Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jobb? Nyomorban felneveln...

Mi a jobb? Nyomorban felnevelni a gyerekeket, vagy az abortusz? Otthon, nevelőszülők nem jöhetnek szóba, a megbélyegzés miatt.

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 14:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

"ismerőseim közül azokat, akik nevelőintézetbe adták a gyerekeiket sokkal jobban megvetik (úgy, hogy azt nem kívánom senkinek), mint azokat, akiknek abortuszuk volt"


Ez pont azért van így, mert mint minden csoda, egy abortusz is 3 napig tart... aztán elfeljtik az emberek. Túllépnek rajta. De egy megszületett gyermek egész életedben az életed része lesz akkor is, ha nem te neveled. Ezért nem tudnám én se megszülni és odaadni valakinek... brr....

2012. dec. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%
Nevelőotthonba semmiképp, de örökbe adnám. Akár nyíltan, akár titkosan. Szerintem ez a legjobb megoldás.
2012. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
41%

Na most amilyen képeket belinkeltél, olyan Magyarországon kevés van, bár van az tény.


Viszont jó tudni, hogy azoknak a nőknek az életében, akik ilyen szeméttelep típusú helyen laknak, vagy Afrikában nyomorognak, az életük legnagyobb értéke A GYERMEK.

2012. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"Viszont jó tudni, hogy azoknak a nőknek az életében, akik ilyen szeméttelep típusú helyen laknak, vagy Afrikában nyomorognak, az életük legnagyobb értéke A GYERMEK."

ezt kifejtenéd bővebben?


szerintem vannak mifelénk is ilyen helyek. szomszédos országokban pl. be is falaztak párat a környék (nem nyomorgó) lakói.


nem értem, hogy a nőknek miért érték, ha nyomorog a gyerekük?

2012. dec. 31. 15:47
 15/27 anonim ***** válasza:
75%

"Na most amilyen képeket belinkeltél, olyan Magyarországon kevés van..."


El vagy varázsolva.

2012. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

Ők maguk is nyomorognak, a gyerek AZ ÉRTÉK, a nyomoron belül. Mert mosolyognak, élnek, szeretnek, és ez önmagában érték.


Nem érted, mert teljesen más világban élsz.


Nehéz ezt felfogni egy ilyen európai civilizált helyen élőnek, de ha érdekel a téma, Melinda Gates kapcsán sok mindent lehet olvasni, többek között hogy hogyan reagáltak az afrikai nők arra, hogy "el a karja venni a termékenységüket"...

2012. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%

Miért vagyok elvarázsolva?

Szabolcs Szatmár Bereg, Békés, azok szegény vidékek, van, ahol nincs a házakban víz és villany, tudom, de Magyarország nagyobb részén akkor sem ez a helyzet.

2012. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%

"Mert mosolyognak, élnek, szeretnek, és ez önmagában érték."


Te láttál már éhező gyereket, felpuffadt hassal? Láttál már cigány családot, ahol az ebéd cukros dió? Láttál már gyereket kiszédülni az iskolapadból, mert nem bírta ki a tízóraiig?


Azok a gyerekek nem mosolyogna. Ébredj fel, királylány! Jó reggelt!

2012. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
68%

Igen, láttam.

Egy kedves ismerősöm kb. 15 éve Afrikában él, orvos egy ottani misszióban. Rengeteget mesélt és mutatott párszáz képet, amikor itthon járt.

És az emberek ott néha boldogabbak, mint itt nálunk a sok savanyú, a jóléti társadalomban. Hihetetlen, de így van.

De teljesen más ott az emberek gondolkodása, kultúrája, élethez való viszonya, és minden.


Romából valóban nem sokat ismerek. Akiket igen, ők jó sorban élnek, tény és való.

2012. dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Láttam doku filmet afrikai, ázsiai nyomorról.


a gyerekek nem sűrün voltak vidámak.

a szülők sírtak, mert vagy prostituáltnak kellett elmenniük, vagy valahova messzire, hogy a gyerekét 1-2 nap látta egy évben, vagy hónapban, hogy ne haljanak éhen.


vagy együtt nyomorogtak, a gyerek torka vérzett attól, hogy a szeméttelepen égették le a műanyagot a drótokról.

az anyja nem büszke volt, hanem elkeseredett, mert nem tudta megvédeni a gyerekét ):

sok gyereket el is veszítenek a nyomor következtében (éhezés/betegségek)


nagyon keveset mosolyogtak, de pár fotó erejére tudtak ők is.

2012. dec. 31. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!