Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem akartak kifejezetten...

Akik nem akartak kifejezetten gyermeket/nem vágytak rá/nem voltak "anyatípusok", hogyan lettek/váltak mégis Anyává?

Figyelt kérdés

Elég nehéz kérdés,próbáltam érthetően megfogalmazni.

Mostanában elég sűrűn vagyok ezen a részlegen az oldalon (ami Nálam nagyon fura) és olvastam egy-két megnyilvánulást ilyenektől mint amilyen Én is vagyok/voltam,akik nem ájulnak/olvadnak el minden gyerektől,nem vágynak rá illetve erősen a "majd" állásponton vannak illetve ebben voltak.S arról számoltak be,ez automatikusan megváltozik a nőben,kinek terhesség alatt,kinek utána...De erről a "régi állapotról" csak egy-két szóban írnak,mert utána jön az áradozás.:)

Szeretnék sztorikat hallani kiből hogy lett Anya, aki nem volt "anyatípus"!Min ment előtte keresztül stb...

Ha nem érthető miről beszélek,nyugodtan szóljatok!:)

Köszönöm!!!!:)



2012. nov. 16. 20:03
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

13


Szerintem olyan 1 évvel korábban kb..Előtte csak idegesített hogy mások már mertek vállalni gyereket,mi meg nem. De amikor foglalkoztatott a téma,akkor is inkább csak tudományosan olvastam utána..terhességről,szülésről, meg rémtörténetek,tudod :) Azért kérdeztem a párod, mert ahogy korábban írtam, én úgy oldottam meg a bizonytalanságom, hogy rábíztam a páromra a kezdeményezést. Egész egyszerűen megvártam míg ő rákattan a gyerektémára és hagytam magam rábeszélni..Vagy hát nem igazán beszélgetés volt .. :D

Szerintem mond el azt ami van..érdekel a téma, akarsz is gyereket, de hiányzik valami löket hogy elég magabiztos légy hozzá..ami lehet hogy sosem lesz meg, de ha ő melletted áll,akkor talán bele mersz vágni.

2012. nov. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Szia! A 16. válaszoló vagyok újfent, és még annyit fűznéd hozzá, hogy szerintem az anyaságra nem lehet felkészülni. Lehet rá vágyni, lehet akarni, mindennek utánaolvasni/kérdezni, de az egész életed megváltozik a szülés után. Persze erről mindenkinek van egy (legtöbbször idealizált) belső képe, ám ha az ember nem parafenomén, nem tudja, mi vár rá.

Az a szerencse, hogy a terhesség alatt a szülésre való készülődés általában annyira leköti a nők agyát, hogy nem is nagyon gondolnak bele, mi lesz a szülés után. :)

2012. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Ma csupán idáig lógtam itt a gyereknevelésben...:O

Közeleg az alkalom,amikor megbeszéljük a dolgot. Azt nem tudnám kimondani, hogy akarok gyereket, mert ez nincs így.Inkább az van,ami új,hogy ha jönne,már gondolkodás nélkül bevállalnám,sőt örülnék is Neki.De még nem akarom,hogy jöjjön,mert még nincs itt az ideje egyébként.Tehát szerintem arról fogok Párommal beszélni,hogy védekezzünk konkrétabban. Mert nem bírom ezt a sors keze dolgot már,mivel érzem,hogy már jöhetne,így félek is,hogy jönni fog.Most értetek?:) Remélem el bírom majd magyarázni!? S nem fog másképp lejönni Neki...

Köszi!

2012. nov. 24. 00:31
 24/42 anonim ***** válasza:

13.


Ne haragudj a hülye kérdésért,egyébként nem szokott érdekelni hogy ki hány éves, de olyan szempontból most érdekes, hogy én mindezt 34 évesen játszottam el. Ezért is döntöttem úgy, hogy nem várok a saját belső biztos hangomra és inkább kész tények elé állítom magam :) Viszont rajtad úgy érzem, hogy van még időd, tehát ezért nem is tanácsolnám neked ugyanezt.

