Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjemmel a szüleimnél élünk,...

Férjemmel a szüleimnél élünk, szerintetek jó döntést gyereket vállalni a szülői házba?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 10:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én megtapasztaltam, mindkettőt és jobb külön, de ettől még ne maradjon ki a baba az életetekből. A másik dolog pedig, hogy nem is biztos sikerül elsőre (de úgy legyen, hogy sikerüljön), én bevállaltam, és a gyerkőc 1,5 éves korában különköltöztünk, de nem azért ,mert annyira rossz volt együtt. Csak építkeztünk és akkor tudtunk beköltözni. A kis tesó pedig 1,5 éve várat magára, holott a lányunk elsőre sikerült. :-(
2012. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Mi anyóséknál lakunk.

A fiam nem ide született. 10 hónapos volt, mikor ide költöztünk vele, most 3 éves elmúlt.

Van külön szobája, nekünk is. Külön háztartást vezetünk anyósommal, külön főzünk (külön hűtőnk is van), külön mosunk. A rezsibe fizetünk. Az internetet, kábeltévét magunknak köttettük, magunknak fizetjük. Így jól vagyunk, ide fog majd születni a tesó is, jövőre tervezzük.

A gyerekre nagyon ritkán vigyáznak (2-3 havonta 1-2 órát), mert megoldunk mindent a párommal, de általában viszem magammal mindenhova.

2012. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

én attól tenném függővé a dolgot, mennyire jövök ki a szülőkkel. mi nem jöttünk ki a sajátjainkkal, korán költözésre kényszerültünk, 22évesek voltunk . igaz olyan téren szerencsénk volt, h. telkünk ingyen lett,volt rajta egy rom. a férjem kétkezi ember, így csak az anyagköltség volt teher, de kisszenvedtük, minden hónapban egyikünk fizetése a házra ment (80.000.-). így egy év múlva jöhetett a lurkó.

ha csak hitellel tudnátok házat venni, én nem költöznék. pláne ha jól kijöttök a szülökkel. ha elenyésző az összezördülés ,akkor rengeteg előnye van az együtt élésnek. kevesebb a rezsi, olcsóbb az étkezés, eloszlik a házimunka. nem csak hátránya van!

2012. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Rögtön ugye rávágtam, hogy nem, de akkor így a többi hozzászólást olvasva le is írnám, hogy miért.

Most tekintsünk el attól, hogy mindig is úgy gondoltam, gyereket csak biztos anyagi háttérrel, házzal, kocsival lehet vállalni. Sokaknak megy enélkül is, tehát nem ez a mérvadó.

Nővérem pár hete szült. A gyerek apja az ország másik felében él és dolgozik, most kezdik megtervezni közös jövőjüket. Nővérem itthon, velünk él ezáltal, GYED-et kap, mivel dolgozott, élt ő külön is, csak azt az életet most nem tudná fenntartani.Ami gond: anyukám lánc dohányos és legyünk őszinték, folyamatosan iszik. Töményet, bort, ami van. Feljön ilyen tök hülye állapotban, nem azt mondom, hogy látszik rajta, hogy ivott, de érződni érződik. Így fogdossa a gyereket, így ölelgeti stb. Nővérem többször rászólt már, hogy ilyen tömény bagószaggal ne nyúljon a gyerekhez. Anyum lesz@rja. Mindent lesz@r a világban. Annyira mindent, hogy mikor jöttünk ki a kórházból (nővéremet látogattuk), anyum előttem húzta meg az Unicumos üveget, aztán úgy beült kocsit vezetni. Szerinted? Mondtam neki, hogy ok én vezetek, de erre csak vigyorog egyet és arrébb lök. Szted egy ilyen nő mellett én biztonságban érzem magam? És a gyerek? Ha még én is félek mellé ülni a volánnál, akkor mi lesz egy pár hetes csecsemővel? És oké, lehet mondani, hogy ez egyéni, mert nem mindenki ilyen, de egyre többször hallok hasonló problémákat. Az olyanokról nem is beszélve, hogy egyébként ez nekem is kellemetlen, hogy teljesen felfordult minden egy kicsi miatt a házban. Tegnap éjfélkor 3x indultam lefeküdni, de nem igazán sikerült, mert nővérem mindig hívott, hogy most ez kell, most az kell. Szívesen segítek neki, de nekem attól még megvan a magam élete, attól nekem még mennem kell suliba, mennem kell tanítani stb. Tehát még ha az ember 100 %-ban biztos is, hogy nem zavar senkit azzal, hogy más házába vállal gyereket, akkor is gondolja végig többször. Ezzel más élete is felfordul, nem csak a sajátod.

