Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy bajban vagyok,14 hetes...

Nagy bajban vagyok,14 hetes terhesen,3 éves kapcsolatból. Az apával együtt élünk, mivel elvesztettem az állásom s nem tudtam fizetni az albérletet. Eddig pozitívan állt a babához, de egy hete azt akarja, hogy elköltözzek, nincs hova mennem. Ötlet?

Figyelt kérdés
Bp-en lakom, a szüleim elváltak, vidéken más-más helyen laknak. Mindent megpróbáltam, nem tudok hozzájuk menni. Semmi jövedelmem, veszélyeztetett terhes vagyok, nincs hova mennem, Kitől kérhetnék segítséget? Védőnőhöz esetleg fordulhatok? Nem vehetik el tőlem a babát? Anyaotthonra van sanszom? Köszi, aki időt szakít rám!

2013. febr. 1. 11:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Valóban, ha bántalmaz, sürgősen költözz el! A gyereked különösen veszélyben van, hiszen veszélyeztetett vagy! Nézz körül a neten, vannak segélyszolgálatok, pl. nézd meg a valsagterhesseg.hu weboldalt! Nincs valaki, akihez néhány éjszakára elmehetnél, míg találsz megoldást?
2013. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Angyalok!Nagyon köszönöm a linket!!!
2013. febr. 1. 12:27
 13/31 A kérdező kommentje:

Tényleg nem nagyon szeretném itt részletezni,hogy miért de a szülőkhöz valóban nem tudok költözni sajnos.

Azzal nem voltam tisztában,hogy anyaotthonba várandós nők is költözhetnek vagy csak pici gyerekesek.

2013. febr. 1. 12:29
 14/31 anonim ***** válasza:
Imádkozom, hogy találjatok helyet magatoknak a pocaklakóddal.
2013. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló:őt a gyerek ezek szerint teljesen hidegen hagyja,hiszen azt állítja,hogy "én csak szervdonor vagyok,ő ad zabálnom-a többit csak rendezi a természet".Nyilvánvalóan ezek után teljességgel kizárt dolognak tartom,hogy egy olyan ember nevét viselje a gyerekem majd,aki mindent megtesz azért,hogy elvetéljek.
2013. febr. 1. 12:33
 16/31 A kérdező kommentje:
Angyalok:nagyon köszönöm a vigasztaló szavaidat és az elérhetőségeket is!Tudom,hogy az emberek többsége nem tartotta volna meg a babát egy ilyen "embertől",akinek tulajdonképpen mindegy is,hogy 1 gyerekkel több vagy kevesebb...A két gyerekével sem törődött,amíg éltek sajnos...
2013. febr. 1. 12:36
 17/31 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb menj el, az Anyaotthonba, ahova mész, mindenképp mond el, hogy bántalmaznak is:(

A gyerekkel semmiképp ne költözz majd vissza hozzá, mert az lesz a vége, hogy majd őt is bántalmazni fogja. Legyél erős és ha nagyon könyörög, akkor se menj majd vissza. Ígérhet fűt-fát, állj ellen, csak azért kellesz neki, hogy kiszolgáld és kényelmet adj neki, nem embernek, társként tekint rád, hanem egy tárgyként, aminek ő a tulajdona.

2013. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Bocs, nem társként, hanem tárgyként
2013. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:igen,én is úgy gondolom,hogy most kell gyorsan lépnem mert ha megszületik a kisbabám már nem fogok tudni lépni.Ha nem lépek,talán esélye sem lesz a világra jönni.Szerinted ha nem szeretném,hogy a nevét viselje a babám,tud tenni ez ellen valamit?
2013. febr. 1. 12:42
 20/31 anonim ***** válasza:
Nem nagyon hiszem, hogy tud tenni ellene valamit, mert gondolom nem vagytok házasok. Ha nem vagytok házasok, akkor apasági nyilatkozatot kellene tenni, hogy az ő nevén legyen a gyerek. Ahhoz meg te is kellesz, nélküled, az aláírásod és hajadoni nyilatkozatod nélkül nem csinálnak apasági nyilatkozatot. Tehát, ha nem vagytok házasok és nincs apasági nyilatkozat, akkor automatikusan a te vezetéknevedet kapja. Az más kérdés, hogy esetleg a gyerek születése után ilyen ügyben bírósághoz fordulhat-e, hiszen gyerektartást kérhetsz tőle és ő pedig láthatást. Bár, ha olyan ember, mint amilyennek leírtad, akkor egyáltalán nem tartanám vele a kapcsolatot, még a gyerektartásról is lemondanék. Bár vannak olyan esetek is, amikor az apa nem kap láthatást (pl. alkoholizmus, drog), de a gyerektartást fizetnie kell.
2013. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!