2012. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
"...nem várok a saját belső biztos hangomra és inkább kész tények elé állítom magam" ->Dehát a Párodra bíztad a mikort,ebből az is kisülhetett volna,hogy 5év múlva mondja azt,hogy oké nem?Tehát nem értem most miért kételkedsz a tanácsod jóságában...mert evvel Én is úgy érzem,levehetném a döntés nyomását a vállamról...Bár még mindig nem tudom,hogy mit kezdjek evvel az egésszel.Az,hogy 24 éves vagyok,szerintem nem szempont,mert ahogy Te is írtad,hamar azon kapja az ember Magát,hogy elmúlt 30.Ha az "ép eszemmel"gondolkodom,akkor Én is 30 körül leszek,mire alkalmasnak ítélném a gyerekvállalást.S nem biztos,hogy ezt akarom...
2012. nov. 24. 14:24
 26/42 anonim ***** válasza:

13

Persze, hogy nem szempont, csak azt akartam mondani ezzel, hogy engem még pluszban frusztráltak a korommal is,közvetve vagy közvetlenül. És ettől még vacakabbul éreztem magam, hogy ennyi idősen még mindig nem gondoltam azt hogy kész vagyok rá.10 éve még adtam magamnak időt, most már nem. Viszont az én esetemben elgondolkoztam azon, hogy ha biztos,rendezett anyagi körülmények között élnénk, netán nem is ebben az országban,akkor is ennyit vacilláltam volna? És sajnos ez nálam sokat számított. Nem éhezünk, de attól féltem,én nem fogom tudni megadni a gyerekemnek azt,amit én a szüleimtől kaptam..kertes ház,testvérek,kirándulások,különórák,sok időt fordítottak ránk..

2012. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Nálam már ez sem szempont,de igazából eddig sem ez tartott vissza.Nálam az anyagiak egyébként is a legutolsó helyen állnak a ranglistán,valahogy teljesen lényegtelen dolognak érzem,bár mindig volt valahogy.Párommal annyira talpraesettek vagyunk ebből a szempontból is,hogy mindig meg tudtuk oldani könnyedén,ha anyagi nehézségünk támadt...Mondjuk Ő tudja,de nem érti,hogy lehetek mindig ilyen nyugodt efelől.:) Bármi volt,Én higgadt voltam,mert nem érdekel...

Olvastam mostanában erről,hogy sokan várnak az anyagi biztonságra gyermekvállalás előtt,pedig a gyereknek egyébként édes mindegy hogy albérletbe vagy saját tulajdonú házba születik...stb. Mert ugye nem az a lényeg és az esetek többségében azt olvastam,hogy "ahová Isten bárányt küld,oda ad legelőt is" mondás igaznak bizonyult.

Evvel természetesen nem akartalak leszólni,tehát ezt nehogy így vedd,egy teljesen tiszteletre méltó dolog hogy megvártad az anyagi biztonságot,ez így felelősségteljes,de azt gondolom mint ahogy a Te példád is mutatja,ha a jólétre és az "alkalmas időpontra" várna Mindenki,akkor egyrészt a fiatal Anyuka fogalmát dobhatnánk a levesbe,de lehet,hogy M.o. népessége is lecsökkenne picit.Vagy nem lehet,hanem biztos.:)

Szóval, NEMTUDOM...:) de köszi,hogy segítesz filózni...:)

2012. nov. 24. 20:36
 28/42 anonim ***** válasza:

13

Elfilózgatunk itt.. :)

Nem az anyagiak voltak a fő visszatartó erők nálam sem,de számított. És szerintem sem kell várni míg kacsalábon forgó palotája lesz az embernek. Csak nálunk a minimum sem volt meg..Egy fűtés nélküli ház egyik szobájában éltünk hárman egy macskával. Képzeld el a minusz 20 fokos telet így.. Én nem tudtam,amíg ki nem próbáltam. De nem a babérjainkon ültünk,napi 20 órában dolgoztunk, hol a melóhelyen, hol a lakáson,ahol most lakunk.

De mindig is azt gondoltam, hogy a fő szempont nálam az lesz, hogy az apuka is vágyjon egy gyerekre..inkább legyen biztosabb benne mint én, mint fordítva.

2012. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm...:)

Tudom milyen,Mi is éltünk így 1-2 telet,félfűtéssel...!:)

Ha most nem vagyok terhes (mert másra már nem bírok gondolni,avagy mással "magyarázni" ezt az egészet ami zajlik Bennem), akkor szerintem Én is ezt fogom tenni,hogy szóljon ha akarja(ebben tök egyetértek Veled),de addig viszont védekezzünk...

Bár 8 év fog.gátló szedés után eldöntöttem,többé nem etetem Magam hormonokkal,lehet,hogy most kivételt teszek addig...

2012. nov. 25. 15:56
 30/42 anonim ***** válasza:

13

Én drukkolok Neked :)

És ha mégsem tömnéd magad tovább, hanem gumi, vagy ilyesmi? Arra is időt kell szánni hogy kitisztulj..Meg a pasik hamarabb akarnak inkább gyereket ha gumit kell húzniuk folyton :D

2012. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!