Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány hétig volt otthon az...

Hány hétig volt otthon az ovisotok, miután megszültétek a kistesót?

Figyelt kérdés

Már aki otthon tartotta...

Köszönöm a válaszokat!


2012. nov. 8. 08:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk november végén/december elején érkezik a kistesó. December 4-én mikulásünnep van az oviban, utána apáéknál a munkahelyen. Ezektől nem szeretném megfosztani. Szóval 4-én tutira megy majd oviba, utána meg készülnek a karácsonyra, s jó lenne, ha ebből sem maradna ki. Az utolsó napok egyikén meg a szülinapját fogják bent ünnepelni, szóval megint csak "mennie kellene". Őszintén szólva, majd meglátjuk, mit szeretne, itthon maradni vagy menni. Esetleg ebéd után hazajön minden nap. Utána meg itt a karácsonyi szünet, szóval ha a kicsi születése napjától nem vinném, akkor kvázi majdnem egy teljes hónapot itthon tarthatnám. Azt ő sem bírná. Épp most volt egy 3 hetes kényszerpihenőnk. Hát a végére már mindketten készek voltunk: a mozgáshiánytól (már nem tudok vele szaladgálni, a homokozóba sem merek beülni) és az unalomtól (pedig hétvégente kimozdultunk, hétköznap végigjátszottuk a napot, tanultunk új dolgokat, volt mindkét mamánál pár napot stb.), mégis.

Csak abban bízom, hogy nem lesz nagy hideg reggelente, meg ónos eső, meg gyorsan felépülök a műtét után, mert különben képtelen leszek megoldani az oviba vitelét. (Egyébként a nagy is decemberi, s a kórházból való hazajövetel másnapján kizavart minket sétálni a gyerekorvos, mondván, mínusz 5 fok felett nyugodtan mehetünk, akár fél órára is. Hát, nem is lett az a fázós típus. S épp ezért én sem aggódom, hogy ki kell mennem a kicsivel is. Mert persze segítségem nem lesz, tehát vagy én hozom-viszem, vagy nem megy oviba a nagy.)

2012. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem, szülés előtt járt oviba. Mióta megszültem, azóta van itthon. Nem tartom búra alatt az újszülöttet, de semmi kedvem hozzá, hogy 1-2 hetesen mandulagyulladása legyen vagy magas láza vagy ilyesmi. Ráadásul meg sem tudom oldani, hogy hozzam-vigyem az ovist, nincs segítségem, és nem akarom a picibabát bevinni még az oviba. Sétálni járunk, de az más mint bevinni a "fertőbe". Nálunk is az összes gyerek sárga-zöld taknyát lógatja és köhögnek össze-vissza.
2012. nov. 8. 13:40
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

lanyom most kezdte az ovit, a teso a napokban szuletik. Bar en kulfoldon elek, itt az a szokas, hogy az elso oltasig ne menjen a nagyobbik oviba (tehat 2 honapig). MEg ha nem is betegedik meg, ugyanugy hazahozhatja a virusokat.

Felek egy kicsit, mert az eleje biztos nehez lesz, a nagy igenyli a gyerektarsasagot, a jatekot. 2 honapig mi lesz itthon segitseg nelkul...

2012. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!