Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett olyan divatos...

Miért lett olyan divatos manapság hogy Mami meg Mama az anyuka megnevezése? Jópár olyan MAGYAR családot ismerek ahol így szólítják a gyerekek a szülőt holott nagyszülő is van illetve mindkét fél magyar és itt is élnek.

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 13:45
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
szerintem nem belsőségesebb a mami szó mint az anya, édesanya....
2013. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
84%

szal a kérdésre válaszolva nem nem mai jelenség

nálunk több generációra vissza mamázták a gyerekek az anyukájukat

mint ahogy én is a mai napig ezt mondom neki

2013. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
80%

Nyelvi szempontból egyébként nyilván könnyebb egy gügyögő gyereknek kimondania a mamát, papát, mint az édesanyámat. Ezért ezt tanítják neki, illetve amikor ezt ismételgeti önmagától, megerősítik benne.

legalábbis így tanultam az egyetemen

2013. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
86%

Ízlések és pofonok. :o)

Van aki vörösre festeti a haját, van aki szőkére, és van, aki az egész hajfestést ízléstelennek találja.

Kb. hasonló a problémakör.

2013. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

nem tanítják ezt a piciknek :-))


egyszerűen a "ma" az egyik legkönnyebben kimondható "szó"

és ezt duplázni meg még egyszerűbb

2013. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Hát elnézést hogy nincs valami hatalmas nagy gondom:))) a sok kérdés között megfér szerintem ez is:)

Igen nyelvi dolgok tekintetében könnyebb a mamát kimondani. Bár nálunk pl.én ana vagyok az elejétől mind3 gyereknek(ezt nem olyan nehéz kimondani) a mamma meg hamma meg az étel. Na mindegy ez csak egy kis kitérő:)

Köszi a válaszokat.

Az is lehet hogy csak felénk volt ritka (visszagondoltam óvodában iskolában gimiben és fősulin se volt egyetlen ember sem aki Mamázta volna az édesanyját de lehet ez pusztán véletlen) korábban és most megdúsult:)

2013. jan. 31. 14:19
 27/47 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem véletlen, hogy a mamma meg a hamma hasonlít, ugyanis az újszülöttet az anyja táplálja, és még sokáig ő eteti, és hát az evés fontos szükséglet. :o)


Nekem egyik gyerekem az "anya" szót hónapokig az "adjál" helyett használta.

A család nő tagjai meg "olvadtak", hogy "anyának" szólítja őket, egészen addig amíg nem hallották a "mama anya" és a "papa anya" kifejezéseket, amikor a szüleitől kért valamit... :o)

2013. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Kérdező nem csak most lett divat elég régóta így van, az, hogy neked csak most tűnt fel az csak egy dolog.
2013. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
56%
Akkor attól ki fogsz borulni, hogy a 2éves lányom anyinak és apinak hív minket.
2013. jan. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Nem, nem értitek:))) Nem "borulok" ki mert az anyi meg api is az anyából apából jön, a mama viszont nem magyar szó, és mint írtam (ha olvastad) nem az ilyen családi egyéni becézetek a furcsák számomra hanem ez a külföldi szó.
2013. jan. 31. 14:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!