Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az esetek...

Miért van az hogy az esetek nagy részében a szülő akarja eldönteni hogy a lány mikor feküdhet le a barátjával?

Figyelt kérdés

Én ezt olyan hülyeségnem gondolom. Nyilván a lány érzi hogy mikor tart ott a kapcsolatuk, hogyha pedig nem azzal az adott fiúval éli le az életét, akkor sem történik semmi katasztrófa, tanult belőle, na meg szerette az a lényeg. Persze ezt nem 13 évesekre írom hanem pl. egy 17 évesre. Mégis a legtöbb szülő úgy fogja ezt fel hogy nem engedi meg hogy együtt aludjanak (na nem mintha ezen múlna)

Miért jobb az a szülőnek ha a lány tiltásban van, mintha megteszi, és vagy örülnek boldogok, vagy tanulnak belőle?


2013. febr. 3. 10:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Tudod az a baj hogy a fiatalok már nem azért szexelnek mert szerelmesek vagy stb hanem mert ez a menő és ez az elvárás.

Nézd meg az évek alatt mennyivel lejjebb ment az hogy mennyi idősen vesztik el a lányok a szüzességüket és mennyivel feljebb hogy hány fiúval szexelnek!

Én is fiatalon vesztettem el a szüzességem de összesen 4 férfi volt az életembe és ebből hármat nagyon szerettem!

A szülők féltik a gyermekeiket főkép a lányosok.

Nem akarnak "utca lányokat" nevelni és azt szeretnék hogy gyermekük jól élje meg az első alkalmat mert ez kihathat egész életükre!


Az én szüleim is féltettek engem és tiltottak az együtt alvástol (persze hazudtam ősszel-vissza hogy barátnőknél vagyok) de így érett fejjel értem őket!

2013. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Mert óvni akarjuk a gyerekeinket, ez ösztönös, csak akkor érti meg, majd ha ő is anya lesz. Mert a szülő már átélte, tudja, hogy amikor ő már nagyon érettnek érezte magát a dologhoz, még korántsem volt az. Ne higgyétek, hogy a szüleitek vártak a házassággal, régen is ez volt. Az ottalvás egy külön téma, azt nem a szex miatt nem engedik. Nem hülye a szülő, tudja, hogy nem csak este lehet csinálni.
2013. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
17 éves voltam amikor az első (és eddig utolsó) párommal együtt aludhattam. Hamar megengedték a szülők. Tudtuk hogy nagy szerelem... A szüleim nem kételkedtek, ne tiltottak. Nem voltam szabadelvűn nevelve. Nem buliztam össze vissza, de ezt hagyták. És örülök. Volt akinek tiltották az osztályból, és titokban csinálták. Mennyivel jobb kapualjban, vagy azt hazudva hogy barátnőhöz megy? Nem értem ezt a szülői hozzáállást. Én sem a 13 évesekre gondolok. Nem lehet burokban tartani egy kamaszt. A dolgunk annyi hogy szeretetben neveljük őket, és olyan intelligens emberré, aki fel tudja mérni a dolgokat,és azok következményét. Egy 2 éves fiunk van életem szerelmével. Lassan 10 éve vagyunk együtt. Eszembe nem jutna tiltani a fiamnak dolgokat. Lényeg hogy felelősségteljes legyen, végekezzen, ha elég intelligens, akkor nem társadalmi nyomás hatására fog ő sem szeretkezni, hanem érzelmek hatására. Nem tiltani kell, hanem beszélgetni. Kézenfogni azt a lányt, és amikor úgy érzi hogy eljött az idő örülni,hogy vagytok olyan viszonyban hogy elmondja ezt neked, és örülni hogy megbeszélhetitek milyen fontos a védekezés... Elkísérni nőgyógyászhoz, nem pedig áldozatot csinálni önmagunkból, mikor tiltunk, és ennek ellenére hazaállít terhesen. De persze ez csak az én véleményem.
2013. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó

A fiús anyák azért ezt lazábban fogják fel. Azért gondolom te sem örülnél, ha majd a 16 éves fiad azzal állítana haza, hogy megejtett egy kislányt... (bár biztos azt gondolod, hogy ez veletek nem fordulhat elő, és úgyis a lány és szülei hibája lenne...) Meg elvinni nőgyógyászhoz, és fogamzásgátlót íratni és fizetni egy kislánynak...hááát.


