Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg annyira nehézzé válik...

Tényleg annyira nehézzé válik az ember lányának az élete egy baba vállalása esetén? Tényleg le kell mondani a főiskoláról, a normális munkáról? Valóban akkor járok jól, ha most nem tartjuk meg a babánkat?

Figyelt kérdés
A családom részéről megkaptam, hogy azonnal vetessem el a babám, mert tönkre teszi az életem, az apukája úgy is elhagy, nincs még állandó munkahelyem, a fősulit ott kell hagynom, stb indokokkal. Párom is ezekre az indokokra hivatkozva akarja az abortuszt. /kivéve az elhagyás/ (tény, az ő keresetéből fogunk egy ideig élni csak, mert max 36eFt/hó támogatásra vagyok jogosult)
2008. máj. 26. 14:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
69%

Meg ne haragudj, nem bántani akarlak, csak egyáltalán nem értelek. Nem csak arról van szó, hogy én nem mentem át azon, amin te. Olvasom a kommentjeid és az elején még azt írtad, hogy csak az anyukád nem áll melletted, a párod is megsiratja a kicsit, meg az ő szülei is támogatnak, a következő oldalon már senki nem támogat. Felteszel egy kérdést, amire rengeteg válasz érkezik és a végén az jön ki, hogy köszi szépen, de senki nem úgy gondolkodik, ahogy te. Nem tudom, hogy mivel tudnánk mi életben tartani azt a babát? Bocs a kemény szavakért, de én az ilyen hozzáállást nem értem. És nehogy azt hidd, hogy mindenki másnak sokkal könnyebb. Az a különbség, hogy van, aki meglátja a lehetőséget bizonyos szituációkban, van, aki nem.

Sajnálom, hogy a ránézésre könnyebb (inkább kényelmesebb)utat választod. Minden jót!

2008. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Nektek kell megbeszélnetek, hgoy mi legyen! De ha szeretnéd megtartani, akkor azt egyértelműen mondd meg párodnak!A fősulin akár halasztást is kérhetsz. Nem lesz könnyű, ahogy ezt más is írta már, de ha szeretitek egymást, minden rendben lesz! Párod szerintem kicsit megijedhetett. Ezért kéne leülnötök, mindent átbeszélni alaposan.
2008. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
71%

Ha akarod a gyereket,el ne vetesd!!!Barátnőm 5 éve pszichiáterhez jár a rossz döntése miatt!És azóta hiába akar másik gyereket,nem fogan meg!


De hogy tudsz így a férjeddel egy ágyba bújni és kedveskedni vele?Ezzel az emberrel akarsz élni örökké?Ilyen családi elnyomásban?

2008. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
62%
Erre nem tudok nem reagálni! Űgy érzem a kérdésből és a kommentjeidből, hogy Te szeretnéd a babát, hogy Te már most nagyon kötődsz hozzá. Nem vagyok a helyzetedben, és tudom, hogy az anyagiak nagyon befolyásolják az emberi döntéseket, de nézz még egyszer a szívedbe. Biztos, hogy helyesen döntöttél? Nem fogod megbánni? Szerintem a szülők még ha most az abortusz mellett is kardoskodnak tuti, hogy fognak neked segíteni, ha a párod esetleg elhagyna, bár én úgy érzem a szavaidből, hogy attól függetlenül, hogy ebben a kérdésben nem értetek egyet (mert szerintem nem értetek egyet) jó a kapcsolatod a családdal és a pároddal is. Ha csak azért döntenél az abortusz mellett, mert a környezeted ezt várja el tőled, akkor inkább ne vetesd el! Kérlek gondold végig mégegyszer és csak akkor vetesd el, ha Te magad érzed úgy, hogy lelkileg nem értél meg a feladatra. Akármit is mond most a családod, nem fognak cserben hagyni, maximum lesz egy kis mosolyszünet, ha viszont akaratod ellenére az abortusz mellett döntesz fájdalommal fogsz mindig gondolni az elvesztett kicsikédre. Legszívesebben az írnám, hogy NE TEDD!!! De tudom, hogy nincs jogom ilyet "követelni", ezért csak arra kérlek, hogy mégegyszer gondold át. Én egy 4 hónapos kisfiú anyukája vagyok. A párom kitartott mellettem, anyagilag is elbírjuk a dolgot, bár szűkösen vagyunk, így akár mondhatnád, hogy nem érzem át a helyzeted, de hidd el, hogy nem így van. Én a baba miatt nem tudtam leszakvizsgázni, de ha a mérlegre teszem az előnyöket és a hátrányokat úgy érzem, hogy így a legjobb. Szakvizsgázni később is letudok majd, de pont ezt a kisbabát sose kaphattam volna vissza. Sose voltam egyébkén olyan, aki nagyon gyereket akart volna, de a kisfiammal egészen megváltozott az életem, nagyon sok mindent másképp látok, és tudom, hogy sose bocsátottam volna meg magamnak, ha elvetetem. Ezt azért írom le, mert szerintem Te is ilyen vagy. Kérlek gondold át mégegyszer!!!
2008. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést elég régen tettem fel. Másfél éve.

