Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó dolog vagy...

Szerintetek jó dolog vagy nem, ha egy anyuka nem ad cukros, lisztes vagy tejterméket tartalmazó élelmiszert a gyerekeinek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 09:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ mennyi idős a gyerek?1 éven felüli babának már szüksége van ezekre a dolgokra szerintem.
2011. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Tényleg attól függ, hogy mennyi idős a gyermek. A glutént ugye a mai ajánlások alapján 4-7 hó között be kell vezetni, a savanyított tejtermékeket (sajt, túró, joghurt, kefir) 8 hónaposan lehet bevezetni, sőt, ezek fontosak is a táplálkozás szempontjából. Főleg, ha a baba nem iszik elég anyatejet / tápszert, hiszen napi fél liter tejtermék fogyasztása javasolt.

A cukor pedig nem ördögtől való. Nem azt mondom, hogy mindent agyon kell cukrozni, de azért nem is kell teljesen kizárni, és igazából nem is lehet - hisz még a legtöbb bébiétel is tartalmaz hozzáadott cukrot. Tény, hogy a gyümölcs- illetve szőlőcukor egészségesebb, mint a finomított kristálycukor.

2011. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miért nem adja. Ha csak túl sokat olvasott és meggyőzték és most nem ad, az lehet egy kicsit beteges, de ha esetleg van ezekkel kapcsolatos megbetegedés a családban, akkor jogos a félelme és a megelőzése.
2011. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Mennyi idős a gyerek, és miért nem ad neki ilyeneket?


Egy éves kor felett már kapnia kellene mindegyikből.

Az oka meg lehet indokolt vagy divatból.

Ha van a családban valamelyikre érzékeny tag, akkor elhiszem, hogy tart tőle, de előbb-utóbb át kell esni rajta.

Viszont annyi nézet megy ma már, ami szerintem sokszor erősen túlzás. Az ilyet nem szeretem, sőt, akik vegetáriánusok és a gyereket is kapásból hús mentesen nevelik, azokat egy az egyben megvetem.

2011. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
Ezekre mindre egy egészséges szervezetnek szüksége van, úgyhogy meglehetősen tájékozatlannak tartom anyukát. Persze ez egyszerűbb, mint tájékozódni, olvasni, értelmezni a leírtakat, gondolkodni, címkéket nézegetni, számolni. Nem is mindenki képes erre, hogy egy olyan bonyolult rendszer, mint az emberi szervezet működését felfogja és annak igényeit. És egyébként a szervezet szempontjából meg kifejezetten rossznak és károsnak tartom az ilyen egyoldalú étrendet.
2011. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
En csak keveset adtam mindegyikbol 1 eves koraig. A cukros dolgokat lehetoseg szerint keruljuk, de termeszetesen nincs kizarva az etrendbol
2011. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szerinte ezek káros élelmiszerek mind.
2011. máj. 4. 10:38
 8/21 anonim ***** válasza:
46%
Márpedig utána olvashatna, mert az egészséges fejlődéshez szükséges mind! Szénhidrátra ugyanúgy szüksége van a szervezetnek, mint a fehérjére.
2011. máj. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Persze az is kérdés, mennyire van tisztában a dolgokkal, mert ha mondjuk Schobert Norbi, Rubint Réka vagy ne adj Isten Oszvald Marika intelligencia szintjén áll az illető, még az is lehet, hogy adja ezeket a dolgokat a gyerekének, csak fogalma sincs róla.

Mert ők is szeretnek ilyesmit puffogtatni és aztán persze még egy laikus számára is feltűnik, hogy ugyanúgy cukros, lisztes dolgokat esznek, ugyanúgy szénhidrátot fogyasztanak. A közelében sincsenek a szénhidrátmentes étkezésnek, mert valójában azt sem tudják mi az a szénhidrát, mi az a cukor. És mik a tejtermékek.

2011. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Én adok, de szelektálok és nem túl sokat. Kap kekszet, általában teljes kiőrlésűt. Kap: joghurtot, túrókrémet, gyümölcslevet. Próbálok kevés cukrot bevinni, de nem tartom méregnek. Viszont csokit, nyalókát... nem kap. (Húsvétra pár kindertojást.) Inkább ezek a válogatott, minőségi élelmiszerek, mint az édesítők! Azt semmiképp.
2011. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!