Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ekcéma? Himlő? Kétségbeesett...

Ekcéma? Himlő? Kétségbeesett 26hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés

Kislányomon ma apró pöttyöket fedeztünk fel az egész testén, nincs körülötte "udvar", sok kis apró tűszúrásnyom. A szája körül már másfél éve ekcéma van (vagy allergiás a bőre a cumira), azt kezeljük, ezek a pöttyök hasonlóak.

Kanyaróra, mumpszra, rubeolára már oltva van, bárányhimlőre nincs. Gyerekkoromban volt himlőm, de a gyerekorvosom nem tudja megmondani h rózsa v bárányhimlő volt. Ha ez himlő és én a másik ellen vagyok oltva, 100% h beteg lesz a magzatom??? Vagy csak ha rajtam is kijönnek a pöttyök? Nagyon félek:-( Nem is értem, miért nem oltattam bárányhimlőre, mindenre oltattam amire a gyerekorvos mondta, lehet h ez szabadon választható és nem hozta szóba vagy még nincs itt az ideje ha kötelező? 21hós, 8napot volt bölcsiben, 2 napja sírórohamai vannak, de az inkább a foga miatt lehet.

Ügyeleten foglalkoznak himlővel vagy várjam meg a hétfő reggelt?


2012. nov. 17. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A himlo kismamáknak az elso es a harmadik trimeszterben káros, egyebkent semmi baj nem lesz. A gyereket meg ezzel nem kell ügyeletre vinni
2012. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekünk 2 kisfiunk van, mindkettő volt bárányhimlős, az nem ilyen, annak hólyag volt a közepén.


Ha viszont rózsahimlős, akkor nem tudom mi van, mert egy ismerősömnek ment el baba mikor terhes volt és elkapta a rózsahimlőt... DE NEM AKARLAK ILYESZTGETNI!!


Ugyanakkor lehet csalánkiütés is kajától.

2012. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm szépen,egyelőre nem hólyagosodott ki, holnap beoltatom.
2012. nov. 19. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!