Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem felesleges...

Csak szerintem felesleges ilyeneket kiírni, megírni másnak a gyerek születésével kapcsolatban? és a gátmetszés tényleg ilyen gáz?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, két gyereket szült...

mindkét alkalommal a baba megérkezését jelző uzibe is bele írta hogy megszületett a baba 3 kg-ak x cm-el gátvédelemmel....ezt persze iwiw-rw is kiírta.....én mundjuk ilyen részletekre nem lettem volna kíváncsi és szerintem más sem (:....

ő nagyon büszke arra h így szült és engem is erre bátorít h majd így szüljem meg a gyerekem, meg leszólja azokat a kórházakat/orvosokat akik gátmetszést csinálnak...mert hogy minek az...tényleg ennyire felesleges a gátmetszés ?


2012. nov. 6. 15:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Én nem irnék ki ilyen részleteket. Ha valakit érdekel, annak elmondom, hogy mindkettőt gátvédelemmel szültem. Nem azért, mert annyira úgy szerettem volna, hanem abban a kórházban csak akkor vágnak, ha kell. Tény, hogy jó volt, mert a szülés után amint felülhettem, nem volt rossz ülni, nem voltak varratok stb. De ez nem az én érdemem, nem is az orvosé, hanem a szülésznőké, akik megoldották, hogy szépen táguljak. (Nem fogadott szülésznők voltak, sima ügyeletes!). Meg eleve azt mondta a dokim is, nem szeretne vágni, de ez csak az utolsó pillanatban derül ki, hogy kell vagy sem. Szóval nem egyéni dicsőség...
2012. nov. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
Érdekes egy nő... Nekem mondjuk nincs bajom a magzatmázas képekkel. Aki undorítónak titulálja, az az ő dolga, ne nézze. :)
2012. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Gondolom aki pontozgat az is hasonlóan önelégült..........
2012. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...tőlem csak zöld kezek mentek..nem értem ki és miért pontozott le titeket mint sok más kérdésnél sem szoktam érteni :S
2012. nov. 6. 19:19
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mióta délután olvastam ezt a kérdést, nem megy ki a fejemből. Főleg, hogy kiírta, gátvédelemmel...


Bocs a véleményemért előre is: ez számomra olyan, mint a kismama létet úgy elárulni másoknak, hogy részletesen elmesélni a szeretkezés történetét, amitől teherbe esett. :)

2012. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem felesleges ilyet kiírni, és megosztani másokkal, hogy gátvédelemmel szült. Fontos lenne informálódnunk ezzel kapcsolatban, hogy milyen lehetőségeink vannak (és jó ha van előttünk elő példa), mert sokan nincsenek azzal sem tisztában, hogy lehetséges az gátvédelmes szülés komplikáció mentesen is. Akik nem hisznek a gátvédelemben azoknak azt a költői kérdést tenném fel, hogy komolyan azt gondolják, hogy a női test nem képes a szülésre? Szerintem természetből adódóan erre vagyunk teremtve.

Lehet valakinek nem szörnyű a gátmetszés, de a kórházban eltöltött napjaimból ítélve, az ott lévő nők nagyon is szenvedtek, sem aludni, sem járni alig tudtak, az ülésről meg nem is beszélve.

2012. nov. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És utána magyarázod a szomszéd bácsinak, az ügyfeleidnek, a tanítványaidnak, stb. hogy mit is írtál ki, mert tuti meg fogják kérdezni? :) Ez kb. olyan, mintha kiírnád, hüvelygombából kezeled ki magad épp.
2012. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát!én is megszültem nyáron az első babámat...örültem volna,ha nem kell metszeni,de kellett...és őszíntén..ha ránézek a kislányomra az utolsó dolog (sem) az,hogy metszettek-e, vagy sem...

személyes dolog és nem irogatnám ki sehova...

A szülés természetes folyamat és vége lesz egyszer és csak arra gondolj majd, hogy milyen jólesz a picurral...a barátnőd pedig...tipikusan ki fog oktatni mindenben...készülj fel..."most a szülés, aztán a hasad, aztán a szoptatás, a napirend, miért nincs rajta még egy zokni? de a sapka nem túlzás? és te leattad már a felesleget? nálad még nem alussza át az éjszakát?? táááápsszzzeer?hah-inkább haljon éhen"

szerintem,ha nyugodt körülményeket akarsz magatoknak szülés utánra...ami fontos NEKTEK és a szoptatás miatt it, akkor gondold meg,h mennyire olvasod a posztjait...

kitartás

2013. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A gátvédelmes szülés tényleg személyfüggő,sajnos bármi történhet szülés közben amiért gátmetszés kell,esetleg sürgős császár.Az nem azt jelenti,hogy a barátnőd mennyire ügyes volt,hanem inkább azt,hogy szerencsés adottságai vannak,meghogy nincs komplikáció.Az állva szüléssel ugyanez van,csak akkor végrehajtható ha nincs komplikáció.Nekem is gátvédelem lett volna szülésnél,de az utolsó pillanatban a drága babócám úgy döntött,h.az egyik kis karját is dugja a feje mellett(bocsi a részletekért),így a dokim semmi mást nem tehetett csak a gátmetszést,különben repedtem volna mindenfelé.Úgyhogy ez majd Neked is ott derül ki élesben,hogy sikerül-e megúszni a gátmetszést.
2013. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!