Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kevesebb pénzetek marad a...

Kevesebb pénzetek marad a hónap végére, mióta babátok van?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 14:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A kisbabára valóban nem kell sokkal többet költeni, mint amennyivel magamra kevesebbet, így hogy itthon vagyok. Nekünk annyival marad kevesebb, amennyivel kevesebb a max. GYED a fizetésemnél. Kb. havi 150 ezer-rel.
2013. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 15:00-ás válaszoló.

Volt nekünk is félretéve 4 millió, soha nem nyúltunk hozzá, eladtuk a régi házunkat a 4 milliót hozzátettük és így vettünk egy újat amihez szerencsére nem kellett hitel, a régin sem volt. Úgy kezeltük azt a 4 milliót mintha nem is lenne, mert biztosan ha hozzá nyúltunk volna el is fogyott volna.

2013. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igen,nálunk jóval kevesebb marad,van,hogy semmi.Az én Gyedem 56eFt,amikor dolgoztam 90-100eFt-ot kaptam kézhez,ez azért jelentős kiesés,főleg albérlet mellett.
2013. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Golan Trevize ***** válasza:
82%
Valamivel kevesebb, de nem vészesen, mert azóta nincs idő meg lehetőség eljárni szórakozni.
2013. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én örülök, ha valakinek bejön az élet, én nem mondhatom el jelen pillanatban magamról..
2013. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én még TGYÁSt kapok de így is kevesebb marad. A gyerekre is sokat kell költeni és eleve kevesebbet kapok mint amennyi a fizetésem volt. Eddig tudtam félretenni, most már nem tudok, vagy csak nagyon minimális összeget.
2013. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 gabszem ***** válasza:
Mivel kb. 2,5x többet kerestem mint a GYED és mondhatni hogy igen...
2013. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Annál a belinkelt kérdésnél én írtam hogy nem tükrözik a válaszok az állítólagos magyar helyzetet miszerint az emberek 85%-ának nincs megtakarítása.

Kérdéshez vissza. Én ugyanúgy álltam egy gyerekkel gyeddel mint munkával, mert bár diplomám van de nem sokkal többet kaptam kézhez mint a gyedem. Viszont nem jártam el szórakozni, nem kellett "megjelennem" sehol nyaralni nem jártunk mert kicsi gyerekkel (majd 2 kicsi gyerekkel) nekem abban semmi kikapcsolódás nem volt sőt kimerültebben értem haza mint előtte voltam.

Aztán megszületett a harmadik babánk is most már egyértelműen rosszabbul jövünk ki úgyhogy várom hogy visszamenjek dolgozni, nemsoká eljön ez a pillanat is.

2013. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálunk elég nagy a változás :(

Bevételünk kb 60.000-rel kevesebb, rezsink nőtt kb. 20.000-rel, a babára nem nagyon költünk, csak a szükségeseket, magamra már nem is emlékszem mikor költöttem utoljára. Persze nem vagyunk szegények, jól élünk, vagyis inkább átlagosan.

Előtte is épp kijöttünk hó végére, mondjuk akkor nem spóroltunk nagyon, sokszor mentünk a környéken kirándulgatni.

De most nagyon meg kell nézni mire költünk, az a 80.000 mínusz nagyon nem esik jól, gyakorlailag mindenről le kellett mondani a szükséges dolgokon felül, kajából is a kevésbé minőségi dolgok jöhetnek...

2013. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekünk kevesebb marad, de nem a babával hozom összefüggésbe, hanem egyszerűen mindkettőnk fizetése évek óta stagnált, még egy pici lejött belőle, mert most csak a gyed van, közben infláció van, persze a babára is kell költeni és ez a sok apróság összeadódik. Régebben tudtunk félrerakni, most pedig nem. Pedig igyekszünk most is, de nem megy.

(nekem az utazással is úgy van, hogy a fizetésem mellé kaptam havi bérletet is, most magamnak kell intézni, ha szeretnék utazni)

2013. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!