2012. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó!Nagyon sajnálom ami nálatok van,de azért valljuk be őszintén, talán nem ez az általános és nem ilyen esetet kell alapul venni.És ezt tényleg minden bántás nélkül mondom.
2012. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Valószínű attól tenném függővé hogy mennyire jövök jól ki a szülőkkel és hogy mennyire vagyunk összezsúfolva. Mi éltünk anyósékkal egy darabig. De volt kb 50m2es szobánk, amit ki tudtunk alakítani nappalinka és hálónak és volt külön fürdőnk. Tehát el voltunk eléggé szeparálva, amikor azt akartuk. A konyha így is egy kicsit problémás volt. Akkor spórolás miatt költöztünk, hogy tudjunk félretenni egy sajátra. Ez össze is jött, így a gyerek már csak akkor jött mikor külön éltünk.

Ha viszont nincs lehetőség a költözésre, és jól kijöttök, nem féltek attól hogy anyukád majd mindenbe beleszól, akkor miért is ne lehetne gyerek. Mint ahogy már írták, vannak előnyei is a dolognak, nem csak hátrányai.

2012. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
ha semmi esély különmenni és már benne vagy a korban, ám vágjatok bele. De ha csak huszonelejiek vagytok, és belátható időn belül külön tudtok menni, azt mondanám, várjatok. A gyermek utáni vágy szerintem - és nem vagyok gép - csak múló hóbort, az a normális, ha megtervezed az életedet. Úgy értem, hogy ne azért vállalj gyereket nagyiékhoz, mert most rádjött, hogy babázni akarsz, hanem gondoljátok végig alaposan minden irányból, hogy milyen előnye és hátránya lehet. Én nem voltam ilyen helyzetben, de velem nem is könnyű együttélni, szóval hozzátok hasonló szituációba nem tudom beleélni magam.
2012. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még várunk a családalapítással.
2012. dec. 18. 13:21
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát sokmindentől függ. Hogy jöttök ki a szülőkkel, anyagilag hogy álltok stb.

Én nem szégyellem, az én szüleimnél lakunk. Megtehetnénk, hogy különköltözzünk, a Párom idősebb, 3 lakás is van, anyagilag is megtehetnénk, de inkább maradunk a családi házban. Másrészt meg jól kijövünk a szüleimmel, ketten nekik is nehezebb lenne.

Nagyon jó, hogy a Baba mellett van segítségem, ha el kell mennem orvoshoz, boltba stb., és anyukám ráér, a Kisfiam elvan vele. A szüleim dolgoznak, senki nem iszik, dohányzik, saját szobája van a Babának is.

2012. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Miért lenne rossz döntés? Nagyon sokan vannak így. Ahogy mi is. 11 hós a kisfiunk, az első 8 hónapban anyukáméknál éltünk, aztán elkészült anyósék felújított háza, és már 3 hónapja itt élünk. Nagyon féltem tőle, de rengeteg segítségem van, ha bárhová el kell ugranom csak leviszem a szobába a babát :) Mi nem tehettük meg h külön menjünk, sőt nagyon sokan nem tehetik meg, ez ne legyen akadálya a gyerekvállalásnak :))
2012. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!