Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ad még valai hagyományos...

Ad még valai hagyományos nevet a gyerekének?

Figyelt kérdés
Névválasztás előtt állunk és a mai divatos neveket el sem tudom képzelni a gyerekemnek. Cikinek számít megszokott nevet adni?
2012. nov. 29. 14:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ Béla név kisgyereknek szerintem ciki de mondjuk egy András már egyáltalán nem az. Mire gondoltál?
2012. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Az András például nagyon tetszik. A Béla azért nem.
2012. nov. 29. 14:40
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
Az András nekem is nagyon tetszik,viszont úgy h Bandi már nem:/
2012. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
80%

Mi számít hagyományosnak? Nálunk a környéken van István, Jancsi, Gyuri, Kata, ezekből nem is egy. A ma divatosak közül is épp elég van, ami egyben hagyományos is: Áron, Anna, Dániel, Péter, Benedek, Sára, Márton, ezek mind felkapottak, pedig már több száz éve is népszerűek voltak.

Természetesen olyan nevet adsz a gyerekednek, amilyet akarsz, de az nem igaz, hogy ami ma divatos, az nem lehet egyben hagyományos is.

2012. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

Az én fiam Barnabás, nem tartom cikinek, különben sem érdekel ki mit mond, ez tetszett és kész.

A lányom Amina, na ez meg a másik véglet, ha kérdezik a nevét, van, hogy 2× is visszakérdeznek, de ez sem érdekel, nála meg ez tetszett. :))

2012. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Olyanok,mint a 4. válaszoló írt, tetszenek.

A Barnabás is nagyon szép, az Amina szép, de nekem már kicsit idegenebbül hangzik.

2012. nov. 29. 14:48
 7/33 anonim ***** válasza:
87%
Mi is hagyományos nevet adunk majd, és szerintem régen rossz, ha egy András, László, vagy Anna, Kata stb. szégyellnivaló. Egyetlen Zoárdot vagy Genovévát sem akarok megsérteni, de én el sem tudom képzelni, hogy ilyesmit válasszak, és a legextrábbak még be sem ugrottak (mert meg sem bírom őket jegyezni).
2012. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%
Az én fiam a Tamás nevet fogja kapni:)
2012. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
7! Egy húron pendülünk.
2012. nov. 29. 14:50
 10/33 A kérdező kommentje:
De jó, már azt hittem, én vagyok borzasztó maradi. Testvérem bölcsében dolgozik és néhány nevet szinte be kellett magolnia, mert sosem hallotta előtte.
2012. nov. 29. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!