Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan álljak elé...

Mit tegyek? Hogyan álljak elé ezzel?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, a barátom 25. nagyon régóta ismerjük egymást és már több mint 3 éve alkotunk egy párt. mostanában pedig nagyon sokszor felhozódott a baba téma, hogy ő mennyire szeretne, de én inkább nem mondtam semmit. a szülei is szokták kérdezgetni, hogy lesz-e unoka és mikor, de nekem csak sírógörcsöm lesz és ő mindig mondja, hogy már beszéltünk róla és látom mennyire csillog ilyenkor a szeme. és a baj nem is ott van, hogy én nem szeretnék, hanem az a baj, hogy nekem nem lehet kisbabám. ez már régen kiderült, de egyszerűen sosem tudtam neki elmondani (meg nem is volt téma köztünk) és most már tudom, hogy el kéne, de nem tudom, hogy hogyan.

nem akarom bántani, mert mindennél és mindenkinél jobban szeretem, de annyira fáj, hogy nem adhatom meg neki amit szeretne. már gondoltam arra, hogy szakítok vele és majd boldoggá teszi valaki más, de ehhez túlságosan szeretem.

szerintetek hogyan kezdjek neki? vagy mit mondjak?

előre is nagyon szépen köszönöm!!



2013. jan. 15. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem miért nem lehet?
2013. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

nem is tudom már mi volt a pontos szakvélemény, mert nagyon régen voltak a kezemben a papírok. de a menzeszem teljesen rendszertelen volt mindig is és mintha nem is lett volna. 1-2 csepp és ennyi. aztán volt, hogy hónapokig semmi.

16 évesen voltam először nőgyógyásznál, aki jobbra- balra küldözgetett, de azóta is mindenhol csak azt mondják, hogy sajnálják, de ebben nem tudnak segíteni.

2013. jan. 15. 19:08
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem el kéne menned orvoshoz megint, de talán másikhoz, nem ahhoz akinél régen voltál. Hormonvizsgálat, szervi vizsgálat. Magándokit javaslok, azoknak fizetni kell de legalább nagyobb a valószínűsége hogy jobban figyelnek rád mint a körzeti rendelésen.

Egyelőre szerintem vizsgáltasd ki magad újra, és ha tényleg 100% hogy nem lehet gyereked, akkor szólj a párodnak.

2013. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
21 évesen volt egy barátom, aki nagyon sokat noszogatott, hogy ide menjünk, meg oda menjünk. bejártuk egész mo-ot, voltam ausztriában, németo-ban és svájcban is orvosnál. magánklinikán, illetve államiban is. mindenhol csak azt kaptam, hogy ezen nem lehet segíteni, úgyhogy most már azt hiszem elfogadtam. oké, nem kerül szinte semmibe újra elmenni egy orvoshoz, de nem bírom elviselni mégegszer, hogy a szemembe mondják, hogy hölgyem nagyon sajnálom, de önnek sosem lesz vérszerinti gyermeke. nincs kezelés, nincs gyógyszer, semmi. éppen ezért tudom, hogy most már nagyon elő kell állnom ezzel, de félek és nem tudom miként foghatnék hozzá
2013. jan. 15. 19:23
 5/16 anonim ***** válasza:
értem amit mondasz, csak azt nem hogy mégis miért nem? nincsenek petesejtjeid vagy nem érnek vagy egyéb más szervi vagy hormonális oka van? ha több helyen mondták csak megmaradt belőle vmi. meg vannak még papirjaid mi van rajtuk?
2013. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem vagy képben a saját testedet illetően. Minden betegségnek, problémának van NEVE. Amíg ezt nem tudod, addig ez csak hamuka. Bocs.
2013. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Jégtánc ***** válasza:
Menj el megint teljes kivizsgálásra.Barátnőm egész eddigi életét úgy élte hogy azt mondták neki tini korában hogy nem lehet gyereke.38 évesen megszülte a fiát.Őt is ide oda küldözgették,nem mondtak neki sosem semmi konkrétumot.Sosem védekezett,mert minek,erre mégis összejött neki.
2013. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért az furcsa, hogy ennyi helyen és ennyiszer vizsgáltak, és nem tudod, hogy mi a betegséged. Gyermekre vágyó nők, ha valami miatt akadályoztatott a teherbeesésük, szinte a betegségük professzoraivá válnak. Amúgy meg Czeizel E. azt mondta, hogy annak a nőnek, akinek van legalább egy petefészke, méhe, és még nem klimaxos, annak a tudomány mai állása szerint lehet gyereke. Kérdés, hogy megtalálják-e időben a baj forrását.
2013. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Menj el Bp-en a mensmentisbe (drága, de megéri)! Nehogy beletörődj ebbe!
2013. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

az érett pete nem tud kilökődni a petefészekből, nincs tüszőrepedés. az orvosok szerint nem vagyok PCOS-s, mert a vércukor szintem mindig rendben volt, nem vagyok túlzottan szőrös, nem vagyok elhízva sem és nőies idomaim vannak. volt, hogy kaptam gyógyszert, valami k-betűs volt, nem emlékszem (a papírok meg anyunál vannak elzárva egy jó nagy dobozban. nem is akarom őket többet elolvasni) de ettől függetlenül sem állt helyre semmi.

és nem foglalkoztam ezzel már egy jó ideje. az előző barátommal emiatt szakítottunk, mert ráment arra a kapcsolatunk, hogy orvosról-orvosra mentünk és én mindig úgy éreztem magam, mint akit pofon vágtak és nem volt kedvem semmihez. erre ő mondta, hogy ezt nem bírja tovább, hiába szeret és elment. és mióta együtt vagyok a mostani barátommal nem foglalkoztam ezzel, nem akartam tönkre tenni azt ami köztünk van. vagyis ha ezt elmondom valószínűleg csak volt.

2013. jan. 16. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!