Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg annyira nehézzé válik...

Tényleg annyira nehézzé válik az ember lányának az élete egy baba vállalása esetén? Tényleg le kell mondani a főiskoláról, a normális munkáról? Valóban akkor járok jól, ha most nem tartjuk meg a babánkat?

Figyelt kérdés
A családom részéről megkaptam, hogy azonnal vetessem el a babám, mert tönkre teszi az életem, az apukája úgy is elhagy, nincs még állandó munkahelyem, a fősulit ott kell hagynom, stb indokokkal. Párom is ezekre az indokokra hivatkozva akarja az abortuszt. /kivéve az elhagyás/ (tény, az ő keresetéből fogunk egy ideig élni csak, mert max 36eFt/hó támogatásra vagyok jogosult)
2008. máj. 26. 14:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
79%

2. válaszoló

Ha talpraesett vagy és rugalmas, akkor nem kell lemondanod semmiről a baba miatt. Lehet tanulni mellette is, és dolgozni is.

Aki kitalálta, hogy a baba mellett nem lehet csinálni semmit, az hülye (bocs). Max 1 éves koráig kell jobban vigyázni, utána kicsit szabadabb lehetsz.

A szüleid lehet, hogy jót akarnak, de ezzel a hozzáállással csak összezavarnak téged.

Nagyon sajnálom...

Ne vetesd el szerintem, megbánod.

Az életed az abortusz után nem biztos, hogy olyan jól alakul, mint ahogy a szüleid eltervezték.

Nehéz lesz, de a pici kárpótol majd mindenért, és a szüleid, ha meglátják a babát örülni fognak.

2008. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval.

Az abortuszt életed végig bánnád,akárhány csemetéd is lenne később.

Nem tisztem helyetted dönteni,de szerintem semmi sem történik véletlenül.

35 hetes kismami

2008. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
74%

Ha megtartod a babát, tény, hogy nem úgy fog menni a dolog, ahogy a "Nagykönyvben" meg van írva, de minden csoda három napig tart! Hidd el, a szüleid is boldog nagyszülők lennének, és bár nehéz, de a fősulit is be tudod majd fejezni, főleg, ha családi segítséget is kapsz. Nem ismerem az érzelmi hátteret a családban/pároddal kapcsolatosan, de ha a párkapcsolatod fix, közösen tervezitek a jövőt, én nem vetetném el. Millió nő lenne a helyedben, akinek soha nem lehet babája, és ha te sem szeretnéd, akkor örökké bánnád, ha mégis az abortuszt választanád.Beszélj a pároddal, és ő álljon melletted! Ha ketten együtt akarjátok, akkor minden meg fog oldódni!

Fel a fejjel, hallgass a szívedre!

2008. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%
Nem olvastam el a válaszokat, mert sietek, de erre a kérdésre muszáj válaszolnom. Én 19 évesen lettem terhes, 20 évesen szültem. Nem volt érettségim sem, mert még korábban úgy voltam vele, hogy kell a fenének az, inkább abbahagytam. Terhesen szétmentünk a párommal, azóta sem láttam, nem küld pénzt sem, gyakorlatilag eltűnt személy. De nem keseredtem el. Nem kell a tanulást abbahagyni, csak max egy kicsit várni, de azt sem muszáj. Én októberben szültem, azóta GYED-en vagyok (ami havi szinten 45 ezer, plusz a családi pótlék), nem élek nagyvilági életet, de megvagyunk. Szóval októberben szültem, szeptemberben beiratkoztam levelezős gimnáziumba, amíg gyeden vagyok, addig pont elvégzem, idén már előrehozott érrettségit tettem (egyenlőre írásban) angolból és társadalomismeretből, és mindezt egy hét hónapos gyerek mellett, még a szóbeli visszavan. Jövőre szintén, csak három tantárgyból. Amikor végzek a gimnáziummal, egyetemre akarok menni, de már nappalira, akkor lesz két éves a fiam és úgyis menne bölcsibe. És az anyagiakkal is jól kijövünk majd, mert az állam szerencsére (még) támogatja az anyukák tanulását, jár a szociális támogatás minden hallgatónak, akinek gyereke van, meg ilyesmi. Nem kell a tanulásról lemondani. Ne aggódj, ez gyerek mellett is megy. A legjobb barátnőm is egyedülálló anyaként jár egyetemre, nappalira, idén végez. Hát még ha a párod tényleg melletted marad, akkor aztán semmi gond. Meg kell húzni a nadrágszíjat, ez igaz, de nem lehetetlen. Ha gondolod, írj egy privit, és részletesen leírom, hogy hogy is van ez, de most sietek.
2008. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Egyik barátnőm is fősuli alatt lett terhes, őt azonnal otthagyta a pasija, még nagyon friss volt a kapcsolatuk és hát felelőtlenek voltak, nem védekeztek... Ennek ellenére fel se merült, hogy elvetetné a babát. Nappali tagozatról kijött levelezőre, de simán folytatta a fősulit, idén végez. És van egy angyali szépségű kétéves kislánya.:-) Az egész családja imádja, először nem volt neki könnyű, de aztán mindenki melléállt.

Ő is csak az alap gyest kapja, mivel nem volt előtte munkahelye, de pl. a TGYÁS mindenkinek jár és kap családi pótlékot is. Ezen kívül ha tanulsz, jogosult vagy jó pár kedvezményre.

Én nem látok indokot, hogy miért kellene elvetetned a kisbabádat. Gondolj bele, ott egy pici élet a szíved alatt, és csak tőled függ, mi történik vele.

