Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem akartak kifejezetten...

Akik nem akartak kifejezetten gyermeket/nem vágytak rá/nem voltak "anyatípusok", hogyan lettek/váltak mégis Anyává?

Figyelt kérdés

Elég nehéz kérdés,próbáltam érthetően megfogalmazni.

Mostanában elég sűrűn vagyok ezen a részlegen az oldalon (ami Nálam nagyon fura) és olvastam egy-két megnyilvánulást ilyenektől mint amilyen Én is vagyok/voltam,akik nem ájulnak/olvadnak el minden gyerektől,nem vágynak rá illetve erősen a "majd" állásponton vannak illetve ebben voltak.S arról számoltak be,ez automatikusan megváltozik a nőben,kinek terhesség alatt,kinek utána...De erről a "régi állapotról" csak egy-két szóban írnak,mert utána jön az áradozás.:)

Szeretnék sztorikat hallani kiből hogy lett Anya, aki nem volt "anyatípus"!Min ment előtte keresztül stb...

Ha nem érthető miről beszélek,nyugodtan szóljatok!:)

Köszönöm!!!!:)



2012. nov. 16. 20:03
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 éves elmúltam, mikor a párom nagybátyja érdeklődött azután, hogy mikor lesz gyerekünk. Kiosztottam, hogy nekem ugyan sose, mert én nem akarok gyereket, szeretek dolgozni, meg önálló lenni, nem akarok egy csöpp kis babától függni. Nem sokkal később azért elkezdett motoszkálni bennem valami, hogy mi lenne, ha mégis... A gyógyszert nem bírta, hetente migrénem volt tőle) így áttértünk a pharmatexre, amire mondták, hogy nem 100 %, de úgy voltunk vele, hogy ha besikerül a baba végülis nem gond. Ez így is lett kb a 2. hónapban, először életveszélyesen megfenyegettem a férjemet (vagyis nem pont őt, inkább a férfiasságát :))), majd 1-2 hét alatt kezdtem feldolgozni, hogy akkor most az lesz, amit már tudat alatt szerettem volna, csak magamnak sem vallottam be addig.

Ezután imádtam terhesnek lenni, imádom a lányomat, és azóta a fiamat is, imádok anya lenni. :))) Más gyerekét a mai napig nem szívesen fogom meg, nem szeretek máséval babázni de a sajátjaimmal soha nem volt semmi gond.:) Ráadásul mindenki azt mondja, hogy iszonyat sokat változtam, sokkal türelmesebb lettem, bár én ezt nem mindig érzem. :) De tény, hogy sokkal jobban érzem magam a bőrömben, mióta gyerekeim vannak. :))

2012. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Újból megköszönöm Mindenkinek hogy válaszolt!:)

Kiemelnék pár mondatot,aminek örülnék ha bővebben kifejtenétek,köszönöm:


-"...tagadásban is voltam.Végig izgultam az egész terhességet és féltem a szüléstől nagyon.Nem csak a gyerekvállalásra,de az egészre nem voltam kész." ->/Mert Én is biztos ezt csinálnám...tanács,bővebb infó ezzel kapcsolatban?:)/


-"Aztán mikor megszületett egyszerűen minden kétségem eloszlott." ->/Hogyan/miért?/


-"...mióta anya vagyok, azóta vagyok igazán felnőtt ember, pedig nem szültem nagyon fiatalon (26 voltam). A nőiességemet is sokkal jobban meg tudom élni anyaként és sokkal több önbizalmam van. " ->/Írtad nehéz,de még még még akarom:) hogy elmagyarázd ezt.:)/


"...akkor most az lesz, amit már tudat alatt szerettem volna, csak magamnak sem vallottam be addig. " ->/Bővebben?/


Meg az összes Válaszolómtól és a leendőktől is szívesen fogadok még bármit ami ezzel kapcsolatban az eszetekbe jut.


Annyit írnék még,hogy nem úgy értettem a kérdést,hogy "kifejezetten nem akartak gyereket",hanem hogy "nem kifejezetten akartak gyereket" ha így érződik a különbség.

Mert Nálam kb.5éve a a "majd egyszer biztos" álláspont van,ami azért nem ugyan az,mint ami a Párom megismerése előtt volt,hogy egyáltalán eszembe sem jutott...

Manapság meg jövök ki-be ebből az odázó magatartásból össze-vissza...


