Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok mindenki visz az...

Nálatok mindenki visz az oviba gyümölcsnapra gyümit?

Figyelt kérdés
Nálunk sajnos nem! És ezt nem tartom egy igazságos helyzetnek. Mindig van pár ember, aki nem hoz. Én egyszer elfelejtettem vinni és rámszólt az óvónő, hogy másnapra vigyem. Akkor más miért nem visz rendszeresen? Egyébként is elég hülyeségenk tartom a gyüminapot, mert úgyis a gyümölcs nagy részét az óvónők viszik haza. Nálatok hogy megy ez?
2013. jan. 10. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hetente kell vinni kb fél kg gyümölcsöt mindegy melyik nap. És ki van függesztve egy a csoport ajtó mellé egy táblázat és abba kell bepecsételni, ha vittünk.

Hát mit ne mondjak nálunk is elég foghíjas a táblázat. Vannak akik rendszeresen, minden héten becsületesen visznek, de van aki aztán mindig valahogy elfelejti.

Én nem bánom amúgy a gyümölcsbevitelt, nem megyek csődbe heti 4-5 db gyümölcs zöldségtől, de legalább tudom hogy ott is eszik a gyerek. És nem kell csak gyümölcsöt, lehet zöldséget is, pl uborka, paradicsom ezeket valamelyik nap uzsonnához felvágják nekik ha olyan kaja van.

Azt meg csak remélni tudom, hogy nem hordja haza az óvónéni és a dadus.

Hogy más miért nem visz, hát ezt megint nem tudom. Biztos nehezükre esik, vagy nem tudom.

Amúgy nálunk ezt becsületesen csinálják, mert ha hét elején sok gyümi, zöldség gyűlik össze, akkor ki szokták írni, hogy azon a héten már nem kérnek többet, mert elég lesz egész hétre.

2013. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos le leszek pontozva, de nálunk például én vagyok az, aki általában nem visz. Arra sincs pénzem, hogy itthonra vegyek gyümölcsöt, nem ám még arra, hogy az óvodába vigyek. Nem véletlenül az önkormányzat téríti a fiam étkezését, hanem azért, mert anyagilag úgy állunk. Ilyen plusszokra pláne nincs pénzem. Szerintem sem igazságos, hogy más visz, én meg általában nem, de nem tudok ezzel mit csinálni. Egyébként meg szerintem az óvodának kéne megoldania, hogy legyen gyümölcs is, jobban kéne gazdálkodni a pénzzel. Érdekes, a bölcsiben meg tudták oldani, ott nem kértek gyümölcsöt, sőt, még mondták is, hogy ne vigyen senki, mert annyi van, hogy még haza is küldenek a gyerekekkel. Ott hogyhogy be tudták osztani úgy a pénzt, hogy gyümölcsre is jusson, az oviban meg hogyhogy nem?
2013. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként én is úgy álok, hogy nem tudnák vinni, de fizetéskor veszünk sok gyümit és egész hónapban azt viszi a gyerek. Én és a kisebbik tesó szinte nem is eszünk belőle, pedig terhes vagyok.


Nálunk rendszeresen kapnak gyümit az ebédhez is, ezért nem értem, minek a gyüminap...

2013. jan. 10. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:

"Én és a kisebbik tesó szinte nem is eszünk belőle, pedig terhes vagyok"

Nem fog tetszeni a véleményem, de ha terhes lennék, akkor inkább lemondanék az internetről és gyümölcsöt vennék helyette. A gyerekedre kéne gondolnod elméletileg... egy fejlődő szervezetnek pedig úgy szintén szüksége van gyümölcsre.

2013. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szedek vitamint. Ami 6000 forint havonta... a munkámhoz meg kell a net.

És nem ez volt a kérdés, már ne is haragudj:)

2013. jan. 10. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is van,aki még szeptember óta nem vitt,de nem szólnak neki az óvónők.

A csoportunkban az a rendszer,hogy mindenki akkor visz,amikor akar,de szólnak az óvónők,ha nem kell vinni pár napig.

Ezt a rendszert meg akarta pár anyuka beosztással változtatni,de nem jött be,így maradtunk az eredeti felállásnál.

Én 2 hetente viszek gyümölcsöt.

Ha sok gyümölcs maradna hétvégére,gyümölcs centrifugán kinyomják,és megitatják a gyerekekkel csütörtökön,pénteken.

2013. jan. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Már bocsánat, de heti kb 100 ft-ról beszélünk.

Nyilván aki kevesebbet keres ne vigyen kivit meg banánt raklapszámra, de szerintem heti 3-4 szem almába,vagy egy kígyó uborkába, ami kb kiteszi a negyed, fél kilót, senki nem fog beleroggyanni, még akkor sem ha kevés a keresete.

2013. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!