Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy anya hogy tudja épp...

Egy anya hogy tudja épp ésszel felfogni, elfogadni és túlélni ha elveszíti a gyermekét?

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Idővel bele kell törődnie, éppúgy, mint más hozzátartozó elvesztésébe is.
2013. jan. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sehogy.Én nem tudnám.
2013. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Hát nagyon nem mindegy, hogy hány éves volt a gyermek. Nem mindegy milyen okok miatt veszítette el. Sajnos balesetek történnek ép annyi esély van egy gyermek elvesztésére mint egy szülő elvesztésére. Bármelyik életkorban bekövetkezhet a halál. Aki megszületik az előbb vagy utóbb megfog halni. Borzalmas érzés egy gyermek elvesztése, és még borzalmasabb ha ostobaság miatt történik. A gyász mindenkinek jár és kell is. A későbbiekben pedig keresni kell valami elfoglaltságot valamit ami újra értelmet ad az életnek. Kortól függően az élet értelme lehet egy újabb gyermek szülése, egy unoka felnevelése vagy rászoruló emberek segítése. Elfoglaltságot kell keresni, utazni és kimozdulni kell. A gyermek elment, de a környezet megmaradt, meg vannak a barátok, a rokonok akik még ebben a nehéz helyzetben is melletünk vannak, és nagyon vigyázzunk rájuk, hogy bánatunkban ne veszítsük őket szem elöl.
2013. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

tudom nagyon durva amit írok,de állandóan azt álmodom mostanában hogy meghalnak a gyermekeim..

3 éves,az egyik a másik meg 2 hónapos!!!!!

mindig azon filózom hogy beledöglenék ha a nagyobbikat el kéne temetnem,de azt akarom hogy hamvasszák,mert nem tudnám elviselni hogy a kis teste ott legyen a földben..

ezt álmodom de miért????

megzakkantam a szüléstől??

2013. jan. 26. 22:30
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy, én biztosan nem élném túl. Még álomban is borzasztó lehet, bele sem gondolok.
2013. jan. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Szégyellem bevallani (még magamnak is), de sajnos nekem is néha eszembe jut, hogy tul.képpen sajnos bármikor meghalhatnak a gyerekeim vagy akár mi is :(

Emiatt nem is nézek már híradót, mert abban mindig van pár hír, ami szerencsétlen, emberi figyelmetlenségből adódó balesetekről szól és amikor gyerekek a főszereplők, akkor mindig megkönnyezem :(

Pl. volt nemrég az a szörnyű baleset az M3-on, amikor 4 ember bennégett az autóban a drogos szlovák pitsa miatt. Az engem azért rázott meg annyira, mert heti 3x járok az M3 autópályán munkaügyben, így akár én is lehettem volna :(((

Nem vagyok zizi, nem kattogok állandóan ezen, de azért eszembe jut olykor, főleg az ilyen hírek kapcsán.


Figyelj, ha nem akarunk megbolondulni, akkor mást nem tudunk tenni, minthogy nagyon vigyázunk magunkra és a szeretteinkre (persze az ésszerűség határain belül) :)

2013. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Én egyszer pár évvel a második gyerekem születése után azt álmodtam,hogy valaki kérdezte,hogy hány gyerekem van?

És én meg mondtam,hogy egy ,de volt idő,amikor 2 volt...

És azóta is sokszor eszembe jut ez az álom,mindentől féltem a lányaimat(néha szinte már betegesen)

2013. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Én nekem a nagyfiamnál (6 éves) rendszeresen azt érzem, hogy nem éli meg a felnőttkort. Nem "indokolja" amúgy semmi, úgy értem, nem beteges, stb. De mégis, időről-időre belémhasít, hogy ő nem lesz itt már sokáig. A két kicsinél nem érzem ezt, csak a nagynál.


Nem tudom, miért. Félek, hogy tényleg így lesz. Vagy hogy ezzel "bevonzom" a bajt. De nem tudom kiírtani a gondolatot a fejemből, redszeresen előjön :(

2013. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Ebbe nem lehet beletörődni, nem lehet ép ésszel felfogni. Bár igaz az élet megy tovább, de én inkább már csak létezésnek nevezném. egyszer én is álmodtam, sírva ébredtem és kb 1 hetemet teljesen tönkretette az álom. Nem tudtam aludni, bejárkáltam hozzájuk, odafeküdtem, simogattam őket. Teljesen megbolondultam, annyira élethű volt az álom. Borzalmas már csak álomként is megélni.

De sokszor a saját halálomat is elképzelem, beképzelek olyan dolgokat amiket nem kellene, és eszembe jut, milyen rossz lenne, ha nem látnám őket felnőni. Persze nyilván az a kisebbik rossz, hisz a kisgyerekek könnyebben átjutnak ezen az időszakon, meg eleve úgy természetes, ha a gyerek temeti a szüleit. Persze nem mindegy mikor. A gyerek legyen mondjuk 60 éves makk egészséges mama vagy nagypapa, a szülő meg 90 éves.

2013. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó: nekem is van ilyen és csak a nagynál. De hogy mi ez!?!?!? :-ooooo
2013. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!