Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki drága ajándékot vesz...

Mindenki drága ajándékot vesz karácsonyra/mikulásra?

Figyelt kérdés

Nem kötekedés, csak kíváncsiságból kérdem!


Mi mikulásra csak mikulás csomagot, meg gyümölcsöket kaptunk, de már ahogy nézem egy sima mikulásra is 8000-10000 ft-ért költenek az anyukák?


Karácsonyra meg 30-40 ezer ft-ért kap a gyerek ajándékot ?


Én nagyon meglepődtem mikor olvastam ki mennyiért vesz ajándékot :S


2012. dec. 5. 12:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokás,de ahány ház...
2012. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi pl. nem.

Mikulásra csoki, karácsonyra könyvek, DVD-k, pár ezer forintért.

Mondjuk nálunk nincs gyerek már, mindenki felnőtt.

Gyerekként néha kicsit nagyobb értékben kaptunk ajándékot, ez tény, de akkor sem az érték miatt, hanem ha konkrétan kellett valami.

2012. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mikulásra kisebb ajándékot veszek, idén egy könyvet vettem, mikuláscsomagot (olcsóbb kategóriásat) és gyümölcsöt. Karácsonyra 10ezer ft értékben vásároltam. Ezt egy gyereknek vettem. Jövőre már nem biztos, hogy ennyiért fog kapni, mert jön a második baba a családba és rá is kell gondolni majd.
2012. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi eldöntöttük, hogy nem fogunk túlzásba esni. Hiába első gyerek a családban, mindenki szeme fénye, de ez biztos, hogy később vissza fog vágni. Megtehetnénk, hogy drága ajándékokkal halmozzuk el, de nem fogjuk, pont azért, hogy ez ne váljon megszokottá. Nekünk 2 éves múlt a kislányunk és annyi játéka, mesekönyve van, hogy a felét el kellett rakni, mert marhára nem becsüli már most sem őket, nem vigyáz semmire. Úgyhogy mi inkább magára az ünnepre, a családi együttlétre fogjuk a hangsúlyt fektetni, nem beszélve arról, hogy azok, akik mindent megvesznek, pont a vágyakozás, a várakozás érzésétől fosztják meg a kicsijüket. Emlékszem, hogy milyen nagy öröm is volt, amikor hónapokkal mondjuk Karácsony előtt kinéztem a boltban egy babát, vagy társasjátékot, és végül ott volt a fa alatt. De ha akkor azonnal megkaptam volna, biztos nem tartottam volna olyan nagyra.
2012. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Mikulásra csomagot kap a kisfiam,meg gyümölcsöket.Karácsonyra szégyen-nem szégyen mi megbeszéltük az apukájával hogy tőlünk csak nagyon kicsi ajándékot kap,a nagyszüleitől,déditől fog kapni sok játékot,bőven elég lesz neki,ami másra meg szüksége van,úgyis megkapja tőlünk folyamatosan.

30-40 ezer forintunk nem is lenne ajándékra,de ha lenne sem tartanám hasznos dolognak annyit költeni,nem ez a lényege az ünnepnek.

2012. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

nálunk úgy van,ahogy leírtad,DE az egész családtól kap annyi értékben,szülők,nagyszülők,dédik,keresztszülő

mikulásra anyósomtól egy pulcsit kapott meg egy csomagot.tőlünk egy 900 ft-os horgászbotot és egy 300 ft-os mikulást.déditől APG könyvet,Keresztszülőtől csomagot,szüleimtől raffaellót,mert az a kedvence,egy hógömböt és egy kis gyerek méretű tepsit formákkal

Karácsonyra Tescós fa vonatos terepasztalt,távirányítós darut,APG könyveket,egyedi kézzel horgolt vizilovat,logico primo keretet+3 feladatlapcsomagot,verdás nyomdát kap

ez összesen annyi,mint amit fent leírtál,de ezt az egész családtól kapja

2012. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

A lányomnak a karácsonyi ajándékát összesen 10ezer forintból megúsztuk!

16 hónapos és ezeket kapja:

- Tanuló kutyás zongora (FP): 5500 Forint volt akcióba

- 60 darabos étel-ital szett: kb. 1800 Forint volt akcióba

- Kutyás fa puzzle; egyik oldalán betű, másik oldalán szám van: 1000 Forint volt.

- Mágneses rajztábla: 1500 Forint volt.


Szóval, 200 Forint híján 10ezerért vettük neki ezeket!


Anyósomék gyurma asztalt és FP tanulókutyát vettek, nekik is kb. 10ezerbe került a lányunk.


Nővéremék is 10ezerér vettek neki játékkonyhát. Nem gagyi kínai!

Apukámék is 10 ezer forint értékben vásároltak neki dolgokat/játékokat.

2012. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mikulásra egy Kinder-csomagot kap (810Ft), plusz zsírkrétát, temperát, színes ceruzát, kifestőt (kb. 1000Ft).

Karácsonyra kap egy gyurmaszettet (3000 Ft volt házhoz szállítással együtt), plusz egy pénztárgépet, műanyag gyümölcsöket kb. 5000Ft (most nagy sláger a piacozás). Az apja lehet, hogy még vesz neki egy kukásautót, vagy vonat szettet, de az is max. 3000 Ft lesz.

2012. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

AZ én lányom imád mindent és mindennel tud játszani, mindent megbecsül. Szerintem ez nevelés kérdése és nem játék mennyiség, habár nálunk a játékok nagyrésze polc tetején van és akkor adom neki ha akar vele játszani majd össze szedjük ha abba hagyta.


Szóval mi télapóra semmit nem veszünk 2 évesünknek. Adventi naptárat is magam csináltát kapott, ami egy kép 24 darabra vágva és ezt ragasztjuk össze.

Télapóra már annyi mindenki küldött csoki hegyeket hogy teljesen felesleges nekünk bármit is venni, majd ezt kapja. Amúgy nálunk is a csoki van csak, meg pár karácsonyos könyv (nagyiktól).


Karácsonyra mi mindig többet veszünk neki, mert évközben szinte soha semmit nem kap. Utoljára szülinapjára kapott szeptemberben játékot azóta egy aprócska babát vagy autót sem. Szóval így karácsonyra kap nagyon sok mindent, de lányomnak eleve kevés játéka van, mert a bébiseket már kinötte.

2012. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

nem. 3 gyerekem van 5,3 és 1 évesek én évek óta mindig meglepődök amikor játékokat vesznek a gyerekeknek már Mikulásra is...nem igazán értem. De ahány ház :)

Nálunk "csak" csomagot kapnak.

Nagyszülők nincsenek, így karácsonyra sem tudunk mi ketten a férjemmel 30 ezres ajándékokat venni se nekik se magunknak se egymásnak de igazából nem is látom értelmét. A gyereknek épp hasznos dolgot kell megvenni nem azt amit a tévé reklámoz hogy hú de jó és marha drága de azért megvesszük...

Ha lenne 30 ezrem fejenként akkor se tudom így hirtelen mit vennék, mert azt én nagyon sok pénznek tartom.

2012. dec. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!