Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tarthatok rendet kicsi...

Hogy tarthatok rendet kicsi gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Akárhogy erőlködök, csinálom folyamatosan a dolgom, mégsem tudok rendet, tisztaságot tartani. Másfél éves a fiam, nagyrészt csak délelőtt vagyok egyedül vele, mégsem tudom megoldani. Minap voltam egyik ismrősömnél, akinek 3 éves a lánya, de olyan tiszta és rendes volt a lakás, hogy csak ámultam. Nálam mindig van valami takarítani vagy elpakolni való. Úgy érzem csak én vagyok így. Barátnőm is meg tudja oldani, pedig szinte egyidős fia az enyémmel. Tudnátok valami jó tanácsot, tippet adni? Egyszerűen már szégyenlem magam, ha jön valaki.
2009. aug. 11. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyszerűnek tűnik; de csak úgy lehet, hogy amikor alszik vagy játszik, akkor kell intézni a dolgokat. Egyébként a porszívótól, mosógéptől az én pici fiam abszolút nem fél , pedig 3 hónapos és jókat alszik mellette. Tehát én akkor vasalok, főzök, mosok, mosogatok....

2009. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezzel én is így vagyok. Folyamatosan csinálom, együtt porszívózunk, ha elindítom a mosógépet odahajol, és hallgatja ahogy megy, ha mosogatok eljátszik, de ha nem kapcsolok neki zenét youtube-on (snufi, alma, stb) elvan vele. De olyan hamar elmegy az idő apróságokkal, meg a főzéssel, hogy nem marad időm semmi nagyobb horderejű takarításra.

Azt azért tudni kell, hogy délután fél 4- 4 órától mi lent vagyunk a játszótéren este fél 8-ig. Próbálok mindent megcsinálni: amikor alszik, játszik, de akkor is, mikor ott van velem. Szoktunk együtt főzni, stb. Szerintetek mit csinálok rosszul?

2009. aug. 11. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na én most picit gonosz leszek. Van egy barátnőm, másfél éves kisfia van, az én kislányom 20 hónapos. Nála mindig rend, tisztaság, a gyerek szobája is tip-top mindig, ahogy a kisfiú elővesz egy játékot, mondjuk megunja, leteszi, anyuka már oda is ugrik, hogy jaj, "kisfiam ne pakolj szét"! Érdekes, mert mit csináljon?! Szerintem igy van rend náluk, és nálunk "rendetlenség"! Takaritok én is, de nincs minden élére állitva, kisgyerekkel ne is legyen.
2009. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdök, igaz az én fiam még csak 7,5 hós. Én arra jutottam, hogy sokkal kevesebb időt kell az internet előtt töltenem, este időben le kell fektetnem (korábban 10-kor, most legkésőbb 9-kor már alszik), reggel pedig korábban kelek. Így reggel, illetve este, mikor már alszik minden olyat, ami nem jár zajjal, el tudok végezni (főzés, mosás, teregetés, vasalás), a napközbeni alvásidőben pedig tudok takarítani. Ha elalszik, mindig rendet rakok utána, illetve egy ébrenlét alatt egy szobába engedem, hogy szétpakoljon. Ez általában a konyha, így a nappaliba, ahol a vendégeket fogadjuk (már aki előtt szégyelleném a rendetlenséget), mindig rend van. Persze mindezt azért tudom megtenni, mert hatalmas konyhánk van (igaz a lakás csak 45 nm), illetve még nem mászik a fiam.

Szerintem egy kisgyermekes családnál az, hogy a játékok szana-szét vannak, nem rendetlenség. De a felnőttholmik, a kajamaradványok már igen. Épp ezért a saját cuccainknak megvan a helyük, így őket sosem hagyjuk csak úgy heverni valahol a lakásban. Igaz, apát drasztikusan kellett erre rászoktatni: fogtam egy nylonzacsit, s beledobáltam a szanaszét hagyott dolgait - a poharától, zoknijától, szerszámaitól kezdve mindent, majd este, amikor hazajött a kezébe nyomtam. Ma már lényegesen kevesebbet kell utána pakolni.

2009. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó ez a nylonzacsis ötlet! Nekem a párom szokott segíteni, de van, hogy több kárt csinál, mint hasznot (pl mikor főz) :D.

Köszi a válaszokat, sokat segítettetek.

2009. aug. 12. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!