Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi korkülönbséggel születt...

Mennyi korkülönbséggel születtek gyermekeid? Miért volt jó így? Vagy miért nem volt jó így?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 15:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen nem függ ettől az éjszakázás , tudom :) Barátnőmnek 3 kislánya van 4,3 és 1 évesek mindhárom szopizott vagy 1 éves korukig de lehet tovább is ( a 2 nagyobb) és 6 hetes koruktól este 8tól reggel 8 ig aludtak egyhuzamban....:) (első voltam()
2012. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is 4 év van.

Nekünk ez bevált:),mind a ketten tervezett gyerekek.

1,5 éves volt a fiam,amikor bölcsibe került,mert anyagi és egyéb okokból muszáj volt visszamennem dolgozni.

Anyagilag magunkhoz tértünk,én regenerálódtam lelkileg is,és akkor vállaltuk a tesót.

Így sokkal könnyebb volt az életünk,mind a két gyerekre volt időm,el tudtam végezni itthon a dolgomat,amíg a bátyus oviba volt.Délutánonként,amíg a pici aludt,csak a tesóval foglalkoztam.

Az iskolába is bejöttek a tanárok,így valószínű,hogy a tesó is abba az osztályba fog járni majd 3 év múlva.

Ez a 4 év nálunk pont tökéletes.

2012. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

7.:

Igazad van, kell egy kis idő magunknak is, mert könnyen meg lehet unni az otthonülést és az azt eredményezi, hogy türelmetlenek vagyunk a gyerekkel, ingerlékenyebbek, és ez mind a gyereken csattan.

8.:

Neked is igazad van, hogy feszített tempó, 3 fiú, de nagyon nagy mákod van azzal, hogy mind3an átalusszák az éjszakát. Talán te sem így alakítod, ha éjszakai bagoly lett volna az első.

És abban is nagy mákod van, hogy szabadok az esték, amit a pároddal tölthetsz, így nem érzi ő sem elhanyagolva magát. Bár mikor először olvastam a hozzászólásod, az jutott eszembe, hogy az estéket meg a negyedik gyerekkel töltöd :D

1.:

Ezeket én is észrevettem magamon, hogy nagyon ingerült vagyok, ha nem alhatom ki magam. És nagyon "pokróc" vagyok olyankor. Az első baba után kézzel-lábbal tiltakoztam a második gyerek után. Nem akartam kis korkülönbséget, annyira nehéz volt ez a babás korszak. Végül kiderült, hogy pcos vagyok, így kemény évek vártak ránk, mire összejött a második. Most nem szeretnék ennyit küzdeni, vagy ha kell, akkor időben el szeretném kezdeni.

12.:

Ti nem vállaltok harmadik babát? Nem vágytál már hamarabb a terhesség örömeire?

2012. dec. 6. 20:13
 14/15 anonim ***** válasza:

12.vagyok


Már szülni nem szeretnék,az első fiam szívproblémákkal született,a másodikkal a terhesség alatt voltak bajok,így újabb gyerek kihordására nem vállakoznék.Viszont szívesen fogadnék örökbe,ha Magyarországon gördülékenyebben menne a dolog,és nem feltétlenül szeretnék újszülöttet vagy babát.

SŐT!Hasonlókorúra gondoltam,mint valamelyik fiam,vagy köztük lenne korban.


Mind a 2x akkor vállaltuk a gyerekeket,amikor

"majd megpusztultam" azért,hogy babám legyen:)!

2012. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Most vagyok otthon egy 11 hónapossal. A férjem akarja a másodikat, de én el sem tudom képzelni, hogy legyen egy kicsi, meg egy pici. Amennyi gondoskodást egy csecsemő igényel, félek, a nagyobbat elhanyagolnám. Sajnálnám, hogy 2 éve korában nem tudnék vele eleget foglalkozni. Szerintem sokkal jobb a 4-5 év különbség, de én már 36 éves leszek, nincs annyi időm... Ha korábban szülöm az elsőt, minél nagyobb különbséggel vállaltam volna, ez biztos.
2012. dec. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!