Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg annyira nehézzé válik...

Tényleg annyira nehézzé válik az ember lányának az élete egy baba vállalása esetén? Tényleg le kell mondani a főiskoláról, a normális munkáról? Valóban akkor járok jól, ha most nem tartjuk meg a babánkat?

Figyelt kérdés
A családom részéről megkaptam, hogy azonnal vetessem el a babám, mert tönkre teszi az életem, az apukája úgy is elhagy, nincs még állandó munkahelyem, a fősulit ott kell hagynom, stb indokokkal. Párom is ezekre az indokokra hivatkozva akarja az abortuszt. /kivéve az elhagyás/ (tény, az ő keresetéből fogunk egy ideig élni csak, mert max 36eFt/hó támogatásra vagyok jogosult)
2008. máj. 26. 14:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ha nem lesz támogatásod, akkor vetesd el. Hiszen a caládod és a párod is az abortuszt szeretné. Ha elhagy, akkor mégnehezebb lesz felnevelned, főleg hogy a szüleid is neheztelnek majd rád. A fősulin halaszthatnál, vagy átmehetnél levelezőre, de támogatás nélkül ez is nagyon nehéz. Utána nehéz lesz munkát vállalnod (persze baba nélkül is nehéz). Én előbb megteremteném a gyereknek az anyagi hátteret és kivárnám a megfelelő alkalmat.
2008. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is nagyon nehéz volt döntenem. Kérdés: tervezett baba volt? Ha igen, akkor a párod milyen jogon kér téged az abortuszra, ha meg nem terveztétek, akkor szerintem nem kell mondanom, hogy mi a helyzet!. Nem írtad, hogy hány évesek vagytok. Érdekelne.

Kérdés 2: te szeretnéd a babát?

Az én szüleim se örültek neki, sőt a páromnak se nagyon.

Egész fiatalon dolgoztam már, és tanultam is.

23 évesen megismertem a párom, ő 38 éves. 15 év van köztünk. A sarkamra álltam, mert akartam a párom és a babám is.

A család ma már körülrajong, imádják a leendő unokát, stb. Saját életedet kell élned, nem a családodét.

Ha nem szeretnéd a babát, akkor nincs kérdés.

Tény, hogy nagyon nehéz lesz neked, de nem a világ vége egy baba, hanem ő az élet.

Érte érdemes élni.

Írd meg, hogy mi lett a dologból, kérlek.

12 hetes kismama.

2008. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

21éves vagyok, a párom 30.

Engem félt, azért nem akaja, hogy megtartsuk, de tény, hogy nem mostanra terveztük a picit. És mikor azt hiszi nem látom megsiratja a picit.

Az apai nagyszülők nagyon szeretnék, és szakítás esetén is mellettem állnának, csak az édesanyám ellenzi.

Az abortusz papirmunka részét ma reggel a laborral kezdtem meg, de az utolsó percig remélem nem jutunk el a végére

2008. máj. 26. 14:49
 4/34 anonim ***** válasza:
71%
Lehet nehezebb, de a legszebb! Az abortusz minezeknél sokkal nehezebb!
2008. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
71%

2. válaszoló vagyok


Aki neheztel a gyermekére, mert állapotos, az nem is érdemli meg az unokát.

A szülőknek segítenie kell, és nem szembeszállni. Igazából az a szülők problémája, hogy a gyermeküknek nem ilyen életet terveztek.

Főiskola, házasság, ház, gyermek. Hát ez csak mese!!!

Az élet, és a sors ennél bonyolultabb.

Soha nem lesz optimális és jó idő a gyermekvállaláshoz.

Később mást fognak kitalálni. Nekem ez a véleményem.

Én sem így képzeltem az életem.

Teljesen máshogy élek, mint ahogy elterveztem:-) És midő csoda, így vagyok boldog.:-) és kiegyensúlyozott. Pedig albérletben élek a párommal, építkezni fogunk, a fizetésem minimálbér, továbtanulni úgysem fogok, saját házam ilyen árak mellett sosem lesz.

Viszont lesz családom, anya leszek. Mit ér a karrier, a jó fizetés, ha hazamész, és nincs ak iotthon várjon, vagy ha vár is, kivagytok merülve az anyagiak megteremtése címszó alatt.

Senki ne haragudjon a véleményemért, senkit nem akartam megbántani.

12 hetes nagyon boldog kismama

2008. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
most is dolgozok, de sajnos nem nagyon akarnak véglegesíteni, nem lesz meg a biztosítási időm.
2008. máj. 26. 14:50
 7/34 anonim ***** válasza:
79%

Ezt beszéljétek meg mégegyszer. Jó lenne tudni, hogy te szeretnéd-e. Az apa szerintem csak megijedt.

2. válaszoló

Írj...!!!

2008. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
Ha igazán nem akarod az abortuszt, életed legnagyobb hibáját követed el, ne tedd! Egy életre fájni fog!
2008. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2008. máj. 26. 14:53
 10/34 anonim ***** válasza:
91%
Én is 21 vagyok és a férjem 30. Nemrég szültem tervezett baba volt. Én otthagytam az egyetemet és munkám se volt. A családba mindenki nagyon örül. Az viszont igaz h nem könnyű egy babával még segítséggel és jó kapcsolatban sem! Én most itton vagyok azt 1-2év és akkor kezdődik az élet. Vágytam a kicsire de most jöttem rá hogy más minden és nem olyan min elképzeltem! (megbánni viszont nem bántam!)
2008. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!