Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok, akik sokat vártak,...

Azok, akik sokat vártak, várnak a babára! Nem keserít el titeket, ha olyat láttok, akinél csak úgy becsúszik?

Figyelt kérdés

Pont ma volt egy kérdés, 18 éves kiscsaj, 3 hónapja van együtt a csávójával, és jön a baba. Annyi ilyen van!

Mi 8. éve vagyunk együtt, több mint fél éve szeretnénk gyereket. A nővéremék 4 évet próbálkoztak. Ismerősék 5 évet vártak a második gyerkőcre.

Nem érzitek igazságtalanságnak, nem érint rosszul titeket?


2013. jan. 31. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem hamar összejött, ahogy elkezdtünk próbálkozni, de én előbb éreztem már, hogy jöhet a baba, mint a párom. És amíg nem szánta rá magát meg a fogamzásgátló miatt is vártunk még pár hónapot, addig körülöttem jó páran babásak lettek. Örültem nekik, de annyira fájt is, hogy nekem még nem lehet. Tudom, hogy önző voltam, de akkor is. De ne keseredj el, nektek is össze fog jönni!
2013. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem is hamar sikerült a baba. viszont az olyan ismerőseimnek nem nagyon beszélek a terhességről, akiknek tudom, hogy nehezen jön össze. nekem is kellemetlen érzés beszélni róla, hiszen tudom, hogy mennyire küzdenek érte.

tudtam, hogy szeretnék babát, de nem görcsöltem rá, állítólag így nehezebben megy a dolog... remélem nálatok is hamarosan sikerülni fog, szorítok értetek :) minden jót kívánok!

2013. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi 4,5 évet vártunk és sajnos több gyerekünk nem nagyon lehet már. Hát igazságtalannak érzem, de idegenekkel nem nagyon foglalkozom, az sokkal roszabb mikor ismeőrsöknél jön a gyerek.
2013. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 10évet vártunk és több nem lesz. Pedig nagyon szerettem volna hogy ne legyen egyke..

Néha elszomorít, hogy nem élhetem át újra a terhességet, nem lesz több kisbabám. De nem gondolok rá sokat, az is nagyon jó, hogy a 3éves fiam itt van velünk!!

Inkább azt érzem igazságtalannak, hogy olyan embereknek születik gyereke akik bántják őket. Tegnap itt láttam egy videót ahol a pár éves gyereket tetováltatja az anyja, na ez igazságtalan, hogy ő neveli és nem veszik el tőle!!!!

2013. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lányunk elsöre sikerült.Próbàlkoztunk,úgy voltunk vele jön majd ès az elsö hônapban megfogant. A kistesó nem akar jönni! Persze hogy felháborító,de az èlet kegyetlen!:-(
2013. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
fél év még nem idő ,az az átlag egy egészséges párnál
2013. febr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első két év után sikerült,a második négy év ,mondták több gyerekem már nem lehet 7.5 év után spontán sikerült a harmadik.
2013. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nagyon fájdalmasan érint. Mi öt éve próbálkozunk, már két vetélésen túl vagyok. S a legszörnyűbb az, hogy az idő közben halad, lehet, hogy a biológia is közbeszól, mert már nem huszonéves vagyok, sőt. És igen, nagyon igazságtalannak érzem a sorstól, amikor azt látom, olyan családba jön a baba, ahol nem is értékelik és nem lesz jó élete a gyereknek. Nagyon megvisel, főleg a rokonságon ismerősökön belül a téma. Nem is szeretek épp emiatt babás környezetben lenni.

És ha eljön a végső pont, nem is tudom, hogyan tudom majd feldolgozni, hogy nem sikerült s már nem is lehet majd.

Fehér Anna színésznő a példakép aki 53 évesen szült, kérdés, hogy a biológia ad-e ennyi időt nekünk is.

2013. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is 18 éves vagyok és 7hetes kismama.Rengeteget gondolkoztam már régebben is ezen a dolgon.Úgy lenne a legjobb,hogy aki szeretné annak megadatik,aki meg még nem annak nem.De az élet nem ilyen egyszerű.

Ez a tény is közrejátszott abban,hogy megtartottuk a babát.Sok olyan családot ismerek én is,akiknél sokára jött a baba,vagy még mindig várnak rá.Ugyan mi nem terveztük még,mert szakmát szerettem volna és dolgozni,de ha megadta nekünk az Isten ezt a kis csodát,így nem fogok az útjába állni.

Tudom,hogy mindent amit kell megtudunk majd adni a babának,és azt hiszem,hogy ez még a jobbik a helyzet,hogy bár nemvárt baba,mégis várják őt és szeretni fogják és meglesz mindene.

Azt hiszem,az a legrosszabb eset,amikor nem akarják mert már ott van 3-4-5 gyerek,azokat sem tudják tisztességben nevelni,mégis megszülik és felnevelik egy gyerekhez nem méltó környezetben...


Kívánom nektek hogy minél hamarabb jöjjön a baba :)

2013. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt éreztem igazságtalannak, hogy mikor 7 hetes terhesen verzessel bekerültem a kórházba és 8 ágyas szobában rajtam kívül mindenki terhességmegszakítás miatt volt bent és minden nap cserélodtek mellettem és én aki szerettem volna nekem elment a babám, ok pedig sorra vetették el, nem őket ítélem el, hanem vacak volt végignézni!

Azóta van 2 gyönyörű egészséges gyerekem!!

Fel év még nem sok idő!! Sok sikert kívánok!!

2013. máj. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!