Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapsz a szüleidtől megerősítés...

Kapsz a szüleidtől megerősítést, hogy jól csinálod, amit csinálsz a gyerekneveléssel kapcsolatban, vagy neked is beszólnak folyton mindenért?

Figyelt kérdés
mindenbe belekötnek, csak negatívot adnak, soha egyetlen szóval nem mondták, hogy milyen jó, hogy ennyit jártok játszótérre, hogy jól csinálod, amit csinálsz a gyerekekkel...csak negatívot
2013. febr. 18. 16:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is bele szólnak mindenbe.Főleg anya.

Azt hiszi hogy az én gyerekem az övé és állandóan megmondja mit csináljak,mit ne csináljak.Kicsit elegem van belőle.én megmondtam neki hogy ő az enyém,úgy nevelem ahogy akarom.majd ha hibázok akkor majd tanulok belőle.

2013. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint Nálatok, kedves kérdező. Én csak sz@r anya vagyok, párom meg a borzalmas apa. Ha én azt mondom a gyerekeknek, "nem", akkor ők "igen".

Hogy miért csinálják, nem tudom, de mi már eljutottunk arra a szintre, hogy megpróbálom magunkat távol tartani tőlük.

Minden egyes beszélgetésünk eddig veszekedésbe torkollott, nem tudják megérteni, hogy nem ők a szülők, hanem mi.

Egyébként már nem érdekel, mit mondanak. Mondják csak.

2013. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
anyukám nem annyira kritizál, inkább kényszeresen próbál irányt mutatni, hogy mit csináljak a gyerekkel, pl 17 hónapos, de már tanítsam számolni meg ilyenek... Meg hogy a következő gyereket kezdettől fogva hagyjam a szobájában magától elaludni, mert így milyen sok időt takarítok meg... Nem mondom, van benne logika, de felnőtt vagyok, és vannak önálló gondolataim, és képes vagyok eldönteni, hogy amit csináltam az jó vagy rossz. Nem kell hozzá segítség.
2013. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

azt nem tudom miért szól bele mindenbe ,anyukám .ilyen a természete valoszinü,de most már csak a jó dolgokat,mondom el neki,igy nem szid ,és nem aggodik.

2013. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nálunk jófejek. De rajtad is múlik, hogy hagyod-e hogy mindent kritizáljanak. Felnőtt ember vagy, védd meg magadat és az elveidet. Az idősebbek sokszor nem veszik észre magukat (hogy mindent kritizálnak, és nem adnak semmire pozitív megerősítést), és azt sem tudják elfogadni, hogy már más gyermeknevelési elvek vannak divatban, mint az ő idejükben.
2013. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Golan Trevize ***** válasza:

Kb. 7-8 hónapos korukig mindenbe beleszólt anyám, semmit nem csináltunk jól szerinte.

Tény, hogy pár dolgot másképp intéztünk, mint ahogy a "nagy könyvben meg van írva", de ikreknél muszáj volt kompromisszumokat kötni.

Aztán egyszer rettenetesen kiaakadtam, és nagyon összevesztünk. Utána már nekünk nem mondogatta, de a hátunk mögött igen.

Most már viszont fordult a mérleg, ha ott vannak náluk a gyerekek, ő kér tanácsot tőlünk. Ja, és mostanában már dícséreteket is kaptunk.

2013. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Anyukám szeret mindenben hibát keresni,kritizálni,eddig talán 2szer dicsért meg a 22 hónap alatt,általában úgy kezel a párommal,mint a 10 éves gyereket,viszont sokat segít és szuper nagymama.Anyósom is is,kritizálni nem szokott csak ritkán,dicsért már meg,de Ő meg elég felelőtlen nagymama.
2013. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint mi nagyon szerencsések vagyunk. Anyukám és anyósom is szoktak minket dicsérni, és nagyon jól is esik. Múltkor anyósom mesélte, hogy volt az orvosnál (az ő háziorvosuk ugyanaz, aki a mi gyerekorvosunk), és a drnő mondta neki, hogy milyen példásan neveljük a kislányunkat. Hát mit ne mondjak, nagyon örültem neki :-)
2013. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

az én részemről elég messze laknak,nem telefonon tartjuk a kapcsolatot,van akivel csak neten,néha megyünk ha tudunk,Ők nem is f.káznak. A Párom családjából egyedül az apja volt aki beszólogatott- itt lakik a közelben (a nagymamája nem szól semmit,mondjuk ritkán lát minket...) Mióta össze balhéztunk és elzavartam,azóta Ő sem szólogat be semmit,nem is volt,nem is beszélünk,nem is köszönök,csak kavarja a cart,de ez már más tészta...


Az utcán egy-két ember szokott megdicsérni,akiket nem is ismerek,néha még látásból sem... :-)

2013. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!