A lányoknál azért nagyobb tétje van a dolognak.


Az "együtt aludjanak" dolog meg olyan, hogy én tuti nem fogok valami felajzott kamaszgyereket kerülgetni a lakásomban, és azt hallgatni, amint izéli a lányomat a másik szobában.


Nem is értem, hogy a mai kis tinikék ezt mégis, hogy gondolják??



Azon kívül egyre több itt is az olyan kérdés, hogy "16 éves vagyok, és terhes lettem, jaj mit csináljak...", "meg a barátnőm terhes lett, de kiskorúak vagyunk".



A szülők próbálják megóvni a gyerekeiket a rossz döntésektől.

2013. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Nyilván nem kislánynak írattatnék gyógyszert, hanem egy lassan felnőtt korba lépő 16-17 évesnek, ha késznek érzi rá magát. És én bizony inkább kerülgetné az a kamaszfiút, minthogy titkolózzon a lányom. És tudtam hogy ez a fiús anyukák dolog elő fog jönni. Én a fiamat is úgy fogom nevelni hogy védekezzen, innentől fogva pedig nem ejt teherbe senkit, ha pedig mégis, akkor az az ő hibája, és felelőssége, nem a lány szüleié. De ha mégis így kenne, akkor is mellette állnánk, és arra nevelnénk hogy ha hibázott, vállaljon felelősséget érte, és ne hagyja cserben sem a lányt, sem a babát. Nyilván nem az a célunk hogy minden barátnőjétől legyen unokánk. Sok gyöpös felnőtt elfelejti hogy milyen volt kamasznak lenni és ilyet le mer írni hogy nem fog begerjedt kamaszt kerülgetni a lakásában= a lánya szerelmét. Hát, gratulálok. Biztos jó kapcsolatotok lesz. Amúgy meg nem mondod komolyan hogy szerinted ordítanának szex közben mint az állatok ha a szomszéd szobában vagytok. A módját így is úgy is megtalálják majd. Terhes máshol is lehet. Pláne így, hogy szerinted fogamzásgátlóra költeni a gyereknek "hááááát" kategória.
2013. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Részben egyet értek veled de te ez így gondolod de az élet sokat alakít még ezen...

Nem tudhatod milyen barátai lesznek milyen ember lesz belőle és mennyire lesz felelősség teljes!

2013. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell ahhoz ordítozni, hogy tudjam, hogy a másik szobában épp -már bocsánat, de- dugják a lányomat! Ne kelljen már kellemetlenül éreznem magam a saját lakásomban, amikor hulla fáradtan hazaérek melóból, mert itt téblábol egy számomra kisfiú. Még ha én tolerálnám is, mit szólna az apja? Főleg amikor már az 3. fiút hozza fel, mert ugyebár elég ritka, hogy az első szerelem kitart végig. Mert "ha az első feljöhetett, akkor a többi miért nem jöhet?" Na persze. Az, hogy lassan 18 lesz, semmit nem jelent, attól még nem lesz agyilag felnőtt. A lányom szerelme? Persze, mindegyik a szerelme lesz. Mindegyik az igazi, és mindegyik sírig tartó. Hogyne. Nekem sem engedték, hogy itt aludjanak, mégis rettenetesen jó kapcsolatom volt anyámmal. Hogy miért? Mert úgy neveltek, hogy elfogadjam a bölcsebbek döntését. És én voltam annyira értelmes, hogy megértettem.
2013. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Azért még hozzátenném, hogy a "várj még vele" tanács nem jött be azért nekem sem. De azt a részét megértettem, hogy ott, és akkor kell csinálni, ahol nem zavarunk senkit. Persze így visszanézve jön csak rá az ember, hogy mennyire nem kellett volna még lefeküdni vele.
2013. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De miért kéne kerülgetni a lakásban? Vagy komolyan a szülőknek fontosabb az hogy ne legyen ott a lánya szerelme (!!) mint hogy a lány biztonságban, otthon, és romantikusan élhesse meg az első alkalmat? Vagy akár a többit is? Nem természetes, hogy az ilyesmi otthon és nem a bokorban történik? Hol van itt a megvédeni akarás?
2013. febr. 3. 18:35
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Mert csak azt hiszi, hogy a szerelme. (!!!)

Lesz még pár szerelme. Mindenkit fel akar vinni?

2013. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!