Soha nem fogod magadnak megbocsájtani, ha megölöd a gyerekedet. Ráadásul még mindig sokszor előfordul, hogy abortusz után többé nem esik egy nő teherbe. Nem feltétlenül orvosi okból, sokaknál egyszerűen pszichológia.

Tarts ki! Minden jót neked!

2008. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
32%

Tudnod kell, hogy nagyon nehéz lenne így, hogy nem dolgoztál nem kapsz majd pénzt.Nekem jól bejelentett állásom van, és alig kapok így is.Nem is értem, hogy sokan hogyan tudnak meglenni ennek a feléből is akár.

Nagyon össze lehetsz zavarodva, nem lennék a helyedben mert az abortusz nem lehet egy könnyű dolog, de szerintem, hogyha éreznéd magadban azt, hogy beértél az anyaságra akkor nem tennéd fel ezt a kérdést.

Mi a párommal 6 éve vagyunk eggyütt kb 5 éve rágja a fülem babáért, de én nem akartam.Akkor azt hittem sosem fogom akarni.Láss csodát az ember elér egy bizonyos éretségi szintet ami nem korfüggő, úgy érzi, hogy kiélte az életét bulizott, mindent kipróbált és kell egy kis ember ami az ő és párja génjeiből keletkezett.Isteni csoda.....sokkal nagyobb mint bármikor képzeltem, bár régen is imádtam egy terhes nőre nézni.Én most értem be, de hozzá teszem hosszas tervezgetés közepette, előre megfontolva hogyan lenne a jó babának,és nekünk is, hogy ne szenvedjen semelyikünk hiányt semmiben.Kell a biztos pénz bevétel, mert anélkül nem megy!!!!!

Remélem jól fogsz dönteni, rossz érzés lehet, hogyha a nyűg a terhesség és hogyha vki nem akarta igazán akkor lehet szenvedni bőven a 9 hónap alatt.Nekem semmi bajom nem volt, mert mindent elkönyveltem annak, hogyha ez szükséges ahhoz, hogy a gyermekemet kihordjam hát legyen.Hozzá állás kérdése az egész élet.

29 hetes kismami

2008. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: Te sem válaltad volna a babád, vagy te is feltetted volna ezt a kérdést, ha a párod sem, a családod, SENKI nem állna most melletted. Az a tény, hogy belehaltam mikor megkaptam az igazolást, mehetek abortuszra, az senkit sem zavar, sőt. A környezetem szerint csak ezt dönthetem.
2008. máj. 28. 15:36
 18/34 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon azt érzem, hogy te nagyon szeretnéd a babát! És szerintem jól érzem!! NE ENGEDD, hogy mások irányítsák az életed! Te akarod, azt mondod, a párod is titokban siratta a babát, akkor meg?? Meg kell tartani! Ne öld meg! Tényleg megbánnád! A másik meg nekem van egy tanítói diplomám, és mit érek vele??? Kitörölhetem a fenekem. A férjem Informatikus mérnök, a papíron, 28 éves és egy percet sem dolgozott a szakmában. Biztos hogy megéri??? Egy életet feláldozni egy bizonytalan iskoláért??? Nem kell abbahagyni, halasztasz egy évet, vagy félévet, de az is lehet, hogy olyan ügyi leszel, hogy nem is lesz rá szükséged. Az első félévet megtudod még csinálni, simán, és a másodiknál meg úgyis csak vizsgaidőszakban tanul a diákok nagy része, az a páér hét, meg.. Addigra minden családtagban másképp fog számítani a dolog.

Nekem volt egy vetélésem, tehát nem abortusz, vetélés. A szüleim nem örültek neki, pedig megvolt már a munkaviszonyom is, meg minden. Mármint a babának nem örültek mert fiatalnak tartottak, és mikor elvetéltem, össze voltak zuhanva. Lehet a tieid is csak nem tudják még feldolgozni, mert bennük egy teljsen más kép épült fel az életedről. Ne feledd a Te életed!!! Ne csinálj butaságot!

Tudod milyen csodálatos érezni amikor rúg? amikor hullámzik a hasad, vagy épp monotonul ugrál, mert ő épp csuiklik benned??? És ha nem lehetsz terhes, mert elszúrnak valamit??? Akkor mit fogsz csinálni? Most még megállhatsz! De visszacsinálni már nem lehet!!!!!

Gondolok rád!!! A pénzzel most ne foglalkozz, majd csak lesz valahogy! Mióta vagytok együtt a pároddal? Sztem egy 30 éves pasi azért már jobbára érett, és ha el akart volna hagyni már megtette volna nem?

Kitartás és írj!!!

37 hetes kismama

2008. máj. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Igen, várnám a babát. Nagyon. Nem tudok kiszakadni, abból a kegyetlen körből, hogy én élhessem az életem. Számtalanszor úgy alszom el, hogy a babámmal "beszélek", és kérem a bocsánatát. Soha nem tudom meg ki is lett volna. És sajnos tisztában vagyok azzal is, hogy akár utoljára érezhetem az anyaság minden boldog, és kevésbé kellemes pillanatát.


Sajnos feladtam, és ez a gyengeség a pici életébe kerül. (és egy darab belőlem is meghal)

2008. máj. 29. 13:52
 20/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszolónak a válaszokat, sajnos, hiába erősítettek meg abban amit eddig is tudtam, sajnos senki más nem gondolkozik így. 9én mennem kell.
2008. máj. 30. 15:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!