Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni első hetekben...

Szülés utáni első hetekben költözött oda hozzátok valaki (anya, anyós, vki) segíteni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem:)
2013. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyereknél 4 hétig felváltva volt nálunk anyukám vagy az anyósom.
2013. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem, és nem is szerettem volna. Ez a mi kis életünk, hármasban, majd négyesben, amikor a kis tesó született.

Egy ilyen pici babával nincs sok teendő, szoptatni, szeretgetni, altatni.

Én azt kértem (mert segíteni szerettek volna), hogy főtt ételt hozzanak egy pár hétig. Ez nagyon jó segítség, nem kell a konyhában tölteni sok időt.:)

2013. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első babánál nem, második babánál sem. Pedig másodszor olyan szarul voltam szülés után hogy majdnem megdöglöttem és akkor már 2 gyerekkel kellett küszködni.

Azóta 9 hónap telt el de a csontjaim mai napig fájnak, a doki szerint míg élek nyögöm majd mert nem pihentem ki azt a nagy babát.

2013. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem költöztek oda, de készen álltak! Nagy segítség volt, hogy az első napokban elláttak kajával, a többit a férjem és én csináltuk!
2013. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én még nem szültem, még pocakban van, de édesanyám már mondta, hogy itt lesz egy hétig. Valahol jó is, meg nem is szerintem. Legalább a főzéssel és a házimunkával nem kell törődnöm, viszont nem szeretem a természetét, mert mindenbe beleszól. Nem tudom, hogy hogy fogom bírni. Most is bele akar szólni mindenbe, intézkedik, pedig önálló vagyok... szerencsére még van 4 hónapom felkészülni a helyzetre :-)
2013. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én nem szeretnék senkit majd magunk köré,csak hármasban.Főképp hogy páromnak tavalyról maradt annyi szabadsága,hogy 3 hétig itthon lesz.

De anyám és anyósom már most azon vitatkoznak,hogy melyikük legyen itt első héten,aztán felváltva 1-1 hét...csak velem nem közölték,én is csak párom apjától hallottam.

Még van 2 hónap hátra van.

1000% kiakadnak,de nekem nem kell plussz ember másfél szobás lakásba,nem lerokkanok hogy segítség kelljen,párom egyébként is meg tud mindent csinálni ha császároznának.


Hogy lehet ezt szépen megmondani?

2013. jan. 24. 10:03
 8/15 Jégtánc ***** válasza:
Nem költözött hozzánk sem senki,"anyós" két naponta jött általában
2013. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Jégtánc ***** válasza:
Határozottan meg kell mondani,hogy nektek kell az idő összeszokni.Nagyon szépen köszönitek,de az első időszakot hármasban szeretnétek lenni.Kedves anyuka,anyós:Férjem is itthon lesz 3 hétig,és ha még valaki idejön akkor túl nagy lesz a nyüzsi:)Senkinek sem jó ha kerülgetnünk kell egymást.
2013. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk Anyukám volt egy hétig. Én is kézzel- lábbal tiltakoztam, de végül nekem nagyon jól jött. Azért fogadtam el a felajánlkozását végülis mert férjem hirtelen kapott egy állást, amit el kellett kezdenie, nem tudodtt itthon maradni, csak két napot. Végül is nagyon jól alakult, hogy anyukám itt volt mert nagyon véreztem, és nekem óriási segítség volt, hogy ő felmosott utánam a fürdőszobában, WC- ben, én a szédelgéstől és az óriási gátsebemtől ülni sem tudtam:(, nemhogy takarítani magam után... Nameg jó volt, hogy ha kellett valami hirtelen a boltból(főleg plusz betét), akkor nem kellett férjemre várni, aki estig dolgozott.

Ezen kívül anyukám volt, aki végre megmutatta, hogyan kell helyesen mellre tenni a kislányomat(hármónkat gyereket szoptatott másfél- másfél évig):).

És az is jó volt, hogy egy heti bezártság után, mikor kezdtem belesüppedni a "depi"be, szó szerint ránkparancsolt este, hogy szoptassam meg a kicsit és húzzunk le sétálni egyet a ház körül:D. Amire magamtól nem biztos, hogy összeszedtem volna magam, de így kiszellőztettem a fejem és összekaptam magam.

Szóval én megértelek teljesen, hogy csak hármasban szeretnétek lenni, én is ezt szerettem volna, de így hogy másképp alakultak a dolgok, nem bántam meg.

2013. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!