Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Hogy álljak le...

Mit tegyek? Hogy álljak le ezzel? Hogyan tudom elfelejteni? Tudom hogy nem vagyok normális

Figyelt kérdés
egy fél éve igazán beleszerettem valakibe, nem volt jó pasi de nekem nem ez számított, én bármit megtettem volna érte, de ő nem szeretett igazán és szakított velem. Ez annyira rossz volt nekem, úgy éreztem soha többet nem lehetek boldog, soha nem fogok senkit se szeretni, minden este sírtam, fájt nekem, még néha órán elkezdtem sírni, folyton gondolkodtam. Elkezdtem képzelődni, hogy jobb legyen, elképzeltem, hogy ott áll előttem és vár rám... Elkezdtem cigizni, inni...Elkezdtem az ollóval vagdosni a karom ( nem durván ), mert a fájdalom elterelte egy picit a figyelmemet. Igen tudom, hogy hülye voltam. Minden este sírtam, 3-4 órát aludtam, nagyon szarul voltam, rontottam a jegyeimet... A barátnőim próbáltak segíteni, vígasztalni... De nem segített... Így ment ez 3 hónapig. Már az öngyilkosságon gondolkodtam. Majd felfigyeltem valakire, aki minden nap próbált közeledni hozzám de fel se tűnt eddig mert elzárkóztam a külvilágtól. Hihetetleül szeretett és félt, hoogy szeretni fogom e valaha, mert tudtahogy valaki miatt szomrokodok nagyon, de azt nem tudta hogy miket csinálok magammal. majd lassan vissza nyerte a bizalmamat. Visszajött a jókedvem, beleszerettem. Igazán szerettem, ő is engem ő félt mindig, hogy visszaemlékezek a régi fiúra... De nagynehezen elfelejtettem! Nem ittam azóta semmit, csak az az egy baj, hogy acigiről nem birok leszokni... Megígértem a barátomnmak, hogy nemfogok rágyújtani de nem bírtam ki... :S barátnőmmel rágyujtotttam és elmondtam neki mert nem akarok neki hazudni soha... kiakadt és azt mondta, hogy miért rontom el az életem, őt már nem érdekli és azt mondta szakítani fog velem ha mégegyszer meg tudja, hogy cigizni fogok. Megkérdezte, hogy miért csinálom ezt... De én nem mondhatom el neki, hogy mit csináltam előtte... Akkor jöttem rá, hogyha elveszítem én elveszítem az utolsó reményem... Ő AZ UTOLSÓ REMÉNYEM. ha vége lesz mi lesz velem? Már most is farkasszemet nézek az ollóval és próbálom visszatartani magam, hogy ne vágjam meg magam. Egy fél éve nem ittam, nem vagdostam magam de megint visszatért midnen fájdalmam, mert félek... hihetetlenül.. ő az utolsó reményem! abbahagyom a cigizést, bármit megteszek érte!! nem akarom elvesziteni! Miért vagyok ilyen őrült? TTUDOM HOGY NEM NORMÁLIS! SEGITSETEK!!!
2011. márc. 13. 23:31
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és 16 vagyok...
2011. márc. 13. 23:32
 2/8 anonim ***** válasza:

hány éves vagy??

talán ugy gondolja, ha érte nem vagy képes változtatni, akkor nem szereted igazán. viszont azt nem szabhatja meg hogyan élj. örülni kéne, hogy azokból a káros szokásokból csak ennyi maradt meg..kössetek kompromisszumot. nem várhatja hogy csak pikk-pakk letedd a cigit. fokozatosan kell egyre ritkábban..aztán már csak időnként.ha ez is zavarja ... hadd menjen.: D

