Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha mar megvan a baj, melyik...

Ha mar megvan a baj, melyik jobb a ket rossz kozul? Abortusz vagy orokbeadas?

Figyelt kérdés
Szerintem az elso, mivel nem tudnam orokbe adni a sajat megszult gyerekemet, es azzal a tudattal elni egesz eletemben, hogy valahol el egy gyerekem.
2008. aug. 11. 19:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
66%
hány éves vagy?de mindkettő nagyon rossz.az eggyiknél azért mert ott megölöd a babád,a másiknál azért mert eldobodd magadtól és soha nem láthatod felnőni
2008. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
68%
Viszont van, aki egyáltalán nem fogadja el az abortuszt, és inkább azt mondja, hogy ő kihordja a babát, de utána örökbeadja és ezzel boldoggá tesz egy családod meg persze a saját gyerekét is, mert rendes, szerető családban nőhet fel. És van olyan is, hogy a terhesség alatt végiggondolja, hogy neki mégis kellene a baba és visszamondja az örökbefogadást. Abortusz közben komplikációk léphetnek fel és akárhogy is nézzük, ezzel elvesszük egy kisember életét. Ezzel a tudattal is nehéz élni.
2008. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
65%

De megölni meg tudod? Szerintem az sokkal rosszabb. Én az abortuszt gyilkosságnak tartom, mivel ő is egy élőlény. Amióta vannak gyerekeim azóta főleg elítélem. Ha valaki nem akar gyereket, épp elég módja van, hogy megelőzze a terhességet. Ha meg nem vigyázott, akkor viselje a következményeket. Azzal a tudattal fogsz tudni élni, hogy darabokban tépték ki belőled a pici testét, pedig Ő számított rád, senki más nem volt neki ezen a világon, csak TE?

És most lehet lepontozni, meg szidni, hogy durva voltam, de hát ez az igazság, nincs mit szépíteni rajta. És még valami: ateista vagyok.

2008. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Tabletta mellett estem teherbe,ugyhogy nem èrzem magam felelotlennek. Nem tartom az abortuszt gyilkossàgnak,mert az elso hetekben mèg nem szàmit embernek. vàlasztanom kell...
2008. aug. 11. 19:17
 5/47 anonim ***** válasza:
62%

en nem mondom meg mit csinalj, azt csak te tudhatod, de par dlgot vegyel figyelembe.


a babocanak a 6-7. hettol van szive, agya, meg minden, egesz kis ember.


a vetelesnek megvan a kockazata, hogy soha nem lesz gyereked


a nők két dologért mindenre képesek: hogy legyen gyerekuk, és hogy ne.


kihordani es odaadni azzal beteljesitesz egy csaladod, nemhogy tonkretennel eletet


melyik utan neznel tukorbe?


nem tudom hogy tenyleg ennyire szornyu e a helyzet, hogy nem tarthatod meg, nem irtad, hogy megtartanad, ha lenne ra lehetoseged


bizz a szivedben, azt tedd, amit TE helyesnek latsz, csak vallald erte a felelosseget, es ugy csinald, hogy utana ne legyenek remalmaid, es tudj aludni.


ha tudsz, kérj a kornyezetedbol segitseget


sok szerencsét, es kitartast, bolcsesseget a jo donteshez

2008. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Azèrt is vèdekeztem mert nem akartam teherbe esni. Nekem nem valo gyerek,legalàbbis mèg egy pàr èvig tuti nem. El sem tudnàm kèpzelni az èletemet egy gyerekkel,napi 24 oràs kèszenlètben àllàssal. Lehet onzo vagyok,de ez akkor is igy van.
2008. aug. 11. 19:24
 7/47 anonim ***** válasza:
57%

Az a lehetőség fel sem merül, hogy képes lennél felnevelni?

Bármelyiket választod is, ha esetleg úgy döntesz pár év múlva, hogy legyen családod, akkor szülsz egy babát, akinek örülsz, akkor nem fog bántani, hogy neked már van egy , vagy lehetne egy akinek nem adtál esélyt, és ő mit gondolna?- na szép anyám van a kistesóm az kell neki, de én nem! Megtudnád magyarázni neki?-vagy magadnak?

Én tökre megértem, hogy nem vagy felelőtlen, sajnos előfordul ez a tablettákkal, tényleg nem tehetsz róla, de talán ez a baba azért lett, mert a gyógyszerszedés ellenére tégedválasztott ki anyukának..és most veled van .

Nehéz döntés, de ha mindenképp abortuszra hajtasz, akkor minél előbb, mert annál kevésbé fáj neki.

És igen jól mondod még nem ember, de mindenki csak akkor lesz embeer, ha a környezete embernek nézi!

Szerintem a kisbabád már ember, annak tartom, és érdemesnek a világra, téged pedig alkalmasnak tartalak arra, hogy felneveld, mert aki akar az képes!

2008. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
36%
Már ne haragudj, de hogy lehetsz ilyen szívtelen? Érzéketlen ember lehetsz, ha ilyen könnyedén lemondasz a gyerekedről. Most mit vársz, hogy mi mondjuk meg azt, hogy megöld, vagy eldobd a gyereked? Vagy a saját lelkiismereted megnyugtatása végett kérded? Hát biztos nem fogja senki sem azt írni, ügyes vagy, igazad van, öld csak meg a gyermeked...
2008. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem lehordani kéne a kérdezőt,mint irta felfogta mi a helyzet.

Ha tudod,inkább add örökbe,mert azzal többeken segitesz.Magadon,rajta és egy családon.szerintem.

Nem lehordani,SEGITENI!!!!!

2008. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
35%

Hát akkor mi, ha nem ember???? Te nem vagy ember, ha ilyet mondasz. Szégyellhetnéd magad. Amikor elkezdted szedni a bogyót, tisztában kellett lenned azzal, hogy vannak kockázatai, és e mellett is teherbe lehet esni. Ha ennyire nem akartál gyereket, akkor gumit is használnod kellett volna, vagy nem kellett volna szexelni.

És mégis mit segítsünk neked? Mondjuk meg, hogy menj abortuszra, vagy add örökbe, és neked ezzel tiszta lenne a lelkiismereted? Ezt ne várd senkitől.

Nem való neked gyerek? Akkor mi való? A bulik meg az egyéb értelmes tevékenységek? Inkább az, mint egy pici baba?

2008. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!