Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nincs havi 10 ezre...

Akinek nincs havi 10 ezre ruhákra a gyerekeire és nem is kap sok sok ruhát rokonságból, leírná hány ruhája van a 3-4-5 éves gyerekeinek?

Figyelt kérdés

Egy is lehet vagy kettő ( a gyerek) nekem 3 és 5 éveseim vannak, nem kapunk senkitől ruhát a rokonságból. Korábban jobban álltunk anyagilag mostanság meg kell húzni a nadrágszíjat. Nem éhezünk, nincs elmaradásunk, egyszerűen nem jut több ezer ft-os ruhákra 2-3 havonta. És érdekelne másnál hogy van ez mennyi

1. alsónemű

2.rövid ill. hosszúujjú felső vagy tunika

3.mennyi naci (főleg így télen vastagabb bélelt)

4.szoknya, nadrág, harisnya vagy leggings

5. kabát

6.cipő

hány van gyerekenként ?


2013. jan. 26. 15:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ez onnan jutott eszembe hogy valahogy az ovis társak is meg ismerősök barátok is ÁLLANDÓAN vásárolgatnak így ruházati dolgokat és most elgondolkoztam hogy tényleg ez a jellemző mindenkire vagy csak mi találkozunk jómódú emberekkel? Vagy mások máshol "szorítják" meg a nadrágszíjat?
2013. jan. 26. 15:55
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

két gyerek, a kicsinek szinte semmit sem veszünk.

Oviba csak szabadidőgatyába jár, lidlis pólókban meg kínai szabadidőgatyákban. Ezekből van kb. 10-10 db, zokni is 2 hétre való és két csomag alsógatya. Egy db téli cipője van, egy db ovarall meg kabát. Úgyis kinövi, nem, minek annyi?

2013. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ja, és persze van "ünnepi" farmer egy darab meg egy szép pulcsi egy db szép ing. Ritkán kell, van, ami talán csak 2* volt rajta és ki is nőtte.
2013. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi jo modban elunk megsem vasarolgatunk sokat minek ugyis kibnovi nem csinalok majmot a gyerekekbol.

1. alsónemű 6 triko 6 bugyi

2.rövid ill. hosszúujjú felső vagy tunika rovid 6 hosszu 6

3.mennyi naci 2 farmer 1 meleg egy barsony

4.szoknya, nadrág, harisnya vagy leggings 4 harisnya 2 szoknya 3 legging

5. kabát egy teli egy esokabat

6.cipő egy hocsizma egy belelt egy suliba valtonak

a legfiatalabb 4 eves a kozepso 15.

Ennyi nekunk eleg egy heten egyszer mosok minden napra jut tiszta ruha plusz egy a balasetekre pl csokis ruha

2013. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

1.bugyi 15,zokni szintén ennyi

2.10-10

3.2 farmer,2 kord,2 bélelt

4.szoknya rengeteg,harisnya 8,legginngs.8

5.3 kabát,1 kétrészes overál,és 1 egyrészes overál.

6.2 hótaposó,2 bakancs,eek közül 1-1 játszós az oviban.


Ezek csak a téli cuccai,egyébbként elég sok van.Mi sem kapunk sehonnan,sokat turizom,és a teszveszen is jó áron vásárolok.Hónapokkal előre mint a szezon,mert akkor olcsóbb,kb 4 hónapja nem vettem neki semmi ruhát.


A kisfiamnak is hasonló mennyiségű ruhája van 7 hónapos

2013. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Így télen 4 éves lányomnak ezek vannak.

10 hosszú ujjú felső, vaterán vettem csomagban használtan, 5000 ft. Szép mintás figurásak újszerűek.

10 harisnya, kinaiban vettem 500ft/db 5000 ft.

3 szoknya, turiból 1500 ft.

10 trikó új tescoban 2500 ft

10 bugyi, tescoban 1500 ft.

1 csizma, 6000 ft új.

1 kabát, kínai 3500 ft

2 bélelt nadrág kínai 5000 ft

1 sapka, sál 1000 ft tescoban

1 overál, mamitól karácsonyra kapta.

2 kardigán bababörze 2000 ft


Itthon adok rá egy harisnyát, trikót, felsőt, kardigánt, overál, vagy kabát vastag nadràggal, az oviban pedig 1 szoknya megy a harisnyára.


Minden hónapban veszek valamit 2-3 ezer ért, hogy legyen mire kell, vagy akciós, nagyobbat veszek, hogy ne egyszerre keljen megvenni!!!

2013. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok a végéről lemaradt,hogy nem vagyunk eleresztve anyagilag,de erre mindig kisakkozuk.
2013. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A nagy 4,5 éves, a kicsi fél éves. Fiúk.

A nagynak veszek, a kicsinek nem kell.

1. 10db gatyója van, 3 trikó

2. 5 póló, 5 hosszú ujjú felső

3. 2 bélelt farmer, ezeket váltogatom

itthonra vannak külön vékonyabb melegítő nadrágok, kb 5 db

4. harisnyát idén nem vettem, így sem fázik

5. 1 itthoni kabát és 1 ovis

6. van 2 bakancs és 1 félcipő


Nem vásárolok havonta, hanem egyszerre veszek többet, méghozzá augusztus végén, mindig 1 mérettel nagyobbat.

2013. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi. Nekem még az óvónénik is kicsit "beszóltak" mert NINCS bélelt vastag naciból 4-5 darabom gyerekenként mert ezek nagyon drágák és volt hogy mondták most így télen hogy nagyon hideg van és bélelt nacit vagy overált hozzak én meg mondtam hogy nincs...és nem is tervezek venni:((

Tök ciki. Meg belegondoltam hogy akkor a rászorulóbb családoknak is vajon ezt mondják? A lányom óvónője is megjegyezte hogy kinőtte a lányom a kabátját... Hát mondom, lehet hogy kicsit rövidke lett de 1-1.5 hónapra már biztos nem veszek újabb téli kabátot.

Közben a barátnőim is, meg ismerősök is csak hallom hogy ezt vesznek azt vesznek meg látom is a gyerekeiken hogy mindennap új cucc 2-3 kabát plusz overál stb.

De lehet csak én mozgok valahogy ilyen környezetben...azt nem hinném hogy csak mi állnánk nehezebben...

2013. jan. 26. 16:11
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi is így állunk mint ahogy leírtad. A fiam három éves múlt, most kiscsoportos. Az ovi kezdésre egy csomó mindent be kellett szerezni (melegítő alsó-fölső- kizárólag cipőfűzős tornacipő, rövidnacik, egy rahedli harisnya, gatya). Mikor még itthon volt turis naci, póló volt.

Most

Alsónemű: kb 10 alsógatya, 3fehér trikó

rövid póló 4-5, hosszú újjú:4-5

melegítő gatyó: amibe itthon van: 3, ami jobb állapotú 3

Farmer2, bélelt gatya1, overál téli1

harisnya 5 db (de ezt kb kéthavonta cserélni kell mert állandóan kiszakad)

Pulóver: cipzáros1, meleg kötött2 (itthonra leenni, összekenni kb 3-4 foltos kinyúlt)

Kabát van kettő, egy szebb ovis, és egy itthoni nem túl szép.

Cipő van egy téli csizma (tesco-s új), és egy öröklött szétkopott szintén itthonra.

Túrkálóba, kínai vásárolok, tesco-ba mindig ha leárazás van. Mindig kellene venni valamit neki, de elmarad, beérjük azzal ami van, mert az a váltócipő amivel az ovit kezdte már nem is jó rá, kilóg a lába újja, úgyhogy abból is kell lassan beszerezni.

2013. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!