Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák letudnátok nekem írni...

Anyukák letudnátok nekem írni nálatok mi a heti menü?

Figyelt kérdés

Nem igazàn tudok spórolni, mindig aznap vàsàrolok rà ahogy kitalàlom mi legyen az ebéd/vacsi. így viszont sok fölösleges cucc becsuszik, hogy sokat jàrok boltba. Gondoltam beiktatom a havi 2-3 vàsàrlàst de ehez menût kéne terveznem. Ehhez vàrok ötleteket, kinél mi egy heti menü?

:)


2013. jan. 26. 17:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

20:45-ös vagyok!


....folyt. köv...

paprikás krumpli, mákos-diós-grízes-túrós tészta-csusza, milánói makaróni, túró gombóc.


Eddig én sosem terveztem el, hogy mi legyen a heti menü, mindig vagy aznap, vagy előző este döntöttem el, hogy mi legyen az ebéd, de mivel hamarosan visszamegyek dolgozni, így muszáj lesz előre tervezni, és ugye így sokat lehet vele spórolni!

Én ált. 2 napra főzök, ritkán marad 3 napra meg a kaja, de előfordult már. Mi 2 hetente csinálunk nagyobb bevásárlást, de pl. kenyeret ugye gyakrabban veszünk. Viszont van kenyérsütőm, de sajnos normális receptet nem találtam még hozzá, pedig szívesen sütnék, ha lenne egy normális recept!Ha tudtok én szívesen fogadom!

Én is amit tudok elrakok a fagyasztóba, pl. kipanírozom a sajtot(medve vagy tarappista), patiszont és mehet be a fagyóba, ha nem lesz időm főzőcskézni, jól jön majd,hogy csak ki kell sütni. Ha csinálok pörköltet (sertés), akkor egy-két kisebb vajas dobozba belerakom és mehet a fagyóba, gulyás levesnek vagy palóc levesnek kitűnő lesz! Tavaly télen mi a is csináltunk a férjemmel tésztát (hosszú tésztát a húslevesbe(pontos nevét nem tudom), laska tésztát és lebbencs tésztát) egy kg lisztből sok lett, nem nehéz megcsinálni és sokáig elég volt, szerintem csinálni fogunk megint!

Az olajat én sem dobom ki, csak ha hal sült benne, pl. a pörkölt alá nagyon finom a használt olaj! Sőt a sült krumpli is finomabb!

Vagy anyumnak mindig összegyűjtöm a kenyeret, amit nem eszünk meg, és megszárítom, ő megcsinálja zsemlemorzsának!

Eddig nem raktam el befőttet és lekvárt, de idén rakok el!


Én is köszönöm az ötleteket! Szeretek én is főzőcskézni, és most már előre el fogom tervezni, hogy mi lesz a heti menü!

2013. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk levesmindig van,a kisfiamnak szinte az a főétel(21.hónapos)

általában borsó,zöldbab,tojás,gyümölcs,paradicsom,lebbencs,tarhonya,,hús,gulyás,zöldség,krumplileves a menü

Másodiknak:fasít főzelékkel szinte mindegy milyen

túros csusza,édes,sós tészták,pörkölt,tarhonya+krumpli,borsó,kolbász,vagy virsli,u.e lebbenccsel

rakott ételek,magyaróvári szelet,szilvás gombóc,

palacsinta,tejberizs,vagy gríz.köretnek sokszor rizs,krumplipüré,petrezselymes krumpli.

2013. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!