Köszi!:)

2012. nov. 20. 12:04
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nagyon szeretem a munkámat,pörgős emberek vagyunk a párommal, ennek ellenére mindig szerettem volna 2-3 gyereket. Viszont egy idő után észrevettem,hogy már igencsak elmúltam 30 és még mindig úgy gondolok a témára, hogy majd,persze..a párom detto. Ezért úgy gondoltam, ráhagyom a döntést, hogy mikor legyen, mert rábeszélhetőnek tartottam magam, de hogy én magamtól bekattanjak hogy márpedig nekem most gyerek kell, ezt nem tartottam valószínűnek. Ez az idő elég hamar eljött, de titkon abban reménykedtem hogy eltart egy ideig míg sikerül is a dolog, így lesz alkalmam lelkiekben felzárkózni. Hát nem így lett, egy hónap múlva terhes voltam.

Ezután is sokat dolgoztam, és lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem érzek felhőtlen boldogságot, izgatott babavárást stb, csak a hányinger,puffadás ésatöbbi, és a rokonok örömujjongása kifejezetten idegesített. Így leírva is borzalmasan hangzik,tudom én :S

Aztán ahogy kerekedtem, valahogy a világ is kerekedett velem,valahogy elkezdtem együtt 'lélegezni' azzal a pici lénnyel aki bennem lakott, erős voltam, az utolsó pillanatig rohangáltam, csináltam a dolgom, de már örültem Neki,annak ellenére hogy rettegtem a szüléstől, és nem éreztem készen magam arra hogy anya legyek. Csak egész egyszerűen nem csináltam ügyet semmiből,nyugodt voltam és éreztem hogy Ő is jól van odabent,hiába riogatják a 30-on felüli kismamákat mindenféle vizsgálatokkal..

Végül megszületett,nem volt egy leányálom. Mikor először rámtették, úgy néztem, mintha valaki más gyereke lett volna..Eltelt egy két nap és én nem nagyon tudtam felfogni, csak néztem őt. Aztán komplikációk léptek fel nálam, intenzívre kerültem, a babám nélkül, és ez kihozta belőlem az alvó tigrist. Ahogy ott feküdtem egyszercsak rámtört hogy hol van a gyerekem, adják ide...

Most pár hetes a babám, és nem parázok rá semmire, értem őt, ismerkedünk..és nagyon szeretem :)

2012. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
En egy eleg karrierista tipus vagyok es voltam, igy en nem is vagytam gyerekre mert nagyon lekotott a munkam. Imadtam ebbol kifolyolag utazgatni, vilagot latni es egyaltalan nem akartam az eletemen valtoztatni mert ugy ereztem boldog vagyok. Nekem nem hirtelen jott a gyerek utani vagy hanem fokozatosan. :) Pl. a tarsasagi oldalkon egyere tobb bartomnak ismerosomnek szuletett babaja es eszrevettem, hogy egyre tobbet nezegetem oket mosolyogva es egyre tobbet beszellek rolluk. Pl: "Kepzeld xy-nak kisbabaja szuletett, nagyon aranyos..." A huszas eveim elejen ha ilyet lattam akkor csak raneztem aztan fel perc mulva mar el is feljtettem mit lattam, szora meltatni sem volt erdemes nem, hogy meselni rolla a ferjemnek, barataimnak. :) Egy ido utan ugy ereztem, hogy szeretnek en is egy kisbabat. De a vagy nem volt meg annyira eros csak megfogalmazodott bennem a kerdes. Mivel kezdett a dolog erdekelni (meg mindig nem neveznem oruletes vagynak) ugy dontotem olvasok kicsit interneten ebben a temaban (vizsgalatok, terhesseg...) Valahogy a google idevezerelt a gyakori kerdesekhez a teherbeeseshez. Olvasgattam. Aztan eszrevettem, hogy napi rendszeresseggel itt jarok es olvasgatok. :) Egyre jobban elfogott a vagy. Megmagyarazni jobban nem tudom. Azta par honap mulva mar en is ide irogattam a teherbeeses kategoriaba, erdeklodtem. Ekkor voltam 29 eves. Vegul 31 eves voltam mikor megszuletett a kisfiam. Az eletem gyokeresen megvaltozott es nagyon nehez volt ezt elfogadni. Emlekszem, hogy egy nehez nap utan sirva fakadtam (ekkor volt 4 honapos a kisfiam) es azt mondtam, hogy: "nem tudom, hogy azert szeretem-e a kisfiam mert anya vagyok es ez a kotelessegem vagy tenleg szeretem ot es az erzes belulrol jon". Ma mar lassan 3 eves es ketsegem nincs afelol, hogy belulrol jott vegig ez a szeretet amit ereztem es erzek. Tehat nekem az elejen nem volt aradozas sajnos. En azota vagyok kiegyensulyozott amiota visszakerultem emberek koze es ismet dolgozom. A napok zsufoltak, neha kaosz es rohanas de sokkal jobb amiota melozom ismet. Imadom a kisfiam es rengeteget jatszunk, tekergunk... de szamomra a babakorszak nagyon nehez volt es nem szerettem (sajnallom, hogy ezt kell irnom de tenleg igy volt). Akkor es ott olyan erzesem is volt, hogy ha tudnam visszacsinalnam az egeszet. Amota viszont betoltotte a 2 evet oszinten ki merem jelenteni, hogy az eletem legszebb idoszakat elem es ha tudnam megallitanam az idot. De a babakorszakot megegyszer nem csinalnam vegig mert tudom, hogy nem birnam. Egyszer abbol eleg volt. :) Szerintem, ha ta mar itt jarkalsz a babas oldalon akkor lehet ezt kezdesnek nevezni. :)
2012. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Sosem terveztem házasság utánra az életem, csak addig :-) Gyerekről nem ábrándoztam, bár tetszett a babakocsit-tolni tevékenység. Nem értek a gyerekekhez, sosem volt környezetemben kisgyerek. Mindenhol én voltam a legfiatalabb. Mindig zavarban voltam gyerekek közelében. Barátnőm megszületett csecsemőjénél szinte remegtem a zavarodottságtól, hogy most mivan. Később a gyerek a szőnyegen játszott, én meg messze leültem a kanapéra, és ott beszélgettem barátnőmmel :-)

