Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pelus leszoktatás de hogyan?...

Pelus leszoktatás de hogyan? Miként?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2éves a pelurol szeretném leszoktatni ti hogy csináltátok mind ezt?van egy elképzelésem de szeretnék véleményeket.Azt tudni kell hogy ha kakilni kell neki akkor bemegy a furdobe és mutassa nagyon nagyon ritkán fordul elo hogy beleszalad ha nagyon elvan a játékkal vagy éppen anya nem tul gyors.Most azt szeretném a pisikát is megtudnánk oldani még nem beszél de tokéletesen értem minden mozdulatát volt h pelus nélkul hagytam és néha rá tettem a wc.re volt amikor pisikált de volt olyan is hogy levettem a wc.rol és 2perc utan már szaladt is bele.Nektek hogy sikerult milyen modszerrel

2012. nov. 24. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

olyan módszerrel, hogy hagytam, hogy elérje a megfelelő kort, és mind a három gyerekem kérte, hogy már ne rakjak rájuk pelust.

ha erőlteted, csak rosszat teszel, 2 évesen még elég kicsi hozzá.

2012. nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszi
2012. nov. 24. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne te akard leszoktatni a gyerekedet a pelusról. Nem is kell leszoktatni. Ha elérik a megfelelő idegrendszeri érettséget, akkor maguktól leszoknak.

Először fel kell ismerjék a pisit és a kakit, aztán eljutnak oda, hogy felismerik magát az ingert, hogy kell nekik. Ezt vagy mondják vagy mutatják, hogy kell nekik. Illetve meg is kell tanulniuk visszatartani. Ha majd jelzi valamilyen módon vagy szól, hogy kell neki, ráülteted a bilire vagy wc-re és úgy sikerül bele neki, ha észreveszed, hogy alvás után szárazon veszed le a pelust, ha már vissza tudja valameddig tartani, akkor válik éretté. Ha ettől előbb próbálkozol, akkor csak erőltetés az egész és inkább ártasz, mint használsz vele.

Ne azt nézd, hogy 2 éves, ideje szobatisztának lenni.

Minden gyerek más és más. Nem mindegy gyerek pontosan 1 évesen tanul meg járni. Van aki előbb, van aki később. Ugyanígy van ez a szobatisztasággal is. Van aki 2 évesen, van aki 3 évesen lesz az.

Figyeld a jeleket, néha lehet próbálkozni, ha úgy látod, de ha nem megy, csak azért ne erőltesd, mert 2 éves és te úgy akarod.

A védőnőnk szerint a fiúk amúgy is később érnek meg a szobatisztaságra általánosságban és inkább 2 és fél évesen lesznek érettek a szobatisztaságra.

2012. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Félre értettél kedves hozzászolo nem kell egybol letámadni az embert te jo ég,miért kell egybol a legrosszabbra gondolni.Én nem eroltetni szeretném semmi olyat nem eroltettem rá mostanáig sem amit nem szeretett volna vagy nem azt nézem hogy 2 éves és akkor tessék leszokni a pelurol sot nekem semmi bajom nincs a peluval hanem mert olyan ugyesen mutatja ha kakilni kell és hogy volt már párszor pelus nélkul is és a pisika is sikerult gondoltam hogy talán már ott van az ido hogy lassan leszokjon a pelurol igen volt már olyan is hogy nem volt a peluba pisika.Miért nem lehet az hogy o hamarabb leszokik mint álltalában a kisfiuk amugy is az o korában már sok mindenbe olyan ugyes hogy más baba még fele annyit sem tud...de azért koszi
2012. nov. 24. 12:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, akkor nagyon félreérthetően fogalmaztál.

Szóval, ha felismeri az ingert, ha szól vagy jelzi valamilyen módon a dolog előtt, akkor el lehet kezdeni ültetni a wc-re vagy bilire, amelyikre szeretnéd.

Vedd le róla a pelust, ha jelez, akkor ültesd és ha elkezd sikerülni a dolog (nem mindig fog, kell egy kis idő), akkor tulajdonképpen leszokik magától. De ha így is tesz, de nem tudja tartani, akkor még az sem teljes szobatisztaság. Majd ha minden együtt lesz.

Én nem mondtam, hogy a 2 éves kisfiad nem elég ügyes hozzá, csak semmit nem szabad siettetni.

Az én fiam szintén 2 éves, az első bilibe pisilések 15! hónapos korában történtek. Észrevettük, hogy fürdés után mindig pisil, ezért odatettem a bilit, ő meg fogta magát, ráült és belepisilt. Akkor elkezdtem próbálkozni nappal, de nem ment, utána már este sem akart ráülni. Korai volt még.

Most ott tartunk, hogy mondja, hogy anya pisilok vagy anya tegyél tisztába, mert bekakiltam. Olyan is volt, hogy fürdés után kellett kakilnia és mikor be akartam krémezni a fenekét, akkor rám szólt, hogy ne kenjem be, mert neki kell kakilni.

Szóval elkezdtem próbálkozni, hogy levettem a pelust. Szólt-szól is előtte, de vagy nagyon korán, amikor még csak elkezdni érzeni és akkor hiába ültetem rá, nem jön semmi vagy már pont az utolsó pillanatban, amikor egyből jön neki. Úgyhogy a fiam még nem tudja visszatartani. Úgyhogy bármennyire is tudja mi a pisi, mi a kaki, még mindig nem 100 százalékosan érett rá.

Szóval elkezdheted nyugodtan, hogy leveszed róla és próbálkoztok, de módszerek nincsenek, ezért volt félreérthető a kérdésed, mert te módszereket kérdeztél, hogyan érhetnéd el. Te sehogy, csak ha a fiad elég érett lesz rá és akkor nem kellenek módszerek sem.

2012. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!