Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házasok voltatok amikor...

Házasok voltatok amikor megszületett a baba, vagy csak élettársak?

Figyelt kérdés
Manapság egyre gyakoribb, hogy ""csak"" élettársi kapcsolatba születik a baba. Nálunk is 2 gyerek van, mégsem vagyunk házasok. Mi lehet az oka? Ennyire változik a világ, az elfogadás, vagy az anyagiak? Mi nem tervezzük, hogy összeházasodunk, sőt a környezetemben senki, mégis boldogok! :-) Miért "jobb" házasként babát vállalni?
2012. dec. 18. 11:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi összeházasodtunk anno és így születtek a gyerekek. Számunkra így család egy család.Nekünk fontos volt a házasság, nem csak úgy "összeállni,együtt élni".

Persze akik nincsenek összeházasodva, azokat is megértem, ha nekik úgy jó, legyen...

2012. dec. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Mi majd csak az esküvő után szeretnénk gyereket vállalni. Egyszerűen azért, mert hagyománytisztelőek vagyunk, nem hinném, hogy ettől rossz emberek lennénk.
2012. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Mi sem vagyunk összeházasodva és nem is leszünk a baba érkezéséig. Mi úgy beszéltük meg, hogy majd akkor, amikor lesz elég pénzünk egy olyan esküvőre, amiről álmodunk. De az sem baj, ha nem lesz, mert így is teljes értékű családnak érezzük magunkat.
2012. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 wartburg353s ***** válasza:
100%
Talán kicsit egyszerűbb az ügyintézés. Nem kell apasági nyilatkozat. Házasok voltunk, de felőlünk akkor is jöhetett volna már, amikor még nem voltunk azok, nem direkt így terveztük. Januárban elmentünk az illetékes helyekre, hogy augusztusban esküvőt akarunk, márciusban kiderült, hogy várandós vagyok, augusztusban esküdtünk.
2012. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Hagyomànyok vègett!

Én úgy gondolom a házassággal elkötelezzük magunkat a másik felé! Ez egy kötelék kettőnk között, a házasságból nem lehet csak úgy kilépni, mint egy élettársi kapcsolatból!

A szememben ha egy férfi nem vesz feleségül, az nem gondolja komolyan, hagy magának egy kiskaput, hogy bármikor leléphet!

Vidéken megmondom őszintén, divat még a házasság, válunk megszólják, hogy felcsin@lták a lányt, de el már nem veszi a lányt, szégyen még ma is, ha házasságon kîvül azületésw egy gyermek, sokak azemében az nem család!


Én azt sem tudom elhinni hogy egy nő nem egyik arra, hogy létérdeljen elé a férfi, egy arany gyűrű el megkérte a kezét, majd fehér hetcegnőt ruhában oltár elé vezesse!

Szerintem mindenkiben ez benne van, csak sokan inkább azt mindjárt én ezt nem akarom, mert nincs rá keret...

2012. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
hàzas.de csak a szerencsèn mult hogy sikerult elobb hàzasodni mint szulni.foleg anyagi oka van mert igy megkaptam a papirokat ès megkkaptam az anyasàgit ami 1600 euro.a fèrjem ràm is kap pènz amièrt nem dolgozok.
2012. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Mi házasok voltunk, amikor a babánk megszületett, de nem a gyerekvállalás miatt házasodtunk össze. Nekünk fontos volt már előtte is. Statisztikalig biztos igaz, hogy nő a nem házasságban született gyerekek száma, de nekem egy ilyen ismerősöm sincs. Kivétel nélkül minden kisbabás rokonom, barátom, munkatársam, ismerősöm házasságban él.
2012. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Kedves utolsó előtti,te hol élsz,ahol ilyen sok az anyasági és még a férjed kap utánad,mert nem dolgozol?

Nem M.o. sajnos...

Üdv!

2012. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi is összeházasodtunk gyerekvállalás előtt, szerintem így a normális. Gyönyörű volt az esküvőnk és gyermeket nem vállaltam volna házasságon kívül.

Akik csak élettársak, nem fontos nekik a papír, mert enélkül is lehet teljes a család!

Élettársi kapcsolatban, ha baba születik apasági nyilatkozatot kell tenni.

2012. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
én nem érzem úgy, hogy nem teljes az életünk és nem vagyunk boldog család. A házasságot is fel lehet bontani, nagyon sokan pont a baba születése után teszik (sajnos) és lehet egy élettársi kapcsolat életre szóló. Valószínű én is igent mondanék, ha megkérné a párom a kezemet, de ezt az elején tisztáztuk. Szeretjük egymást papírok nélkül is. Sajnos mindketten "rossz példát" hoztunk otthonról, elvált szülőkkel, szerintem pont ezért ragaszkodunk ennyire egymáshoz. Ugyan úgy anya-apa vagyunk a gyerekeknek, egymásnak. Szép dolog a házasság biztos, de szeretni, becsülni, tisztelni a másikat papírok nélkül is lehet.
2012. dec. 18. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!