Gyerekem azért lett, mert ez az élet rendje. Tudatosan. A kórházból nem mertem hazamenni, egy napot KÉRTEM, hogy maradhassak plusz... maradhattam :-)

Pár hónapos korában pusziltam meg először, apukám kérésére :-) addig mint "feladat" foglalkoztam vele. Tudatosan énekeltem-meséltem-beszéltem hozzá már terhesen.

Most 1,5 éves. A párom szerint anyaoroszlán vagyok, nagyon ragaszkodok nevelési-ellátási dolgaimhoz, szerinte túl-védem a gyereket.

De nagyobb gyerekeknél még mindig nem tudom, hogy kell velük viselkedni-játszani :-) Mindig a gyerkőcöm szintjéig tudom a "hogyan"-t. :-)

2012. nov. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Szia! Tényleg jók az élettörténetek, nekem a 10. hozzászólóhoz nagyon hasonló az „esetem”, pár hónapos kapcsolatban, véletlenül fogant a fiam, ráadásul úgy, hogy egyikünk fejében sem fordult meg addig soha, hogy gyereket kéne vállalnia, én kifejezetten azt gondoltam, borzalmas anya lennék, nem tudnék megbirkózni a felelősséggel. Sosem voltam oda a gyerekekért különösebben, viszont annyi mindent nem csináltam még az életben, nem éreztem üresnek az életem gyerek nélkül (plusz elég szar a családi hátterem, ami nyilván rányomta bélyegét az egész életemre). Lényeg, hogy baromira nem vágytam rá – és a későbbi férjem sem.


Ám épp emiatt, hogy sosem vágytam anya lenni valami sorsszerűséget éreztem a szituban, azt gondoltam, „most vagy soha” (30 felé közelegtem egyébként, ez is fokozta az érzést biztosan), így megtartottuk, bár közöltem a férjemmel, hogy egyedül én erre nem leszek képes, szóval nagyon gondolja át a dolgot. :)

A terhességem egy „álom” volt, semmilyen gondom nem volt – kivéve az agyamban, merthogy mindenen aggódtam, folyton azon paráztam, nem lesz-e valami baja a gyereknek. Közben jöttem-mentem, dolgoztam végig, tornáztam is, és néha bosszankodtam, hogy nem tudok együtt bulizni a barátnőimmel rendesen, szóval nem az a terhes nő voltam, aki otthon ül a hintaszékben a hasát simogatva. Ja, és a szexuális életemen sem változtatott semmit a dolog.


