Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ilyen szülők miért nem...

Az ilyen szülők miért nem saját magukat nevezik el így? (gáz nevek)

Figyelt kérdés

NEM provokálásból vagy sértegetésből mondom, de komolyan nem értem.


Aki roppantul ritka és (többségi esetben) gáz nevet akar adni a gyerekének, "mert az annyira különleges", az miért nem megy be a hivatalba nevet változtatni? Nem gondol arra, hogy a gyereket szétsz*vatják a neve miatt?


Közeli ismerősöm nemrég szült. Honoráta lett a kislány neve, Horváth vezetéknévvel, mert az anyuka meg van róla győződve, hogy a "Hohóka" becézés milyen édes....


Volt általánosban olyan osztálytársam, akit Elektrának hívtak.


Meg amilyen kérdéseket itt olvasok....(Orália, Barbarella, Hadúr, stb)


Most komolyan nem értem. Ha a szülőnek ennyire tetszenek ezek a gáz nevek, miért nem maguknak adják ezeket?


2012. nov. 4. 16:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

"Speciel szerintem Orália nem régies"

Speciel az Orália egy igen régi név. Ahogyan az általad példának hozott nevek is. Csak manapság nem divatosak.

2012. nov. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Sajnos sok szülő bele sem gondol, hogy abból a picike babából egyszer felnőtt lesz! De a vezeték nevet és a keresztnevet kellene összehangolni, mert sokszor olyan (bocsánat) idióta nevek jönnek ki, nem hiszem el, hogy a szülő ennyire nem figyel. Pl. Vad Málna, Cserepes Virág,Futó Rózsa ...ezzel csak a gyereknek tesznek rosszat! De azért remélem, hogy a többség belegondol, hogy milyen viselni azt a nevet, hogy gyerekként-felnőttként, ne nevesség ki a neve miatt!
2013. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
*nevessék
2013. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

én ismertem Uzonkát.:)

még az óvónéni is leuzsonnázta :D

2014. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szerintem a Hadúr egy igen vagány, férfias név.


Más részt nem a név teszi az embert, hanem fordítva.

Tőlem akár Jukundusznak is hívhatnak valakit, ha Jukundusz egy mester ember, akkor ennek a névnek hallatán egy mester emberre fogok asszociálni, nem pedig idióta szülőkre. :)

2015. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!