Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jöhet baba rosszkor? Van itt...

Jöhet baba rosszkor? Van itt olyan aki "megbánta"?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, aki tudta h nehéz lesz a gyerek vállalása, akár fizikailag, akár anyagilag,akár a házasság/párkapcsolat miatt, de eldöntötte h bevállalja. Megbánta? Visszacsinálná ha tehetné?

2012. nov. 28. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Hát nézd. Én 16 évesen megtudtam, hogy terhes vagyok. Megtartottam. Rohadt nehéz volt, mert semmi segítség nem volt, se anyagilag, sehogy. Elköltöztünk albérletbe, én itthon dolgozom, a páromnak van munkahelye. Aztán a következő jött 19 évesen:) Persze, hogy ő is maradt.

És most, 21 évesen is terhes lettem védekezés mellett, de mivel képtelen vagyok abortuszra, mert mészárlásnak tartom, ezért ő is most pocaklakó.

Soha nem bántam meg, és nem is fogom. Én így lehetek teljes ember, nincs lelkiismeretfurdalásom.

17hkm.

2012. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha egyszer összejön " csak úgy" azt mondom oké. De azt ne akard már bemesélni hogy te háromszor estél teherbe akaratod ellenére?! Nem bántásból írom , de nekem ez elképesztő.De ha már így van jó egészséget nektek! Kérdező, én gondolom hogy igen meg lehet bánni de csak egy szintig mert úgy ha már látod a gyermeked vissza sosem adnád :) és azt sem mondanád hogy ő bármit is tönkre tett. De józan paraszti ésszel a szíved mélyén tudhatod, hogy rá értem volna vagy nem most kellett volna. De mindent félre téve egy baba nem jön rosszkor :)
2012. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kolegoanom banta meg es o orokbe is adta. Azt mondta nekem o egyszeruen nem erezte a kotodeset, nem akart anya lenni. Ez 14 evvel ezelott tortetnt, azota mar 38 eves de meg mindig nem vagyik gyerekre. Nem is tudtam rolla egesz addig amig 3 evvel ezelott megszuletett a kisfiam es akkor meselte el. A gyerekkel tartja a kapcsolatot, nyilt orokbefogadas, vannak fenyekepei, kuld szulinapi ajandekot es a gyerek tudja, hogy o a biologiai anyja de semmi mas. Azt nem tudom, hogy vedekezes mellett vagy sem esett teherbe mert ennyire melyen nem mentunk bele a temaba. En ezek utan sem neztem es nezek ra rossz szemmel. Inkabb adja orokbe az ilyen mint otthon ne torodjon vele, szeretet hianya legyen vagy a kukaba vegezze.
2012. nov. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

2 évesen lettem terhes védekezés mellett és az volt a vicces,hogy sose szakadt ki.Párommal az elején kétségbe estünk,mint főiskolások mi legyen,úgy döntöttünk megtartjuk.A szülők persze az elején ijedeztek,anyósomék még azt is kitalálták,hogy szándékosan csináltam.Aztán ahogy teltek a napok,hetek,hónapok mindenki egyre lelkesebb lett,én is nagyon vártam ahogy a párom is,még akkor is ha a terhesség eleje,és vége nem volt kellemes.Aztán megszületett a hirtelen jött felelősség, az hetes kórházban tartózkodás,az hogy a páromat keveset láttam,mert vizsgázott nos ezek miatt depressziós lettem,nem voltam hajlandó a kezembe venni a babát,mikor hazamentem anyukámhoz(az első 3 hétbe nála voltunk a babával),olyan voltam,mint egy élő halott,nem ettem,alig aludtam,alig ittam,menekülni akartam,hulla fáradt voltam,folyton sírtam a párom után.Aztán eltelt az első 3 hét,akkor átköltöztünk anyósékhoz,a baba 6 hetes koráig nem sokat változott a helyzet,párom mindenben segített,mindent együtt csináltunk még éjjel is felkelt velem,én fejtem Ő etette,ugyanis a szoptatás sem ment,a fiam sem akarta,nekem sem volt jó.Ahogy telt az idő kezdtem kivergődni a depresszióból,mire letelt az első 3 hónap és az anyóséknál töltött idő is a végéhez közeledett egyre jobban voltam,kezdtem magamra találni.Párom nélkül nem tudom,hogy sikerült volna.Aztán kezdődött a suliban az utolsó év,mi albérletbe költöztünk arra az időre,ott már tényleg helyre került minden,barátokkal is elkezdtünk találkozni,eljártunk amikor összejött kicsit kikapcsolódni főleg külön-külön volt erre lehetőség.Mire fiunk 1 éves lett végre hazaköltözhettünk a lakásunkba,minden a helyére került addigra a rendes kötődés is kialakult köztem és a kisfiam között. Egyátalán nem bánom, a kisfiam mert nagyon szeretem,sajnos lelkileg nem vagyok erős elég sok sérelem ért gyermekkoromban,néhány azért elég durva volt,nehezen fogadom el a változást,de az biztos ,hogy így kellett lennie,hogy a kisfiunk ilyen korán jöjjön,és a párom nélkül nem sikerült volna kilábalnom a depresszióból sem,csodálatos apuka és csodálatos férj annak ellenére,hogy most 22 éves.Ma már mindketten dolgozunk nekem még van 1-2 vizsgám és aztán államvizsgázom,kicsi fiunk 19 hónapos,bölcsis amit imád.Remek kis fickó,nagyon aranyos.okos,kiegyensúlyozott,és nagyon önálló.Sokszor mondom jobb lett volna ha 2-3 évvel később jön,de nem csinálnám már vissza,így kellett lennie,és mindig lesz az életben olyan "csata" amit meg kell vívni vagy nehezebb vagy könnyebb,de így jut előre az ember,és így érik,így lesz tapasztaltabb, a legnehezebb elfogadni,hogy sokszor nincs 2 jó választás csak 1 és természetesen mindig az a nehezebb,de enélkül unalmas lenne az élet úgy gondolom.23L

2012. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*20 bocsánat,csak a nulla mindig vacakol
2012. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Off: Kedves első! Le a kalappal! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!!!
2012. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

én meg a #4esnek is gratulálok, kevesen csinálták volna ezt ilyen becsülettel végig mint ti és akik végigcsinálják, azoknál sem biztos hogy megmarad a végén a párkapcsolat. Megérte kitartanotok egymás mellett.

Első téged pedig azért becsüllek mert nem abortuszon gondolkodtatok, hanem megoldáson!!!

Nálunk a 2. baba már pocakban volt, amikor anyagi csőd ütött be és ha újrakezdhetném is bevállalnám a babát, szerintem ennek így kellett lennie. Reméljük rendeződik a helyzet, mire megszületik és az egész csak egy rossz emlék marad.

2012. nov. 30. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
nagyon köszönöm,én is gratulálok mindenkinek,pláne az elsőnek :)
2012. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!