Az első igazi anyai érzés a kórházban kapott el, mikor egyik éjjel (a gyerek nem volt velem egy szobában még) hallottam, hogy nagyon sír egy csecsemő… na jó, hát folyton sírt valamelyik, lássuk be, ezért fura, hogy úgy éreztem, valami baj van, mennem kell. Odamentem, és azt láttam, hogy épp a gyerekemet vizsgálja egy doki – teljesen kiborultam, kérdeztem, miért nem szóltak, mi a baja, és egyáltalán csak sírtam-sírtam, hiába nyugtatgattak, hogy nem komoly, kiszáradt (?) kicsit a gyerek… borzalmas volt, pláne, hogy nem tudtam hová tenni, aznap éjjel miért mentem ki megnézni a gyereket, mert hazudnék, ha azt mondanám, hogy a kétnapos gyerekem sírását meg tudtam már különböztetni a többiétől.


Ennek ellenére belőlem nagyon lassan lett anya – már lelkileg. Bár a fene tudja, mert pl. nagyon szerettem szoptatni, és bár császárral szültem, rögtön lett tejem, holott előtte azért kicsit furának tartottam a gondolatot, hogy egy gyerek fog lógni a csecsemen. Mindeközben sokat sírtam, mikor itthon voltam egyedül a gyerekkel, főleg, ha nem tudtam megvígasztalni őt a sírásában, alkalmatlannak éreztem magam, és gyakran feltettem magamnak a kérdést, kellett-e ez nekem. Nem, én nem voltam az, aki boldogan-büszkén tologatja a babakocsit! Sőt, egyenesen utáltam a babakocsizást, a sétálgatást, úgy éreztem, mintha be lennék zárva, és elsorvad az agyam. (A fiam egyéves korában el is mentem tanulni – akkor még ingyen lehetett továbbtanulni gyerek mellett –, amit nagyon élveztem, jó volt felnőttek közt lenni, nem a gyerekről beszélgetni.)


Tudom, hogy ezek rosszul hangozhatnak, de aki átélt hasonlót, tudja, hogy nem arról van szó, hogy nem szerettem a gyerekem, vagy nem gondoskodtam róla, egyszerűen csak küszködtem, nem tudtam könnyen „elhagyni” a régi szabad énem. De ahogy nőtt a lurkó, egyre jobb lett – mesélni, kísérletezni, kézműveskedni és egyáltalán megmutatni neki a világ csodáit igazán felemelő érzés. Na meg, nem utolsósorban az ember folyton tanul belőle! Együtt tanultam/tanulok a gyerekemmel a világról, mert baromi jó kérdései vannak, amiknek utánanézek, és megbeszéljük, megfigyeljük… Lehet, hogy én inkább „apatípus” vagyok, mert az anyák az otthon melegét szokták biztosítani, az apák azok, akik „kivezetik a világba” a gyereket – és én ezt a részét élvezem igazán. :) Mesélni is imádok, nyilván, mert mindig is szerettem olvasni.


Tudod, engem mi frusztrált leginkább az első pár évben? Hogy nem kapok visszajelzést arról, jól csinálom-e a dolgomat. Persze, tudom, a „boldog gyermek” maga a visszajelzés, ahogy azt is, hogy nincs tökéletes anya, de mégis… mindig azt éreztem, hogy másoknak zsigerből jön a gyereknevelés, nekem pedig mindent át kell gondolnom, meg kell fontolnom, az érveket és ellenérveket ütköztetnem kell mielőtt bármit teszek. Irigyeltem sokáig a zsigeri anyákat, akiknek nincsenek kételyeik (legalábbis úgy tűnik), teszik a dolgukat, mintha erre születtek volna. Én meg folyton gyötrődöm, és az sem elég visszajelzés, hogy imád a gyerekem, hiszen a gyerekek akkor is szeretik a szüleiket, ha azok agyba-főbe verik őket. Szóval hiányzott a visszajelzés, és ez csak akkor múlt el, mikor már elég nagy lett a gyerkőc ahhoz, hogy lehessen vele beszélgetni.