Azóta saját bőrömön tapasztalom a választ.

Igen nehéz az élet egy babával:D Mert itt potyog a váza ott a bébi, neked meg két kezed van, és egyiket sem akarod a földről felszedni.

A kérdést kiváltó babát nem tarthattam meg, apát váltottam, és született egy gyönyörű kisfiunk, aki most fél éves:D Szépen élünk egy fizetésből egyenlőre, a fősulin kihasználom az egy év passzív lehetőséget, addig babusgathatom a cseppem, edződhetek, diploma után meg irány dolgozni.

És ami a károgókat illeti(család, stbek) nem nehezebb a picivel az élet, max a kezek száma kevesebb mint amennyire szükség lenne:d, és kéne még pár plusz nyugodt óra aludni!

Ezt leszámítva életem legjobb döntése volt, hogy a babát válaltuk a párommal, és anya lehetek.

2009. dec. 3. 19:41
 26/34 anonim ***** válasza:
52%

szia! nagyon sajnálom hogy az első babát nem tarhattad meg. Én ugyanolyan helyzetben voltam, mint te, de megtartottam. ugyanezeket mondták nekem..már 1 éves a kisfiam, és imádja mindenki, maxmimálisan támogatnak, de azért aggódnak a jövő miatt.

Nagyon gratulálok a fiadhoz! És most jön majd a neheze!!! amikor 6 kéz is kevés lesz!!! :) Jó egészséget és bOldogságot kívánok nektek!!!!

2009. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Én pont ugyanebben a helyzetben voltam egy éve. Én is megkaptam a kioktatást az egész családtól, mégis a szivemre hallgattam. A párommal az elejétől fogva örültünk a jövevénynek, csak a környezetem reakciójától tartottam kicsit. De ennek ellenére egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy el kéne mennem abortuszra. Most pedig már itt fekszik a kiságyban az én meseszép kisfiam. Az egyetemet egy évre szüneteltetem, aztán levelezőn folytatom. Igaz, rengeteg áldozattal jár a picur, de nagyon megéri. Most ő a család kedvence :))) Senki nem tudja nem szeretni. A párommal majd csak később tervezünk lagzit, de igy jó minden ahogy van. Most költözünk külön a szüleimtől. Látod, nekünk sem volt egyszerű a helyzet. Azt már ne is emlitsem, hogy a párommal különböző állampolgárok vagyunk :))) Az értékrendem nem engedné, hogy elvetessek egy babát. Ehhez tartom magam. Ha a picur jönni akar, annak megvan az oka :)) Remélem úgy döntesz, ahogy neked a legjobb.
2009. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom segít e neked de leirom röviden a történetem, hátha segítek neked a döntésben és mások is okulhatnak belőle.Párommal együttéltünk fél éve mikor 17 évesen terhes lettem tole.Nem volt munkája, csak én dolgoztam akkor,albérletben éltunk, mellette estin suliba jártam, nagyon nehéz volt, de szülői nyomásra nem tartottam meg a babát.Nagyon megbántam és haragszom mindenkire aki akkor nem állt melletem, anyámmal az élen.sokáig szenvedtem miatta nagyon.Tavaly nyáron összeházasodtunk még mindig albérletben, elterveztuk, hogy jöhet a baba, hiába nem álltunk ekkor se tul jol, volt szakmám, dolgoztunk mind a 2en.Igaz sogorral lakunk még most is albérletben, hogy könnyebb legyen. 1 évet vártunk rá, hogy beköltözzön a pocimba.Idén nyáron tudtam meg, hogy megint babát várok.Nagyon örülünk neki, már szinte mindene megvan a picilánynak, most vagyok 28 hetes és nemrég töltöttem a 20-at, párom 26.A nagyszülők örülnek, anyám a legjobban, nekem mégis nagyon fáj, hogy nem állunk sokkal jobban mint akkor és azért nem tartottuk meg, mert nem álltunk ugy, pedig mostse jobb de biztunk benne, hogy az lesz.Tartozásunk van, albérletben élunk, de még nem éhezunk és mindent meg tudunk venni amit muszáj.Szóval ha rám hallgatsz és akarod a babát, tartsd meg, nehezeb ut az abortusz hidd el nekem.Én vagyok a világ legboldogabb embere, hogy babát várok és tudom hogy szeretetben fog felnoni, igy is amire kell kiszoritjuk neki.Utánna a pároddal se lenne felhotlen a viszony, az enyémnek is fáj még ma is hiába gyozkodi magát h muszály volt.

Irdd meg mi volt!!

2009. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Huha, ez gyorsan ment!:)
2009. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

tehát azt a babát elvetetted, majd nemsokára lett új párod és teherbe is estél tőle, és ezt a babát meg is tartottad....jól értem?

mindez elég gyorsan történt, úgy látom.

mi változott ilyen rövid idő alatt, hogy ezzel a ásodik bab áv al m ár nem mentél abortuszra?

2009. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!