Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom kit kérjek fel...

Nem tudom kit kérjek fel keresztszülőnek?

Figyelt kérdés
Az első babánál a férjem unokatesója lett, de most a másodiknál passz. Nincs több unokatesó se tesó ( ill. nekem van 1 fiú de a lányomra 4 év alatt 1x volt kíváncsi). Olyan közeli barát, barátnőnk sincs, így most kétségbe vagyok esve, mert napokon belül születik a baby.
2012. máj. 16. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz, akkor mi van? Az én történetem ennél sokkal rosszabb. Nálunk van választék, páromnak is, és nekem is van két tesztvérünk. A bátyám, és a párom öccse, nem keresztapának való, így egyből kiestek. A párom húga nagyon szeretett volna lenni, de a testvéri viszony nem valami jó, így az én nővéremet kértük fel, aki viszont szinte visszautasított azzal, hogy Ők azt gondolták, hogy a párom húga lesz. Majdnem, hogy veszekedés lett belőle.

Gondolhatod mennyire jól esett ez az egész. Teljesen elment a kedvem. Barátok vannak, de már nem is gondolkodom rajta.

Kisfiam 1,5 éves, de ha mégis úgy van, nem vagyunk elkésve.

2012. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor legyen ismét a férjed unokatesója. Mifelénk szokás a több keresztszülő (evangélikus keresztelés), lányomnak és fiamnak is ugyanazok a keresztszülei (3 keresztanya és 2 keresztapa). Mi meg pont abban a helyzetben voltunk, hogy nem tudtunk/akartunk választani, mind az öten szivesen vállalták (és jelenleg is mind az öten annyit vannak velük, amennyit csak tudnak) és mivel a lelkészünknél ez nem probléma, igy mind keresztszülők lettek. Senki sem lett megbántva, a gyerekeimnek meg csak jó, h ennyien szeretik őket (bár keresztszülőség nélkül is pont ennyire szeretnék :) )
2012. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kicsim 2éves,s most lesz megkeresztelve. Megbeszéltük,hogy az én vallásom kapjamert lány),de keresztszülőben nem tudtunk megegyezni. Végül a párom hugát kértük fel,a fiu akit szerettünk volna a család(nagyik) leszavazták hogy rokonnak kell lennie.Igy a keresztapa az unokatesó lesz,szintén a párom családja részéről. Elöször ahol kereszteltetni akartuk azt mondták, h nem is kell keresztapa mert a keresztanya férje lesz. Hát ezt mi nem akartuk,igy máshol lesz keresztelve.(Kinézem a keresztanyából h nem házasodik meg ugyanis.)
2012. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!