Na nem fárasztalak tovább, a lényeg, hogy én nem érzem, hogy lett volna egy olyan pont, amitől kezdve anyává válok lelkileg, hanem ez egy folytonos tanulási folyamat, amiben azért ma már sokkal magabiztosabbnak érzem magam, mint régen, de azért még mindig gyakorta elfog a kétely, nem reagálok-e túl bizonyos dolgokat, mert nagyon aggódós típus vagyok. Szóval lehet, hogy mikorra a gyerekem felnőtt lesz, már én is anyának fogom érezni magam. :)


Még annyit, hogy pár év után belenyugodtam abba (ami eleinte lelkiismeret-furdalást jelentett), hogy nem vagyok „egyszerepes” nő, nem elégít ki az anyaság önmagában, kell, hogy dolgozhassak, és az is, hogy eljárhassak a barátaimmal időnként lazulni. Szerencsére a férjem is ilyen pont, így nincs összeférhetetlenség az elvárásainkban, ha „szalad a lakás” (márpedig gyakran „szalad” :), nem izgatom magam különösebben, nincs olyan megfelelési kényszerem, hogy „egy jó anya és feleség rendet tart”, és ezt a férjem is elfogadja (naná, hiszen akár ő is takaríthatna, ha már itt tartunk :).

2012. nov. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Egy pillanatig sem fárasztottál, olvasnálak még!:)

Szerintem pont ettől vagy jó Anya,hogy mérlegeled/megfontolod a döntéseidet,minden apró helyzet előtt,nem pedig csak egy út van,amit Te gondolsz és az úgy a jó.Na remélem érthető.:)


Érdekes,hogy Én (már?) nem gondolom azt,hogy képtelen lennék a szülői szerepre,csak számomra ez még egy ismeretlen téma,hisz ezelőtt nem foglalkoztatott érdemben a dolog.Azt érzem,meg tudnék birkózni a helyzettel,mert ez a legtermészetesebb dolog a világon, és tulajdonképpen már várom is,hogy mikor adja meg Nekem ezt a "feladatot" a sors(merthogy rábíztuk és tudom,érti a dolgát:)).Na most hozzáteszem,hogy ez a mondat kijött Belőlem és hagytam,de visszaolvasva szerintem ezt nem Én írtam!:)


Szerintem valami tudatalatti döntés volt az,hogy Én idén pedagógia szakra jelentkeztem főiskolára.Éreztem,hogy ez a téma olyan,amit most körbe kell járnom.

Rólam tudnotok kell,hogy nagyon analizáló típus vagyok,tehát bármit teszek,annak előbb alaposan utána járok. Na nem tudom mi lesz ebből... Most megint összezavarodtam.:)


Néha ilyen állapotban vagyok (mostanában),mint ami fent látszik,néha meg olyanban,hogy még nagyon nincs itt az ideje (szerintem ezek a "tiszta" pillanataim.:)).Káosz.


Köszönöm Mindenkinek,várok még bármilyen hozzászólást Bárkitől és nem utolsó sorban GRATULÁLOK MINDANNYIÓTOKNAK!:)

2012. nov. 21. 11:00
 18/42 A kérdező kommentje:

Na mostmár nagyjából a 8-as Válaszoló régi szintjén érzem Magam,abból a szempontból,hogy úgy érzem megbolondultam.Ez nem normális,hogy reggel óta itt ülök.De napok óta tulajdonképpen ahogy az időm engedi (sőt azon felül is) a gyereknevelés témában kószálok... Sőt most nézem hetek óta ittvagyok,egyre erősödő intenzitással.

Döntésképtelen és zavarodott vagyok...

Tudtok segíteni,mert megőrülök?:)

2012. nov. 21. 15:36
 19/42 anonim ***** válasza:

13-as vagyok

Nem bolondultál meg, elkezdett foglalkoztatni a téma, annak ellenére hogy nem mernéd konkrétan azt állítani hogy kész vagy rá,de valahogy mégis.. Én ugyanezt csináltam a terhességem előtt és alatta is. Folyton itt lógtam,elolvastam minden vackot :)

A párod amúgy hogy áll a témához? Ő még sokat lendíthet a dolgon.. :P

2012. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Szia!:) Köszönöm,hogy írtál,és jól írtál,első mondatodban van ami van!:)

Külföldről,mondtam Neki,ha hazajön (most hétvégén) beszéljünk újra erről,5 éve azt hallgatja Tőlem,hogy "majd"... Az a helyzet,azt érzem,hogy ezt Neki se fogom tudni normálisan elmagyarázni... Ezt a bizonytalanságot, zavarodottságot egyáltalán el lehet?

Terhességed előtt mennyivel csináltad ugyan ezt?

Lendíthet? Még ezen!?:S

Köszi!:)

2012. nov. 22. 13:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!