Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-3 (netán több) gyerekesek...

2-3 (netán több) gyerekesek ha egyedül vagytok velük otthon REND tud maradni körülöttetek?

Figyelt kérdés
Nekem a lakás reggeltől kezdve amíg aludni nem mennek, mintha bomba robbant volna. Úgy szégyellem, de más hogy csinálja? 5,3 és 1 éveseim vannak, és egyszerűen egyik sarokban összepakolok, akkor ők a másikban szét és térdig járunk a széthagyott dolgokban. Ha állandóan rájuk szólok, akkor egyrészt egész nap veszekszek velük, másrészt a kicsire (1 éves) hiába szólok, még nem érti mi is a baj, harmadrészt akkor elvágólag álljanak egy sarokban vagy hogy megy ez másoknál? Nincsenek nagyszülők, csak én vagyok rájuk. Tehát elvinni is csak én tudnám őket itthonról de közben nekem is dolgom lenne főzni, mosni,teregetni ruhát válogatni stb.
2012. nov. 10. 13:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fú utolsó! Ilyen nálunk is volt :D aztán fogtam a kis szekrényét és átvittem az én szobámba, amit nem tud kinyitni. Azóta nincs ruha szétpakolás. Akkor elégeltem meg nem mellesleg, mikor az egyik melltartóm húztam ki a WC-ből :/
2012. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Jaaa hát igen ez a másik, vasalni már nem vasalok megmondom őszintén mert semmi de semmi értelme mivel ha rájuk hagyom hogy szépen önállóan vegyék elő a ruhájukat (kicsi komódjaik vannak) akkor kirángatják, a többit begyűrik...

a kicsinek pedig ez a hobbija hogy MINDENT kiráncigál sőt össze is keveri a dolgokat tehát egyik gyerek ruháját a másik szekrényébe dugja stb.

míg csak 1 gyerek volt még tudtam fiókzárakat alkalmazni, ez most már kivitelezhetetlen mert az egész lakáson kéne zár legyen lassan...

Illetve ha fiókzárakat teszek a szekrényekre akkor még a legnagyobbamat is megakadályozom az önállóságban hiszen egy pizsamát nem tud este egyedül elővenni és felvenni vagy egy bugyit...hiszen le vannak zárva a szekrények..

ha meg nincs lezárva, térdig gázolunk a ruhában..

2012. nov. 10. 14:14
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nappaliban van a játék, este fürdés előtt közösen összepakolunk, egyébként meg kupi van. De nem zavar.
2012. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
13-mas igazat beszélsz. Én is úgy indítottam, hogy mindent csak pakoltam pakoltam, aztán egyszer csak este lett, kislányt be az ágyba, ja de én is fáradt vagyok .Semmi másra nem volt idő, mert mindig utána pakolásztam. Aztán rájöttem, hogy ez nekem így nem élet és nem is fogok így élni. Ha ot ta játéka a nappaliban, akkor ott van kész, őt nem zavarja, engem nem zavar. Este eltesszük, reggel elővesszük. Ruhákat ugye írtam, hogy azokat már nem tudja szét rámolni, bár múltkor volt egy olyan esetem, mikor a frissen mosott ruhákra öntött egy pohár narancs levet. Azóta, ha vasalni akarok, akkor azt csinálom, hogy nem viszem ki az egész stóc ruhát a nappaliba, hanem marad a mosógép tetején és csak párat hordok ki, amennyi a deszkán elfér. Mondjuk nem is vasalok egyszerre sokat alapból se. Meg persze neki se adok narancs levet, ha tudom épp frissen mosott ruhák vannak a közelben ;)
2012. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

érdekes h ez a ruha kipakolás nálunk nem volt

egyik gyereknél sem

ők inkább cipősek voltak azt jobban szereték szép pakolni belebújni csoszogni benne

2012. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!