-e vagy sem :)

Persze a legjobb lenne, ha nem kéne egyáltalán :)

2012. okt. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Megkaptuk a beutalót, a Heim Pálba megyünk az üllői útra. Sajnos csak januárra kaptunk időpontot. Nálatok milyen vizsgálatokat végeztek?

Mi magán orvoshoz jártunk, ott tejterhelés volt (vérvétel nem)

Nem tudod, hogy másik orvos szakvéleményét elfogadják, vagy újra kell csinálni mindent?

2012. okt. 15. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!