Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kismamának mennyire van...

Egy kismamának mennyire van ideje fősulit végezni (levelező) egy kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem túl sok. Kell egy jó apa is hozzá, hogy egyáltalán bejuss az órákra. Amikor alszik, akkor lehet tanulni meg vizsgaidőszakban éjszaka is kell. De meg lehet csinálni.
2009. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát, az én babám mellett lehetetlen lenne, pedig terveztem egy másoddiplomát.

de biztos vannak olyanok, akik meg tudják csinálni.

főleg, amíg pici a baba, szerintem lehetetlen.

tanulni csak éjjel lehetne, feltéve ha alszik a baba :)

2009. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kell a segítség az biztos. Én most vagyok végzős a fősulin, amit hét hónapos terhesen kezdtem és idáig vettem az akadályokat. A férjem és a húgom segített, segít nekem. A babától is függ, igaz azt én se láttam előre, hogy hogy és mikor fogok tanulni, d mindig vhogy összejött. Eleinte, míg kétszer aludt napközben akkor én tanultam. Most már csak estefelé tudok vagy hétvégén akkor a férjem foglalkozik a lányommal.
2009. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igaz, hogy nem ugyan az a műfaj, de én érettségit szereztem az alatt a két év alatt, amíg gyed-en voltam. Pont az utolsó két évem hiányzott (nem 10.-ből mentem szülni, mielőtt valaki azt hinné :)), most érettségiztem le, és nagyon jó eredménnyel (3 ötös, egy négyes és egy kettes - az a matek, de az sose ment jól), és az egyetemre is felvettek, oda már nappalira fogok járni. Nálunk két hetente kellett bemenni egy napot, második évben volt, hogy több egymás utáni héten is, az érettségi miatt. Hát mivel nekem nagyon ki volt számolva az időm, ezért muszáj volt akkor elkezdeni, amikor a fiam még nagyon pici volt, ő októberben született, szóval én már terhesen suliba jártam, aztán amikor egy hónapos volt a fiam, már mentem be. Ilyenkor anyukám vigyázott rá. Szerencsére meg tudtuk oldani. Tulajdonképpen tényleg ahhoz kellett a segítség, hogy be tudjak menni, az otthoni tanuláshoz nem sokszor. Az érettségi előtt volt talán kétszer olyan, hogy anyukámnál aludt a fiam, reggel elvitte és másnap hozta haza, hogy ne vonja el a figyelmem semmi a tanulástól. De mondom, ilyen kb. kétszer volt, a két év alatt. Én azt mondom megérte, nem szerettem volna gyorsétterembe visszamenni melózni most ősszel. Inkább tanulok. Akkor talán lesz esélyem valami normális munkát találni.

Szerintem érdemes megpróbálni, persze amíg nagyon kicsi a gyerek, addig nehéz, ha meg nagyobb, hát akkor is nehéz, mert akkor meg sokkal kevesebbet alszik, bár talán az éjszakák nyugodtabbak. Én nem mondhatnám, hogy megszakadtam a tanulásban abban a két évben, a fősulin persze többet kell tanulni, de én azt hiszem, ha az ember erőt vesz magán, és jól össze tudja szervezni a dolgokat, akkor azt is meg lehet csinálni. Van egy barátnőm, akinek nagyon vallásos anyukája van, 9-en vannak tesók, na anyukája két diplomás, úgy, hogy 19 éves kora óta állandóan volt pici babája, és mindkét diplomáját kitűnő minősétéssel szerezte.

2009. szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!