2011. márc. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
húha, te egy érzelmekkel teli, nem őrült lány vagy. Csak nem bírsz a véreddel :D mivel fiatal vagy még, de ez megfog változni, azt tuti, viszont ne tégy semmiféle rosszat az ollóval meg ezekkel... gondolj arra, hogy előtted az élet, nem kéne megszakítani meg elrontani azért, mert pillanatnyilag egy fiú miatt csalódtál! nagyon rossz, de fel kell dolgozni! próbálj meg egy kicsit többet törődni magaddal, és ha nagyon zsarolnak, igeins mondd neki, hogy oké, ha te emiatt elhagynál engemet, akkor hajrá... mondjuk a cigarettázás téyleg káros! és leeht hogy ő csak jót akar ezzel, de alapból ha valaki emiatt szakítana veled akkor ott nincsen miről beszélni... sok sikert! 14/L
2011. márc. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
első kommentelőnek... nem hagynám ott soha, mert nagyon szeretem és nem értem miért mondta azt hogyha nem szokok le akkor szakit velem... :( mert nagyon sokat harcolt hogy ujra megbizzak benne, és nemértem hogy egyszerre teljesen megváltozott... vagy csak segíteni akar?
2011. márc. 14. 00:34
 5/8 anonim ***** válasza:

valószínű csak segíteni akar, csak kicsit túllőtt a célon, amikor ezt kifejtette. bár nem dohányzom, elhiszem nehéz leszokni róla. mennyit dohányoztál eddig? egyik napról a másikra ez tényleg nem megy. megértem, hogy őszinte akarsz vele lenni, de a leszokás csak lassan megy, nem kell tudnia, ha egyszer-kétszer mégis rágyújtassz. légy magabiztos, bízz magadban, menni fog a leszokás, de ne bántsd magad, ha picit meginogsz.


sok sikert!


27/l (exvagdosó)

2011. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha elfogadsz egy tanácsot, és normális életet akarsz felnőttként, valamit úgy normális életet egyáltalán, akkor azonnal, töprengés meg gondolkodás nélkül keress magadnak egy pszichiátert. Nem viccelek, a barátnőm is csinálta ezt magával, és azóta sem jött helyre. Tényleg nem vagy normális,ez tény. a vagdosásért meg rád férne 2-3 pofon,hogy észhez térj.SOHA,SENKI MIATT nem szabad ennyire kiborulnod,ha most így kiborulsz,mi lesz veled felnőtt korodban,amikor IGAZI SZERELMET tapasztalsz majd meg? Sürgősen keress egy szakembert,aki elbeszélget veled,különben az egész életed így fogod leélni. Megéri ez neked? Egy pasi miatt így kiborulni? Hát normális vagy,de most komolyan? Más ember válás után is simán talpra áll...ne legyél gyenge meg szánalmas, fogd magad és húzz el egy szakemberhez,ha élni akarsz,mert ez így tényleg nagyon gáz.

Nyilván a pasi elborzadna,ha tudná,mit művelsz magaddal. Ha tényleg ő lenne az utolsó reményed,akkor nem tennéd tönkre magad, hanem megmutatnád neki,mennyire erős vagy és hogy tudsz élni nélküle.A pasik nem szeretik azt,ha egy nő ennyire kiborul...azt meg pláne nem,ha még tönkre is teszi magát. Úgyhogy ha élni akarsz,és akarsz a jövőben felnőtt kapcsolatot, meg úgy egyáltalán,normális életet,amit megérdemelsz,akkor fordulj orvoshoz, még a héten legalább... mert ezt már tényleg csak pszichiáter tudja kikezelni.A barátnőm is húzta-halasztotta a dolgot 17 évesen. Most gyógyszereken él,és elszomorít,amikor látom,mennyire értékes, szerethető ember,és mégis fogva tartják a saját démonai,pedig megérdemelné a napfényt,a szerelmet és a vidám életet.

Persze nem kell egyetérteni ezzel,amit mondtam,lehet lázadni,lehurrogni, lepontozni,nem érdekel.Amit Te csinálsz kérdező, az nem normális.Nem tudlak sajnálni,csak szánni,pedig nyilván nem vagy rossz ember,csak gyenge.

Rajtad áll,mit kezdesz az életeddel,de abban biztos lehetsz,hogy a fiú,aki miatt ezt csinálod magaddal, kb. hülyének nézne és elborzadna,ha tudná mindezt rólad.

Azért remélem,hogy megtalálod a kiutat ebből,és valamennyire eljut az agyadig amit írtam,még akkor is,ha kemény voltam.

24/L

2011. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! igazad van.. elmegyek pszichiáterhez, és erősnek kell lennem tudom.
2011. márc. 27. 19:50
 8/8 A kérdező kommentje:
már túlléptem rajta. :) köszönöm mindekinek!
2011. márc. 27. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!