Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz ellen tudtok indokokat?

Rákocka kérdése:

Abortusz ellen tudtok indokokat?

Figyelt kérdés
szeretnék néhány jó szót hallani hogy miért nem jó az abortusz?
2012. nov. 29. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Te szeretnél azzal a tudattal élni, hogy megöltél egy magzatot?
2012. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt nem én akarom csinálni, hanem ez egy házi :)
2012. nov. 29. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Az abortusz utan kevesebb az eselye, hogy terhes leszel meg valaha. Azonkivul vilag eletedben emlekezni fogsz ra, soha nem felejted, es mindig lelkiismeretfurdalasod lesz, hiszen megoltel egy embert.

Ez a teher orokke nyomni fogja a szived. Ez a legnagyobb mellekhatasa azon kivul, hogy az az emberke soha nem lathat napvilagot.

2012. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

megölsz egy magzatot, aminek lehetősége lenne élni.

+ csökkented az esélyét a jövőbeli teherbeesésnek. :(

2012. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jó hosszú tortúra során próbálnak lebeszélni és végig úgy bánnak veled mint a véres ronggyal, akkor is, ha sokadik gyerek lenne és akkor is, ha védekezés mellett fogant
2012. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

találtam egy idézetet, de nem tudom ki írta, mindenesetre összefoglalja, hogy miért nem jó:


Édesanyám, ne vegyél el, oka van a létnek,

megszületni vágyom hozzád, látni szeretnélek!

Az sem baj, ha pólyám sem lesz, ne ringasson bölcső

,

öled mélye biztonsága éppen elegendő.

Édesanyám, ha meghívtál, ne zárd rám az ajtót,

becézgetve szólj csak hozzám, megnyugszom a hangtól!

Hidd el nekem, szeretni fogsz, ha pillantod orcám,

büszke leszel, boldogságod bízd egy kicsit most rám!

Bármiből is fogantattam, a te tested táplál,

én viszem a szeretetet, amire úgy vágytál.

Elmúlástól, hogyha félsz majd, én szorítom kezed,

kérlek anyám, a haláltól te ments most engemet...!"

2012. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Pár év volt abortuszom, sajnos nagyon rosszkor lettem terhes. Bennem maradt a gumi és nem tudtuk vállalni a babát. Az apával még mindig együtt vagyunk és már van egy 5 hónapos kisfiúnk, de a mai napig fájjó szívvel gondulunk a meg nem született kisbabánkra. Utánna nagyon sokáig depressziós voltam. És nagyon sokáig nem lettem terhes (2,5 évig próbálkoztunk mire összejött a baba). Soha többet nem vállalkoznék ilyere.
2012. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

erhesség hétről-hétre 12. hét - Magzat

A 12 hetes magzat hangszálai már kifejlődtek, így akár kiáltani is tud a kismama pocakjában. Alkalmanként meg is teszi, de természetesen hangtalanul. Mivel agya teljesen kifejlődött, így már képes a fájdalmat is érezni. Izomzata fejlődésével a 80 mm-es magzat egyre többet mozog, sőt már ekkor szopizza a hüvelykujját. Kis szemeit szemhéjak fedik és zárva is maradnak a 26-ik hétig, hogy védjék, míg a retina ki nem fejlődik teljesen. A magzat hossza CRL: 55-65 milliméter, teljes hossza 80 mm körüli. A súlya 15 gramm.


Magzat méretei a 12. héten (Hadlock féle számítás):

BPD: 1,4 cm, HC: 5,5 cm


12 hetes uh-on bent volt az apuka is, aki sírva fakadt, mert ott tudatosult benne, hogy egy emberke nő a pocakomban. Látni lehetett a fejét, kezecskéjét, lábacskáját.Picike még, de teljesen ember formájú :)

2012. dec. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!