Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol vannak ilyenkor a szülők?...

Hol vannak ilyenkor a szülők? Mi tudja kiváltani ezt egy 14-15 éves lányból?

Figyelt kérdés

Napi 2-3-szor felnézek fb-re, képet 3-4 havonta cserélek (profilképet). Amíg mindenki a lájkmámorban él, addig engem nem érdekel az, hogy mennyi rajt a lájk mennyi sem. (Csak mert épp néztem tegnap egy kérdést, ahol egy 14 éves kislány valami hasonló megfogalmazással, írta,hogy: 'Nekem csak 20 lájkom van, de nem ettől leszek menő'. Őszíntén nekem jó ha 10 (se): D.


A kérdés lényege, amiről szólni akart:

Megyek fel facebookra, írt üzenetet barátnőm, közben lapozok lejebb miután megnéztem, és egy kb 14-15éves 'kis'lány nadrág letolva, bugyi letolva,kézzel eltakarva azt a bizonyos testrészét,fotózza magát csücsörítve, erre a képre meg 513 lájk, azaz ötszáztizenhárom (elmebeteg.)


Hol vannak ilyenkor a szülők? Az ilyen képet tulajdonosát/szüleit miért nem büntetik meg?

Nem értem komolyan mondom.

Ahogy azt sem, hogy felnőtt emberek hozzászólnak/lájkolják a 'friss húst'

Ezeknek a lányoknak semmi értékjük nincs, egésznap a face előtt lógnak unalmukban fotózzák a puncikájukat és ennyi.


Ez lett a normális?(Én egy pillanatra esküszöm lefagytam)


2012. dec. 26. 16:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

az ilyeneket fel kell tenni a napiszarra nevelő célzattal. engem az sem érdekelne, ha megharagszik. talán rájön, h lájkokért krvulni nem mindig poénos.


ez valamilyen szinten a szülők hibája is, hiszen a gyereket meg kell tanítani a kulturált, felelős média-internethasználatra. én még csak nem is engedem magamat fotózni semmilyen cikis vagy ledér helyzetben. mert mi van, ha valaki ellopja a képeket; feltöri a gépet; szervízbe kell vinni, és ott van egy vicces kedvű technikus.


az első, amit meg fogok tanítani a leendő gyerekemnek, hogy ne tegyen fel akármilyen képet magáról a netre, mert visszaélhetnek vele.


sztem nyugodtan odakommentelhetsz a kislánynak: ugye jó érzés, hogy egy halom pedofil nézeget nyálcsorgatva a világ minden részén? mert ugye a képek gyorsabban terjednek a neten mint azt bárki gondolná.


ha ezen sem gondolkodik el, akkor menthetetlen.

2012. dec. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%

Egyetértek.Nem egy kortársamnál(15 év)látom,hogy s.e.gg/cs.e.cs kint.

A példa kedvéért:pont az előbb néztem egy lánynak a profilképét.Kint minden.A képen 80 lájk,alatta 30 komment,hogy gyönyörű(Nincs fent egy napja a kép).Talán nem véletlen írta ki a múltkor,hogy"harmincas pasik kíméljenek"

A szülők miért nem tudnak a kölykükre figyelni??

Utána meg csodálkoznak,ha visszaélnek a képükkel,vagy felteszik valami pedós oldalra.

15/L

2012. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%

A szülök nem tudják ellenörizni a gyerekeik profiljait, söt a legtöbb gyerek ahhoz is ért, hogy a szülök le legyenek tiltva, és még véletlen se tudjanak bejutni az oldalukra.


Az, hogy egy csomó gyerek ennyire hülye, elég szomorú, és azt hiszik, hogy az ilyen képekkel valami pozotiv dolgot - kedvletek lesznek - érnek el.

Azt egyik sem tudja/hiszi, hogy mennyi baja lehet a késöbbiekben ezekböl, mert a hasonló értelmi szintü haverok állitják, hogy azt csak a "begyepesedett öregek" állitják, és ök is irigységböl.

2012. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

Tudod, kedves Kérdező, nagyon sok szülő nem ért a számítógép ezen oldalához. Vagy nincs rá ideje. Mert belerokkan a melóba.Hol vannak a szülők?

Lemaradva nagyon-nagyon sok technikai dologban. Nem is gondolnak ilyenre. Mert nem ebben nőttek fel.

Meg sem fordul a naiv (hülye) fejükben, hogy a gyerekük ilyet tehet.

2012. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
53%

Tudsz adni linket? Nem a profilról, a képről..


Szívesen kitenném egy-két olyan oldalamra, ahol visszaköszönhet a képe. (pl. trollfész)

2012. dec. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
52%

de pont ott lenne a lényeg, h a szülők már alapból úgy NEVELJÉK a gyereket, h ne is kelljen utána nyomozni, h mit csinál, hova megy, stb.


nekem sem túrta fel anyám naponta a szobámat drog, pia, cigi után kutatva, mert úgy lettem nevelve, h ne titkoljak előle semmit, illetve ne csináljak hülyeséget.

2012. dec. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én értem, hogy levannak tiltva a szülők, meg megoldják, de nekem anyukám fent sincs facen, és nem is ért a géphez sem, még sem kell attól tartania, hogy majd meztelenül lát vissza egy kinyomtatott képen. Mert egyszerűen normálisan lettem nevelve, meg például IM-en 'nőttem' fel, több mint 2 éve rendszeresen jár az újság, és tényleg sok okosság van bent, illetve, hogy milyenek ne legyünk.

De mondjuk az ilyen lányoknak, nevelőcélzattal le lehetne keverni egy hatalmas pofont. Bár sokat nem javítana a helyzeten, aki már el van rontva, az el van rontva. Talán egy idő után rájön, csak majd nem lesz semmi értéke addigra.

Azért ahogy elnézem sokan jó gondolkozással vannak itt, mert facebookon egy-páran hihetetlen buták.

2012. dec. 26. 17:22
 18/23 A kérdező kommentje:

A kép szerintem úgyis felkerül, mert több ezer feliratkozója lehet a csajnak, lesz egy két ember aki felrakja szerintem.

Képet nem osztok itt:).

2012. dec. 26. 17:24
 19/23 anonim ***** válasza:
68%
Most komolyan, ennyire foglalkoztat? Kit érdekel? 20 évesen egy kiégett ribanc lesz és nem kell majd senkinek. Oszt annyi. Hosszú fórumozást szerintem nem érdemel. :D
2012. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

Sok az elmebeteg, ez igaz. Nem tudom, miért ez a pucsítás-csücsörítés a divat, de az tuti, hogy elment a mai tinik esze. Ha te 15 vagy, akkor én már elmúltam kétszer annyi, nekünk még elég volt, hogy minél szakadtabban járhassunk, lógó hajjal. Nem csöves vagyok, az a néném volt a '70-es években. Én a '90-es években voltam fénykoromban tini.

De afelől nyugodj meg, akkor is, és mindig is elhangzott az, hogy "a mai fiatalok". És általában nem dícsérő szavak követték. A mai fiatalok sosem jók, mert a mai öregek másképp voltak fiatalok.

2012. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!