Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa nem szeretne kistestvért,...

Apa nem szeretne kistestvért, én nagyon nagyon. Azt mondta ha annyira akarom, akkor "elenged" hogy szüljek másnak, de ő akkor sem akar. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajnos több vetélés, és egy 21-ik héten elvesztett kisfiú után sikerült végre a fiúnk. Ennek már négy éve. Azóta még két vetélésem volt. Nem vagyok már mai csirke, nem várhatok éveket hogy talán meggondolja magát.

Én vágyom még egy babára, egyrészt én egyke voltam, tudom milyen rossz egyedül, másrészt az egész családban nem lesz senkije, még egy unokatestvére sem ha mi már nem leszünk. Másik bajom az, hogy valószínű problémái lesznek az életben a fiamnak, mert úgy néz ki a születése körüli oxigénhiány miatt enyhe értelmi károsodást szenvedett. Nem vészes, de rettentően le van maradva a többitől beszédileg is és értelmileg is. Mi lesz vele ha egyedül marad? Most önző vagyok? Fogalmam sincs mi legyen. Most elment a férjem itthonról munka ügyben, de nemsokára hazaér, mit mondjak neki?????


2013. febr. 23. 18:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
11 éve vagyunk együtt....
2013. febr. 23. 18:29
 2/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Teljesen érthető a férjed hozzáállása,ennyi vetélés után,és még a fiatok sem teljesen egészséges,érthető,hogy nem akar több szenvedést.Nincs garancia arra sem,hogy a 2. egészséges lesz teljesen.Mindenképpen kettőtöknek kell dönteni,most ezért elhagyni,hogy mástól legyen gyerek én nem sok értelmét látom.De beszéljétek meg ketten együtt.

2013. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nézd,én teljesen megértelek! Ez van nálunk is, csak én a 3. babáért küzdök! Belehalok annyira vágyom még egyre, mióta az eszemet tudom háromgyerekes anyának képzeltem el magam már kislánykorom óta! Ezzel kelek, ezzel fekszem, ez minden gondolatom. Tegnap a férjem közölte vele, hogy átgondolta és mégsem akar harmadikat, ez végleges. Hivatkozott az anyagiakra, meg három gyerek az már túl sok, túl sok figyelmet, energiát, pénzt és mindent igényel, Tehát ő nem akar. Én meg igen. Nem tudom mi legyen:(


Szóval okos tanácsot én sem tudok adni, DE! Amiket Te leírtál, hát az alapján én BIZTOSAN nem vállalnék még egy gyermeket. Ennyi tragédia, vetélés után valószínű genetikailag összeférhetetlenek vagytok a férjeddel. Unokatestvéreméknél is ez a helyzet, 3 gyermekük van, mindhárom sérült, ilyen-olyan bajuk van, voltak genetikusnál és megállapították a genetikai összeférhetetlenséget, pedig makk egészségesek ők is és a felmenők is.


Szóval szerintem ne kockáztass, még egy baba elvesztése vagy még néhány vetélés akár a Te egészségedbe vagy a Te életedbe is kerülhet. Gondolj a fiadra, mi lenne vele,ha veled bármi történne?


Gondold át azért Te is még egyszer...

2013. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A vetélések okára azóta már fény derült. (azóta nem voltam még terhes). Az endokrinológusom is azt mondta most kell próbálkozni, mert most állt be a szervezetem tűélesre. (pm probléma,inzulinrezisztencia) A kisfiamnak a születése körül adódtak problémák, nem tőlünk örökölte.

Szenvedtem annyit a kisfiamért, hogy még ennyire képes lennék, mert egy édes kincs amit csak kaphatunk, imádom nagyon. A férjem nem talált indokot, csak annyit hogy "nyűg", meg fáradt mindig munka után, sokat dolgozik, és akkor megint éjjeli felkelés....idegileg nem bírta régen sem, inkább elment itthonról. Anyagi okot nem tudok mondani, normálisan átlagosan élünk, van házunk, autónk, hitelünk nincs.

2013. febr. 23. 18:44
 5/17 anonim ***** válasza:
...pedig a kistesót mindkettőtöknek akarni kell!
2013. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát én ilyen múlttal (baba elvesztése, vetélések, sérült gyermek) AKKOR SEM mernél vállalni még egy babát.....
2013. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, kettő ember kell hozzá.


mint írtam a fiam a szülés közben fellépő oxigénhiány miatt problémás, de reméljük rendbejön!


Most az önzőség hogyha szeretnénk is még kisbabát bevállaljuk ilyen múltal? Durván hangzik, de mondhatom "belejöttem" a dologba, és ahogy jöttek a vetélések, egyre inkább nem éreztem fájdalmat az elsőhöz képest. Simán bevállalnám.

De ha nem lettek volna vetéléseim, akkor is ugyan így vélekedne a férjem, tehát azon hogy elenged nem változtatna.

Nem vagyok vele durva, nem erőszakoskodom, csak mostmár úgy éreztem hogy meg kell beszélni, mert szeretném tudni valójában mi is lesz velünk. Igazi ész érvekkel nem tud szolgálni, csak nem és kész. Most mindketten önzőek vagyunk?

2013. febr. 23. 19:05
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha "véletlenül" mégis teherbe esnél akkor szerinted mit szólna a férjed?
2013. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az megkérdezhetem, hogy a 21. héten mitől halt meg a babád?
2013. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, én így nem vállalnám, ezért nem hagynám ott a férjemet. Nagyon megértelek, hogy rossz neked ez így, de a leírtak alapján én nem tartanám jó ötletnek.
2013. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!