Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondogatja mindenki...

Miért mondogatja mindenki hogy nem szabad várni a gyerekvállalással, úgysem lesz soha jobb a helyzet?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a férjem 28. Én 1 éve dolgozok a mostani helyemen, tehát kell még fél év a gyed-hez (egyetem is beleszámít).

Albérletben élünk, de 2 év múlva mind a kettőnknek lejár a Fundamenta szerződése, ami összesem 6M ft. Emellett van megtakarításunk és minden hónapban teszünk félre.

Mi ekkor szeretnénk majd abbahagyni a védekezést, az már nem baj ha a költözés belecsúszik a terhességbe.


Mindenki mondogatja hogy felesleges várni, gyed nélkül, albérletben is lehet gyereket vállalni. Ez így van, nincs is ezzel baj. De nem értem, ha belátható időn belül lehet saját lakásunk, akkor miért kell sietni? 30 alatt leszünk még mindketten, ennyire kifutnánk az időből?


2012. dec. 2. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem Ti teljesen jól és felelősségteljesen gondolkodtok. Persze lehet vállalni a semmire is gyereket, engem nem zavar, ha tisztességesen nevelik albérletben, szerényen. De, ha valaki a Ti konkrét elgondolásotokra azt mondja, hogy nem jó, akkor az szerintem irigy, mert Ő nem tudta ezt kivitelezni. (tudod, dögöljön meg a szomszéd lova is)
2012. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Dehogyis, normális ember ezt így csinálja ahogy ti. És normális ember ezt hogy nem érdemes várni mert úgyse lesz jobb csak arra mondja ha mondjuk már nagyon ketyeg az a biológiai óra (30 felett jóval mert ha még tesót is szeretne az ember akkor azt is be kell kalkulálni) vagy ha valaki mindig valami még nagyobb lakásra még nagyobb autóra még több pénzre vár a gyerekvállalással, tehát mindig talál vmi indokot hogy most még miért nem jó.

Na azokra vonatkozik ez hogy ne várjon mert kifut az időből az ideális dolgok bevárásával.

Nem rátok vonatkozik nyilván!

2012. dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Azt a fél évet már tényleg ki lehet bírni. A 2 év már meggondolandó. Ahogy érzitek.
2012. dec. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Itt nem jobb, sokkal rosszabb lesz a helyzet! Az, hogy most van munkahelyetek nem jelent semmit!

Így lehet, hogy jobb helyzetben lesztek jövőre, de valószínű, hogy rosszabba.

2 év múlva csak reménykedni lehet, hogy meglesz egyáltalán a fundamentátok!

2012. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mi történne a Fundamentával?


Informatikusok vagyunk, szerencsére nem nehéz munkát találni ebben a szakmában. Az én munkahelyemen most 60 embert keresnek.

2012. dec. 2. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt konkrétan nektek mondták?

Szerintem ti teljesen jól csináljátok. Nem leszel még túl idős 27 évesen.


Ez inkább azokra vonatkozik szerintem, akik azt mondják, hogy árnak, hogy "minden tökéletes legyen, és mindent meg tudjanak adni a gyereknek".

De olyan sose lesz. Nyilván fontos az anyagi biztonság, és nem a putriba kell gyereket szülni, meg úgy, hogy az ember nem tudja lesz-e pénz kajára...

De azért arra várni hülyeség, hogy minden meg legyen, ha nincs behatárolható időpontja.

2012. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rátok gondoltak,arról van szó,hogy sokan 35-40éves korukig kihúzzák,mert hogy biztos jobb lesz,és sajnos sok esetben nem lesz jobb abszolút,viszont 35-40 évesen kockázatos vagy nem jön össze a baba többségben,és ezért szokták mondani,szerintem jól csináljátok.Érdekes én mindig azt szoktam hallani,hogy felelőtlen meg rossz szülő aki fiatalon vállal gyereket.Szerintem egyik megközelítés sem jó,mert minden ember máshogy él más az igénye,más az élete.20 évesen lettem terhes főiskolásként,nos ha 50ezer idegentől kérdeztem volna meg hogy mit csináljak,és mondták volna vetessem el sem vetettem volna,mert ez csak arra a két emberre tartozik akié a gyerek,és aki nem ismer nem is tudhatja a körülményeket,azt hogy milyen ember vagyok.23 éves vagyok van egy 1,5 éves fiam együtt élek a 22 éves párommal,még van pár vizsgám,lassan államvizsgázom,most végeztem a szakmai gyakorlatommal,következő félévben szeretnék dolgozni,párom dolgozik most csinált meg egy szakmát úgy hogy közben a főiskolát is csinálja,fiunk bölcsis,van egy lakásunk,egy autónk,igyekszünk,hogy 1-2 éven belül mindkettőnknek nagyon jól fizető állása lehessen,hogy majd lehessen egy saját családi házunk,és még 2-3 gyermekünk.Nem vagyunk gazdagok,de nem is panaszkodhatunk,nem vagyunk lusták sem,és igyekszünk elérni a céljainkat,álmainkat,mégis mindig valaki ismeretlenül megszól,hogy biztosan semmire szültem és milyen felelőtlenek vagyunk,meg szülhettem volna 30 év felett is miért nem vetettem el. Csak azt tudom mondani,hogy ne az legyen a fontos amit számodra érdektelen és idegen emberek mondanak,hanem amit te és a párod szeretnétek,ne hallgassatok másra csak aki számotokra fontos pl szüleitek,legjobb barátok akik tényleg barátok és jót akarnak.
2012. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani, hogy sosem lehet tudni, mennyit kell várni a babára. Adja Isten, hogy ne kelljen sokat!

Habár Ti még bőven időben vagytok, és a leírtakból leszűrve ésszerűbb is, ha vártok még 2 évet.

2012. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!