Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más, aki a gyerekkel...

Van más, aki a gyerekkel együtt a nagyszülőkkel tölti a Szentestét?

Figyelt kérdés

Baráti körben nagyon kevés. Mindenki otthon tölti.

Nálunk a férjem, a fiunk és én, megyünk anyuékhoz is, meg anyósomékhoz is.

Nekünk így jó. Azokkal vagyunk,akiket szeretünk. De ahogy látom, ez egyre ritkább!


2012. dec. 7. 10:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mi kb. 60 km-re lakunk a szüleinktől. Illetve apósom már nem él, de az én részemről szerencsére élnek a szülők, nagyszülők, együtt laknak.

Amikor első karácsonyunkat töltöttük az új lakásunkban, akkor egyszer elhívtam a szüleimet, anysomat szentestére. A nagyszüleim nem jöttek, mert a házat elég necces azon a településen magára hagyni nappal is... Szóval ők nagyon hiányoztak, azóta megmaradtunk annál a szokásnál, hogy inkább mi megyünk egész karácsonyra, mint sok-sok évig.

Anyósomhoz karácsony 1. napján megyünk, bár 24-én is elnézünk hozzá. De hozzánk igazán inkább az én családom áll.

Idén is így lesz, immár a 16 hónapos lányunkkal és a most 31 hetes pocaklakónkkal megyünk.

2012. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban mindig 24-én du. volt a moziban gyerekműsor. Apuval elmentünk megnézni, anyu előkészülődött, díszített. Mire vége volt a műsornak, átmentünk apu szüleihez (szomszédban laktak), ünneplés, aztán haza, ahol már minden készen várt. 25-én jött anyu családja hozzánk, 26-án keresztszüleim (családtagok).


Most a párommal: 24-én ált. bátyáméknál családi vacsora van, sógornőm családja, anyu, és mi. Aztán anyuhoz megyünk (egy házban lakik a bátyámékkal, csak külön lakás), aztán haza. Anyósom meg vagy eljön 25-én, vagy mi megyünk hozzá (csak látogatós, nem nagy vendégséges dolog).

Az hogy idén hogy lesz, még elég kétséges, mivel 22-re vagyok kiírva a kistesóval, így nem hiszem, hogy nagyon vendégeskedős lesz a karácsonyunk. Max. eljönnek hozzánk, ha már itthon leszek.

2012. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mi gyerekkorunkban felkerekedtünk 24-én reggel- így nagy örömünkre már 23-án karácsonyoztunk- és utnak idultunk anyu nővéréhez, és a nagymamiékhoz külföldre. Ott voltunk mindig 4-5napig. MOstmár felnőttünk, gyerekeink vannak, unokatesómék is sokan vannak- így már anyuékhoz járunk tesómmal és családunkkal együtt, bár közel lakunk, akkor is ottvagyunk náluk, ott is alszunk ilyenkor.

:))

Nekem ez hozzátartozik! HOgy együtt legyünk karácsonykor az egész család.

Nekünk így jó!

2012. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

9 éve költöztünk külön anyutól, azóta már 3 gyerekünk lett, de a Szentestét mindig nálunk töltjük.


Meghívom anyut, nagybátyámat, húgomat és a vőlegényét. Így természetes nekem. Anyu gyalog 3 percre lakik tőlünk, a tesómék 250 km-re, így velük nem sűrűn találkozunk.

2012. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy zajlik hogy 24-én jön hozzánk az anyukám és a testvérem és így 5-en vagyunk.25-én vagy 26-án pedig jön az apám meg nagyanyám (soha nem egyszerre, pedig apunak az anyukája)

Párom családjával nem tartjuk a kapcsolatot, velük nem is karácsonyozunk.


De valahogy nekem nem is hiányzik a 25-26, igazából nekem csak a 24-e a fontos és hogy akkor itt legyen anyum meg a tesóm.Ez szent és sérthetetlen

2012. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi 24-én négyesben készülődünk itthon, fát díszítünk, ebédelünk, ajándékokat átadjuk. Este 5 körül átmegyünk anyumékhoz (50 m-re laknak), ott vacsorázunk és ott is megkapják a gyerekek az ajándékot. Nekem elég szoros a kapcsolatom a szüleimmel, minden nap találkozunk, nem tudom elképzelni, még most 32 éves fejjel sem, hogy pont szenteste ne legyünk együtt. :) Másnap megyünk sógornőmékhez, oda jön anyósom is.
2012. dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Nem tudom ki pontozott le válaszokat, de nem én!

2012. dec. 8. 06:33
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi a nagyszülőknél leszünk, nekünk jó így :) Később lehet, hogy majd ez változik, de őszintén szólva, hármasban úgy érezném, hogy "kevesen" vagyunk, így jobb. Legalább is nekünk, mert persze mindenkinek máshogy jó.
2012. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Baráti körben csak azok szokták ünnepelni, akiknek nincs családjuk. A Karácsony családi ünnep. Hozzánk Szenteste mindig eljönnek a szüleink, és még egyik nagynénim is, mert neki nincs családja. Én készítem az ünnepi menüt.
2012. dec. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!