Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem "rajongok" a gyerekekért,...

Nem "rajongok" a gyerekekért, mégis nagyon vágyom már sajátra, ez normális?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, és mióta az eszemet tudom, anya szeretnék lenni. Ennek ellenére sosem rajongtam olyan értelemben a gyerekekért, mint a nők többsége: nem olvadok el egy kisbaba láttán, mások gyerekeivel kicsit esetlennek érzem magam, sőt a másfél éves keresztfiamat bár nagyon szeretem, de sose puszilgattam, babusgattam úgy mint a szülei vagy a nagyszülei... Mégis őrülten szeretnék már egy saját kisgyereket (egy éve próbálkozunk), mindennél jobban vágyom rá mint eddig bármire az életemben.

Miért van bennem ez a kettősség, más is van/volt vele így?


2013. jan. 5. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy hogyan viszonyulsz más gyermekéhez és majd a sajátodhoz,teljesen különböző dolog.Én is ugyan így voltam és vagyok,mint te pedig én már édesanya vagyok (11 hónapos kisfiú anyukája).Én soha nem tudtam abajgatni,ajnározni más gyermekét és a mai napig nem is megy.Kb. megdicsérem és ennyiben ki is merül.Viszont a sajátom az egészen más,teljesen más kapcsolat, a kötődés.Ez nem kettősség,hanem vannak ilyen emberek és semmivel sem leszel majd rosszabb/jobb szülő,mint a többi.

Én is írtam már ki kérdést ezzel kapcsolatban és meglepett milyen sokan vagyunk így.Csak a nagy átlag nem meri ezt "felvállalni". :(

2013. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen, normális. Más gyerekével én sem tudok jópofizni, nem is szeretek. Fiúgyerekkel meg nem tudok mit kezdeni, nem szeretem őket, nekem nem aranyosak. Mindegyiket egy kis gyökérnek gondolom, de ha nekem fiam lesz, hát örülni fogok neki.
2013. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy megfigyeltem, h csak a 6 év alatti fiúgyerekeket nem szeretem.
2013. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Soha nem tudtam mit kezdeni egy kisgyerekkel. Mégis akartam sajátot, az teljesen más világ. Na a saját gyerekemmel általában "normálisan" beszélek, de ha móka van, elengedem magam és néha már magamon is röhögök, hogy hol raktároztam magamban ezeket, amik ilyenkor természetes módon jönnek. De érdekes, hogy más gyerekkel még mindig szinte lefagyok. Érdekes, és én sem tudom, miért van ez így.
2013. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a "kis gyökér" erős túlzás. Adja az isten, hogy az én kisfiam ne találkozzon veled, meg a lányoddal...
2013. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is remélem, h nem találkozunk. Nem bírom őket. Ez van.
2013. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Soha nem voltam oda a gyerekekért, kifejezetten idegesített például, ha gyereksírást hallottam, nem volt türelmem hozzájuk. Bár hozzáteszem: volt ismerősi körben olyan kisgyerek, akinek a születésétől kezdve szinte napi kapcsolatban voltunk, én is etettem, pelenkáztam, játszottam vele, stb. - addig voltam jól el a gyerekkel, míg nem sírt. Én már azon kezdtem el gondolkodni, hogy okés, hogy szeretnénk már gyereket a párommal, de mi a jó Istent fogok kezdeni vele, ha sírni fog...

Aztán megszületett a kisfiam, és azóta teljesen máshogy állok a gyerekekhez. Mindenkiével elvagyok, már nem idegesít, ha sírnak, és úgy általában véve: megszerettem a gyerekeket. Sokkal könnyebben le tudok menni hozzájuk "gyerekbe", és nagyon jól érzem magam a gyerekek között.

2013. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a gyerekeket sőt kifejezetten undorodom más gyerekétől.:( De a sajátomat imádom és puszilgatom és kitörlöm a fenekét mint minden normális anya és nem kelt bennem undort.De más gyerekét én sem tudom még megpuszilni se.A sógornőm gyerekét se tudom elviselni.A tesóimnak még nincs gyereke rem azért velük nem így leszek.Szóval szmt ez normális.
2013. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!