Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha teherbe esek a házasságom...

Ha teherbe esek a házasságom alatt, de már válófélben vagyunk, akkor jogilag a férjem az apa, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha teherbe esek a házasságom alatt de már válófélben vagyunk és nem is élünk együtt, akkor jogilag a férjem az apa ha megszületik a baba a házasságom felbontása után? (már másvalakivel élek együtt és övé a kisbaba)
2007. szept. 10. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát, szerintem, ha a születés előtt elváltok, akkor nem a férjedé a gyerek jogilag.

Ha nem akkor, akkor igen, de szerintem ez annyit befolyásol, hogy mi lsz a gyerek vezetékneve.

2007. szept. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apjának automatikusan azt fogják tekinteni, aki a fogantatáskor papíron a férjed. Utána meg lehet támadni, ha mindketten ezt tanúsítjátok, nem hiszem, h. bármi bonyodalom lenne.
2007. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag a férjedé a gyerek, hiszen az ő nevét viseled, és szinte evidens is, hogy a házasságban élő párok gyereke közös... De tudjuk, hogy az élet produkál furcsa fricskákat! A baba apukájának kell apasági nyilatkozatot tennie, de szerintem az anyakönyvvezetők profibbak a témában: szerintem keresd fel a területileg illetékes "szakit", biztosan segít!
2007. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ugyanilyen a környezetemben. Papíron a férjed az apa, de szülés után meg kell ezt támadni és tanúkkal igazolni, hogy akkor mással éltél már + apasági nyilatkozat. Ha jól emlékszem, még a volt férjednek is tanusítani kell, hogy nem éltetek már együtt. Elég idétlen procedúra, de ezután már minden sínen van.
2007. szept. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtok megegyezni,akkor birosaghoz kell fordulni az apasag megallapitasa erdekeben. Sok szerencset!
2007. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
15%
A férjed csak akkor lesz hivatalos ha a nevére veszi és elismeré hogy övé a gyerek. Ha nem teszi a ygerek a te neved örökli és nem lesz hivatalosan apja. Sajnos iylena mostani rendszer (a férj enm köteles segíteni a nevelésben, csak önszántából). Ez így működik elhiheted nekem :)
2007. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A házasságban született gyermek apjának, illetve anyjának mindig a házastársakat kell tekinteni. Ez egy olyan törvényi vélelem, amely igaz akkor is, ha a "szülőpár" érvényes házasságban él, és akkor is, ha azt később a bíróság érvénytelenné nyilvánította. Az, hogy a mindenkori férj tekinthető a gyermek apjának csupán a házasságban élő szülőktől született gyermekek érdekét (védelmét) szolgálja, akkor is, ha nem a férj a biológiai apa. Ez a vélelem azonban megdönthető - azaz ellenkező bizonyításnak helye van -, hiszen nem életszerűtlen, hogy a gyermek apja nem az anya férje, hanem egy kívülálló harmadik személy, a cél pedig mégiscsak az, hogy a jogi és a tényleges helyzet szinkronban legyen."


Forrás: www.magyarorszag.hu

Ők már csak jobban tudják... A FÉRJTŐL NEM KELL APASGI NYILATKOZAT!!!!

2007. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A válástól számított 180 napon belül született gyermek is a volt férj nevét kapja (ez automatikus). Ezzel a születendő gyermeket védik. Ha mégsem a volt férj az apa, akkor a szülés után bírósági úton lehet a gyereknek megváltoztatni a vezetéknevét.
2007. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
A férjed nevéd kapja nem a faszidét,hát biroságra kell majd mennetek miután a gyerek megszületik...szerintem egyszerübb lett volna adig várni a gyerekkel mig a válás(és utána a 180nap)lejár,sok mindentöl megkiméltétek volna magatok is meg a kisgyereket is...
2007. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
A válástól számított 1 éven belül születet gyermek automatikusan a volt férj nevét kapja,még akkor is ha te már visszavetted a lánykori neved.Aztán be kell adnod az apasági,a volt férjnek lemondani róla,az apukának elismerni,szóval vagy egy éves procedúra.Abban az esetben nem ha ujból férjhez mész.
2007. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!